GenelMobil Alemi

Asker Telefonu Nedir? Hangi Modeller Asker Telefonu Olarak Kullanılabilir?

Asker Telefonu Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Askere gidecek olanların merak ettiği konulardan bir tanesi asker telefonu olarak bilinir. Çünkü haberleşme açısından artık askerler telefon kullanabilme konusunda özgür bırakılmıştır. Elbette bu durum belirli sınırlar çerçevesinde kabul görmüştür.

Asker sadece SMS ve arama yapmak adına telefonu yanında taşımak zorundadır. Aksi takdirde herhangi bir paylaşım yapılırsa ceza işlemi uygulanabilir. Peki, Asker telefonu modelleri hangileridir? Hep birlikte detaylıca inceleyelim.

Asker Telefonu Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Bu telefonun özelliklerinde elbette şarj süresinin uzunluğu, çekim gücünün yüksek olması, darbelere karşı dayanıklı olması ve fiyatının da ucuz olması gerekir. Kullanılması istenen telefonun en olması gereken özelliği elbette uzun şarj ömrüdür.

En az 2-3 gün şarjın gitmesi askerler için yeterli olacaktır. Çekim gücünün de kesinlikle iyi olmasıyla birlikte darbelere dayanıklılığı da güçlü olmalıdır. Asker telefonu nasıl olmalı? Diye düşünenler bu özellikte telefonlarla rahat bir şekilde iletişimlerini kurabilirler. Şimdi telefon modellerine yakından bir göz atalım.

Askerde Kameralı Telefon Kullanımı Yasak Mı?

Askerde en büyük sorunlardan biri ise kameralı telefon yasak olup olmadığıdır, kamerası bulunan her telefon maalesef ki askerde yasak ve kullanılması sizin için, askeriye için sorun teşkil etmektedir. Askerlik görevini yerine getiren hükümlülerin askeriye sınırlarını, üs bölgelerini, askeri sırların resimlerini çekip paylaşmaları için böyle bir uygulama yapıldığı düşünülmektedir. Görüntülü konuşma ne kadar insani bir ihtiyaç gibi gözüküyor olsa da askeriye sınırlar içinde risk oluşturabilmektedir.

 

Askerde Android Telefon Kullanımı Yasak Mı?

Askerde Kameralı, Android, İos Cihaz kullanımı yasaklanmış bulunmaktadır. Askerde kullanabileceğiniz cihazlar kısacası eski tip sadece görüşme ve sms gönderimi yapan cihazlar olarak belirtilmiştir. Yakalanırsanız askeri kanunlar içeresinde ceza alabilirsiniz, ceza almayı hiç istemediğiniz umuyoruz. Askerde android cihaz kullanırken yakalanmanız durumunda cezanız hiçte sevindirici olmayabilir, evinize gitmeyi beklerken ceza olarak 10 gün eve geç gidebilir, daha fazla askerlik süresi uzatma cezası alabilir veya daha farklı cezalar alabilirsiniz.

Paylaştığımız telefonlardan kameralı, internet özellikli olanları tercih edip risk almamanızı öneririz, çünkü yasaklı cihazlar arasında yer almaktadır. Aileniz ile görüşme yapabileceğiniz kamerasız cihazları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Asker telefonu önerisi olarak verebileceğimiz cihazları aşağıda listeledik ancak, listelenen cihazlarda da kamera olması ve internete erişebiliyor olması askerde kullanılabilecek telefon olarak kullanmanıza engel olacaktır. Askerde bilindiğin üzere kamera, internet erişimi olmayan cihazlara izin veriliyor. Ancak cihazın kamerasının olup olmayacağına bakılacağından asker telefonu önerisi olarak baz alabilmeniz için cihazın kamerasına daha çok dikkat etmeniz önemli olabilir. Kafam rahat olsun derseniz net ve temiz çözüm kamera, internet erişimi olmayan bir telefon almak ve bunu alırken yanında ikinci bir batarya almak bu bataryayı da şarj edecek pil şarj aparatı alırsanız telefonu şarj ünitesine bırakmadan sadece bataryanızı prizde şarj ederek askerde telefonunuzu daha konforlu kullanabilirsiniz. asker telefonu önerisi için önerdiğimiz cihazları inceleyelim.

 

Nokia 106

 

Modern bir yapıya sahiplik eden bu telefon tuşlu yapısıyla kolay kullanım sağlıyor. Tam olarak 504 saat bekleme süresinin yanı sıra 15,7 saat konuşmaz süresini kullanıcılara sunuyor. Fiyatına baktığımızda 210-270 TL fiyat aralığında değişkenlik yaşayabiliyor. Asker telefonu olarak gayet normal standartlar diyebiliriz.

Nokia 216

Nokia markası olarak bir diğer model ise 216 olarak karşımıza çıkıyor. Fiyatı normal denecek kadar olan bu telefonda 576 saat bekleme süresi yer alıyor. Özellikleri arasında internet bağlantısı ve kamera bulunmasının dışında 18 saat konuşma süresi sunuyor. Fiyatına baktığımızda 300-390 TL civarında satış rakamları görünüyor.

Samsung SM-B310E

Tuşlu telefon arayanlar için pek çok marka bulunuyor. Fakat artık günümüzde normal şartlarda dokunmatik kullanılsa bile askerler için bu telefonların kullanılması yasak. Samsung markasının bu özel telefonuna baktığımızda fiyatı dikkat çekiyor. 220-240 TL arasında olan bu telefonun bekleme süresi 600 saat ve konuşma süresi 11 saat olarak belirlenmiş.

Nokia 100

Asker telefonu olarak kullanmak için bir diğer ideal telefon Nokia 100 olarak listemizde yer alıyor. Fiyatı 250-270 TL arasında değişen bu telefon 840 saat bekleme süresi ile birlikte 7 saat konuşma süresi şansı tanıyor. Ayrıca oyun ve radyo gibi özelliklerde telefonun eğlenceli özelliklerinden.

Nokia 210

Kameralı tuşlu telefon arayanlar için Nokia 210 modeli oldukça idealdir. Özellikle askerde kullanmak isteyenler bu telefonun özelliklerinden gayet memnun kalacaklarına emin olabilirler. İnternet bağlantısı özelliği dışında kamera özelliğinin olması oldukça dikkat çekiyor. Üstelik 480 saat bekleme süresi ve 18 saat konuşma süresi sunuyor. Fiyatı ise 260-300 TL arasında değişiyor.

Motorola L6

En önemli telefon markalarından bir tanesi olan Motorola firmasının üretmiş olduğu L6 modeli oldukça dikkat çekiyor. Fiyat bakımından çok ucuz olan fakat kullanım açısından kalite sunan bu telefon asker telefonu olarak rahatlıkla kullanılabilir. Fiyatına baktığımızda 65- 100 TL arasında olduğu gözümüze çarpıyor. Özellik olarak 345 saat bekleme süresi ve 6 saat konuşma süresi kullanıcılara sunuluyor.

Samsung B350E

Samsung kalitesinin sunmuş olduğu listemizde ki bir diğer telefon ise B350E modelidir. Bekleme süresine baktığımızda 600 saat gibi harika bir süre görüyoruz. Konuşma süreside bu sürenin kalitesine kıyasla 12 saat ile oldukça makul. Kamera özelliğinin yanı sıra içerisinde radyo ve internet özelliği de bulunuyor. Fiyatı ise 280 TL olarak belirlenmiş.

Samsung GT-E1 205

Son olarak listemizde bulunan Samsung GT-E1 205 telefonun fiyat aralığı 185-230 TL olarak değişiyor. Bekleme süresi olarak 493 saat ve konuşma süresi olarak 11 saat gibi uzun saatler kullanıcılara sunuyor. Asker telefonu arayan kişiler için oldukça ideal bir telefon diyebiliriz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.