Film&Dizi

Boğa Boğa Filminin Konusu Ne?


Boğa Boğa filmi, İstanbullu bir çift olan Yalın ve Beyza’nın Assos’ta bir köye taşınmasıyla başlar. Baş karakterimiz Yalın, yaşadığı finansal skandaldan uzaklaşıp huzur arar. Beyza ise yeni bir yaşam kurmak istemektedir. Ancak çift, köye yerleşir yerleşmez köylülerin olumsuz tepkisiyle karşılaşır. Köylüler, Yalın’a tehditkar bir şekilde yaklaşır ve de kısa sürede bu tepkilerin şiddeti artar. Bir gün Yalın, bir gencin saldırısına uğrar. Yalın, saldırıdan sonra köylülerin neden kendisine bu kadar düşmanca davrandığını anlamaya çalışmaktadır. Filmin başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Funda Eryiğit, Ersin Korkut, Kadir Çermik ve Ahmet Mümtaz Taylan yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Onur Saylak, senaristliğini ise Hakan Günday üstleniyor.

Filmin konusu, insanın geçmişiyle yüzleşmesi ve bununla başa çıkma mücadelesini konu almış. Yalın, geçmişteki hatasını telafi etmek için çabalasa da köylülerin intikamından kaçamamıştır.

Boğa Boğa filmi hangi kitap?

Boğa Boğa filmi, Hakan Günday’ın 2018 yılında yayımlanan aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Romanımızın konusu; Yalın ve Beyza adlı bir çiftin Assos’ta bir köye taşınmasıyla başlar. Romanın ana teması ise Yalın ve Beyza’nın köyde yaşadıkları gerilim dolu günleri ve Yalın’ın geçmişiyle yüzleşmesini konu alıyor.

Boğa Boğa film mi?

Boğa Boğa, 2023 yılında vizyona giren bir film. Hakan Günday’ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Filmin başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Funda Eryiğit, Ersin Korkut, Kadir Çermik ve Ahmet Mümtaz Taylan yer almaktadır. Filmin yönetmenliğini Onur Saylak, senaristliğini ise Hakan Günday üstlenmektedir.

Boğa Boğa dizi mi film mi?

Söz konusu olan yapım bir sinema filmidir. Vizyon tarihinden itibaren büyük bir beğeni toplayan boğa boğa filmi Netflix ve daha pek çok plartformda araştırılmıştır. Sinemada iyi bir hasılat yapan filmimizin başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ’un oynaması da yine filmin başarısını ikiye katlamıştır.

Boğa Boğa Film Yönetmeni Onur Saylak Kimdir?

Onur Saylak, 12 Mayıs 1977 tarihinde Ankara’da doğdu. Küçüklüğü Aydın, Kuşadası’nda geçti. Üniversitede ilk olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünde eğitim gördü. Oradan ayrılarak şansını farklı bir alan olan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde denedi. Asıl tutkusu olan oyunculuk için bir ajansa kaydoldu ve kısa sürede çeşitli dizi ve filmlerde rol almaya başladı.

Onur Saylak’ın rol aldığı  diziler ve filmler

Bizim Evin Halleri (2000)

Aşk Buraya Uğramıyor (2003)

Yabancı Damat (2004)

Ne Seninle Ne Sensiz (2005)

Hisarbuselik (2006)

Kod Adı (2006)

Kod Adı: Kaos (2007)

Asi (2007)

Uzak (2010)

Babil (2013)

Körfez (2016)

MORE (2019)

Boga Boga (2023)

2013 yılında, eşi Tuba Büyüküstün ile birlikte “Babil” dizisinde rol aldı. Bu dizideki performansıyla 47. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı. Ayrıca Körfez, MORE filmlerinin yönetmenliğini yaparak Antalya Altın Portakal En İyi Yönetmen Ödüllerini kazanmıştır.

Boğa Boğa 2 Çıkacak mı?

Filmin senaryosu kitap uyarlaması olduğu için bu konuda net bir bilgi vermemiz ne yazık ki mümkün değil. Filmin yapımcısı ve yönetmeninden de konuya ilişkin bir açıklama da yapılmadı. Dolayısıyla da boğa boğa 2 çıkacak mı sorusuna bizler de sizler gibi yanıt arıyoruz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.