Film&Dizi

En İyi 10 Muhteşem Müzikal Filmi

Müzikal Filmleri


Beğenerek izlenen birçok müzikal filmi gerek içeriği gerekse konuyu işleyişi bakımından diğer film türlerinden biraz daha farklıdır. Bu tarz filmler içerisine müzik ve şarkılar da eklenerek seyirciye müzikal bir şovda sergilenmeye çalışılmaktadır. Oldukça sevilen bu kategori ile ilgili en iyi 10 muhteşem müzikal filmi hangileri diye araştırdık ve mini bir liste hazırladık.

Müzikal Filmleri

Müzikal filmleri şüphesiz küçük büyük herkesin sevdiği filmlerden bir tanesidir. Geçmişten günümüze kadar sinema sektörünün büyük bir payına sahip olan bu filmler popülerliğini hiç yitirmemektedir. Hatta bu filmlerin müdavimi olan binlerce izleyici bulunmaktadır.

Son zamanlarda birbirinden güzel müzikal filmi yayınlanmış olup özellikle müzik severlerin bayılarak seyrettiği bu filmleri araştırdık. Bu film türlerine hemen hemen her platform üzerinde denk gelinebilmektedir. Ailenizle birlikte izleyebileceğiniz ve keyif alacağınız birçok film bulunmaktadır.

En İyi 10 Netflix Müzikal Filmleri

Son yılların popüler dizi film izleme platformu olan Netflix üzerinde yayınlanan birçok müzikal yapım bulunmaktadır. Bu filmler içerisinden en iyi 10 Netflix müzikal filmi seçerek mini bir liste hazırladık.

Ariana Grande: Excuse Me I Love You

Dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcı ve oyuncu olan Ariana Grande’ in 2019 yılında çıktığı turneyi konu olarak işleyen filmde şarkıcının yaşadıkları göz önüne seriliyor. Bilindiği gibi turneye çıkmak şarkıcılar için hem heyecanlı hem de oldukça stresli olabilmektedir.

Son yıllarda popüler olan sanatçıların hayatlarından kesitler sunarak belgesel tadında filmler oluşturmak seyirciler tarafından oldukça fazla beğenilmektedir. Bu filmde de Ariana Grande’ in yaşadığı sevince, hüzne, strese ve mutluluğuna tanıklık edilmektedir.

Secret SuperStar

Secret Superstar son zamanların yayınlanmış olan en iyi müzikal filmi arasında yer almaktadır. Genel olarak oldukça beğenilen film Secret Superstar 2017 yılında yayınlamıştır. Başrolünde Aamir Khan’ ın da bulunduğu filmde küçük köy kasabasında yaşayan liseli genç bir kızın şarkıcı olma yolunda verdiği mücadele anlatılmaktadır.

Over The Moon

Animasyon müzikal filmi kategorisinde bulunan Over The Moon, küçük büyük herkesin severek seyrettiği nadir yapımlardan bir tanesidir. Film, 2020 yılında yayınlanmış olup annesini kaybetmiş olan küçük bir kız çocuğunun babasına ay tanrıçasının olduğunu kanıtlamak için yaşadığı macera anlatılmaktadır.

A Cinderella Story: Christmas Wish

Romantik müzikal filmi olan yapım 2019 yılında seyircileri ile buluşmuştur. Filmde hemen hemen herkesin bildiği klasik külkedisi masalının konusu ana tema olarak işlenmektedir. Üvey annesi ve kardeşleri ile kötü günler yaşayan Emerson, yılbaşında bir mucize gerçekleşmesini beklemektedir. Büyük hayalleri bulunan Emerson için her şey tam da beklediği gibi gidecektir.

Sesinde Aşk Var

2019 yılında yayınlanmış yerli bir yapım olan Sesinde Aşk Var bu kategoride yayınlanmış olan en yeni filmlerden bir tanesidir. Filmde dedesi ile birlikte yaşamakta olan genç bir kızın müzikle ilgili hayallerine kavuşmak için verdiği mücadele anlatılmaktadır.

Rocket Man

2019 yılında seyircisinin karşısına çıkan film zamanında herkesin severek dinlediği ünlü İngiliz şarkıcı Elton John’ un hayatını ele almaktadır.

Jingle Jungle A Christmas Journey

Özellikle çocuklara hitap eden film Jingle Jungle 2020 yılında gösterime giriş yapmıştır. Filmde oyuncak satıcısı olan yaşlı bir adam ve torununun büyülü dünyalara girmeleri ve buradaki maceraları anlatılmaktadır.

Yesterday

2019 yılında gösterime giren Yesterday en iyi müzikal filmleri arasında yer almaktadır. İzleyicileri tarafından çokça beğenilen film yeteri kadar üne kavuşmamış olan şarkıcının atıldığı maceraları ele almaktadır. Filmde; Şarkıcı müzik yazarı olan Malik bir çılgınlık yapıp beatles grubunun şarkılarını yeniden kendi bestesiymiş gibi çalmaya başlar ve sonrasında birçok şey yaşar.

Look Mom I Can Fly

Netflix en iyi müzikal filmi listemize aldığımız Look Mom I Can Fly, dünya çapında sevilen ünlü şarkıcı Scott’ ın hayatını konu olarak işlemektedir.

A Week Away

Bahsedeceğimiz son müzikal filmi A Week Away 2021 yılı içerisinde yayınlanmıştır. Filmde, yasalar tarafından suçlu bulunan genç bir adamın Hristiyan kampında hayatının aşkı ile karşılaşması ve burada yaşadıkları anlatılmaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.