Bilgisayar Genel

Avast Virüs Silme Nasıl Yapılır?

Avast antivirüs programının popülerliğinin arkasında, ücretsiz olması ve ücretsiz olduğu halde sunduğu inanılmaz özellikleridir. Bu popülerlik bilgisayarlarını ve mobil cihazlarını internetten gelebilecek zararlara karşı korumaya çalışan kullanıcıların ilk tercihleri arasındadır.  Avast nedir, sorusuna verdiğimiz bu cevap yeterli olacaktır. Hem korumada yüksek performans, hem de büyük ve önemli kısmı ücretsiz bir yazılımdır.

            Avast virüs silme işlemi de oldukça kolay ve pratik şekilde yapılmaktadır. Ücretsiz ya da ücretli tüm versiyonlarıda, aynı etkide ve verimlilikte çalışabilmektedir. İlk olarak internetten kolayca bulup bilgisayarınıza yüklediğiniz program, yeniden başlatma isteyecek ve ön bellek taraması yapacaktır. Bu işlem sadece bir kere olacaktır. Kurulum ve ön taramanın ardından sistem çalışmaya başlayacaktır. İnternet ve e-posta koruması dahil yapılan her hareketi takip edebilmektedir.

Bu işlemleri fazla ram kullanmadan yapabiliyor olması da, tercih edilmesinin sebeplerinden birisidir. Avast virüs silme nasıl yapılır sorusu için, uygulamanın arayüzündeki tarama seçeneklerinden birini seçerek istediğiniz sürücü ya da doğrudan bir dosyayı seçebilirsiniz. Tarama seçenekleri içerisindeki hızlı tarama, taşınabilir medya taraması, açılış taraması, dosya taraması ve tam sistem taraması seçenekleri bulunuyor. Taramanın süresi bilgisayarınızdaki dosya miktarı ve sistemin gücü ile orantılıdır. Bu yüzden bir süre belirlemek yanlış olur.

Tam istem taraması, her zaman en etkili olandır. Bu yüzden periyodik olarak tam sistem taraması yapılması önerilir. Ayrıca bilgisayarda geçirdiğiniz süre zarfında, saat menüsü üstünden verilen mesajları dikkate almalısınız. Özellikle web sitelerinde karşılaşılan zararlı durumları, hemen size bildirmektedir.

Taramaların hepsinde herhangi bir zararlı yazılım ya da virüse rastlanmadığında, ekrana yeşil renkli herhangi bir tehlikeye rastlanmamıştır mesajı gelecek. Her bilgisayar kullanıcısının görmek istediği mesaj da aslında budur. Ancak tehlikeli bir duruma rastlandığında mesaj kırmızı ve içeriği detaylı olarak gösterilmiş şekilde sunulur ve yapılması gerekenler listelenir. Tehlike bulundu mesajı alındığında sırası ile temizleme, karantinaya alma ve silme işlemlerini topluca ya da tek tek yapabilme şansınız bulunmaktadır. Avast antivirüs uygulamasının mobil cihazlar üzerindeki etkileri ve başarısı da kanıtlanmış durumdadır ve gönül rahatlığı ile kullanabileceğimiz bir programdır.

 

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.