İncelemeler ve TestlerMobil Alemi

Black Shark 2 Pro, oyun telefonu (İnceleme)

Telefonların sıkıcı ve öngörülebilir olduğunu söyleyen birini biliyorsanız, onları oyun telefonlarına yönlendirin. Bu hafta açıklanan Black Shark 2 Pro, muhtemelen en büyük telefon üreticilerinin sahnede bahsettiğini duymadığınız veya en azından henüz duymadığınız bazı özelliklere öncelik veriyor.

Pro, bu yılın başlarında piyasaya sürülen Black Shark 2’nin biraz revize edilmiş bir modeli. Güncellenmiş versiyon, ekranın dokunma tepki hızını 43,5 ms’den 34,7 ms’ye düşüren yedi milisaniye kadar artırıyor. Bu pek görünmeyebilir, ancak yalnızca milisaniye (ekranın dokunmatik yanıt hızını ve ağ pingini hesaba katan faktörler), kazanma ve rekabetçi oyunda kaybetme arasındaki fark anlamına gelebilir. Bağlam için, yeni açıklanan Asus ROG Phone II cihazında 49ms gecikme süresi var.

Bu telefon aynı zamanda, yukarıda belirtilen Asus oyun telefonunun yanı sıra, standart Snapdragon 855’e kıyasla oyunlarda vaat edilen yüzde 15’lik GPU artışı ile oyun oynamasının bir nimeti olması gereken Qualcomm’un Snapdragon 855 Plus işlemcisine sahipti.

MagicTouch özelliği kullanımda. Renkli kutulara tıklamak, ekrana ne kadar bastığınıza bağlı olarak iki farklı işlemden birini gerçekleştirir. Fotoğrafı çeken James Bareham / The Verge

Black Shark 2 Pro, son hafızada en sevdiğim telefon özelliklerinden bazıları da dahil olmak üzere, vanilya Black Shark 2’yi kayda değer bir şekilde koruyor: basınca duyarlı bir ekran ve basınca duyarlı bir kontrol şemasını özelleştirmenize izin veren bir kaplama olan MagicTouch eylemler. Peyzaj modunda oyun oynarken bağlantınızı kaybetmemeniz için akıllı bir X şeklinde akıllı anten düzeni ve 240Hz dokunmatik rapor oranına sahip bir AMOLED ekran gibi, selefinden daha saçma özellikler de içeriyor. Maalesef, ekranın kendi yenileme hızı, hala Razer Phone 2 ve Asus ROG Phone II’de bulunan 120Hz ekranların gerisinde kalan 60Hz. OnePlus 7 Pro bile daha hızlı bir 90Hz ekrana sahip.

Bu yeni telefonun temel yapılandırma, 2.999 RMB (yaklaşık 435 $) için 12 GB RAM ve 128 GB UFS 3.0 yerleşik depolama alanına sahip. Bu yeterli değilse, depolamayı 256,4 RMB (yaklaşık 508 ABD Doları) değerinde 256 GB’ye ikiye katlayan bir model de vardır.

(Devamı için bir netice olan) bu telefon birkaç şeyi ispatlıyor: mobil oyun dünyası böyle projeleri finanse etmek için yeterince popüler ve Black Shark, Razer ve Asus kendi kategorilerini çizmiş gibi görünüyor. Çoğu insan, özellikle de oyuncular, hangi telefonun onları daha geleneksel telefonların sunabileceğinin ötesine iteceğini istiyor ve Black Shark 2 Pro, bunu yapan birkaç telefondan biri gibi görünüyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde Avrupa’dan başlayarak ve en geç 2020’nin başlarında ABD’de yurt dışına çıkıyor.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.