Film&Dizi

En Çok Beğenilen 10 Yerli Film Listesi

Film izleme, yıllardır insanların yapmış olduğu en güzel aktivitelerden birisi. Film izlemek için öncelikle araştırma yapmak gerekiyor. Piyasada olan ve yayınlanan birçok film varken, iyilerini seçmek, insana kaliteli zaman geçirilmesini sağlatacak filmleri seçmek hiç de kolay değil. Tam da bu ihtiyaç doğrultusunda yerli film izlemeyi seven, yeri film arama aşamasında olan film severler için bir liste hazırladık. Bu listemizde izlemeniz gereken sizi bazen ağlatacak, bazen güldürecek ve bazen hayran bırakacak birçok filmi derledik.

En Çok Beğenilen 10 Yerli Film

Babam ve Oğlum

Bu filmin imza bölümünde Çağan Irmak ismi yer almaktadır. Bu filmi izlemeden önce yanınıza gözyaşlarınızı silmek için kağıt havlu almanız gerekecek. Filmin duygusal sahneleri ve replikleri geçmişte yaşanan olayları kaliteli bir şekilde bizlere aktarmaktadır. 1980 senesinde yapılan darbe ile başlayan film, doğumda eşini kaybeden bir babanın oğluyla hayat mücadelesini anlatmaktadır.

Hababam Sınıfı

Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı isimli kitaplarından uyarlanmakta olan bu film, çekildiği günden sonra yıllar geçmiş olsa bile her izlendiğinde ilk kez izlenmiş kadar keyif veriyor izleyicilerine. Birçok tiplemenin mevcut olduğu bu filmin, tüm serilerini tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Vizontele

Yılmaz Erdoğan, Demet AKBAĞ, Altan ERKEKLİ ve Cem Yılmaz gibi köklü oyuncu ve dev kadronun yer almış olduğu bir film olarak biliniyor. Oldukça fazla ses getiren film, 2001 yılı yapımı olmasına rağmen 1974 senesinde geçmektedir. Kasabaya ilk defa bir televizyon gelmesi ve bu televizyonun hereksi nasıl heyecanlandırdığını biz izleyicilere aktarmaktadır.

Yedinci Koğuştaki Mucize

Bu film aslen Güney Kore yapımından uyarlanmış olup, izleyen herkes tarafından oldukça yüksek puan alan bir yapım olmuştur. Başrol oyuncusu olan Aras Bulut İYNEMLİ’nin oyunculuğu ile öne çıkan film hem ülkemizde hem de uluslararası alanda büyük ses getirmiştir. İzlerken ağlamanızın kaçınılmaz olduğu bu film, ege kasabasında geçmektedir.

Yahşi Batı

Bu filmin konusu detaylı olarak incelendiğinde; 1881 senesinde padişahın hediyesini Amerika Birleşik Devletleri’ne vermek için yola çıkan Lemi ve Aziz isminde iki kişinin, hediyeyi Apaçilere kaptırmasıyla filmin hikayesi başlamaktadır. Bu hediyeyi bulmak için ikili farklı yollar ve planlar yaparken ortaya çıkan komik ve heyecanlı anlar filme konu olmaktadır.

Neşeli Günler

Adile NAŞİT ve Münir ÖZKUL ikilisinin rol aldığı bu eşsiz film, ülkemiz sinema tarihinde eşsiz eserlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cep Herkülü: Naim SÜLEYMANOĞLU

Naim SÜLEYMANOĞLU, kaldırmış olduğu 340 kiloluk halterler ile olimpiyat madalyaları kazanırken hayatı boyunca da birçok drama şahit olmuştur. Bu filmi izleyerek dönemin zorluklarını ve başarıya ulaşmanı ne kadar kıymetli olduğunu tespit etmeniz mümkün olabilmektedir. Film izleyen herkes tarafından büyük bir geri dönüş almıştır.

Ağır Roman

1997 senesinde oluşturulan bu film, İstanbul’un arak sokaklarında geçen olayları bizlere aktarmaktadır.

Kış Uykusu

Cannes Film Festivali’nden iki ödül ile ayrılan Kış Uykusu, Nuri Bilge Ceylan filmlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehir hayatını bırakıp, babasından kalma bir oteli işletmek adına Kapadokya’ya giden başrol oyuncusu, kişisel problemleri olan herkese uzak birisidir.

Mavi Boncuk

Dev bir kadroyu beraberinde barındıran film, senaryosu ve filmde söylenen şarkıları ile içimizi ısıtan bir film olmaktadır. Tuhaf başlayan tanışıklık, birbirlerine alıştıktan sonra yerini dostluğa bırakmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.