Film&DiziTeknoloji Haberleri

Netflix Ucuz Paketlerini Kaldırıyor! İki Ülkede Daha Kaldırıldı Netflix Reklamlı Paket Nedir?


Netflix ucuz giriş paketini kaldırmaya başladı. İki ülkede daha ucuz paketinin kaldırıldığını belirten Netflix, yeni kullanıcıların reklamlı paketlerden yararlanabileceğine değindi.

Geçtiğimiz dönemde yeni paket sistemini tanıtan Netflix, ucuz paketlerinin yerine reklamlı paketlerinin geleceğini açıklamıştı. Reklamlı paket sisteminde göre, Netflix kullanıcıları standart paketten biraz daha düşük fiyatlandırma ile abone olabilecek ancak belirli alanlarda reklamlar görmeye başlayacak.

Söz konusu paket sistemi ile son kullanıcı Standart fiyatlandırma ile fiyatlandırılıyor olsa da yanında reklamlar ile birlikte paketi kullanması Netflix tarafında ciddi gelir artışı sağlıyor.

Kanada’dan Sonra Amerika ve İngiltere

Netflix reklamlı paketler henüz ülkemize gelmiş durumda değil. Ancak, test edilmeye başlandığı ülkelerde temel paketler kullanıma kapatılmış durumlarda.

Başta sadece Kanada için kaldırılan temel paket Amerika ve İngiltere için de kaldırılmış durumda. Yeni reklamlı paket 6.99$ İle fiyatlandırılmakta. Temel paket ile arasında ufak bir farklılık olsa da işin sonunda reklamlar sayesinde Netflix’e yeterli miktarda kazanç sağlıyor. Temel paket gibi satın almak isteyen kullanıcılar da nispeten ucuza ancak reklamlı paketten yararlanabiliyor.

Amerika, Kadana ve İngiltere sonrasında hangi ülkede paket değişikliğine gidileceği bilinmiyor. Reklam anlaşmalarının sağlanmasının ardından bu adımların atıldığı aşikar.

Her ne kadar paketler kaldırılıyor olsa da Netflix ucuz paketini kullanan kullanıcılar herhangi bir değişiklik yapmadığı sürece o pakete sahip kalabiliyorlar. Nasıl yani?

Netflix Yeni Paket Fiyatları Sadece Yeni Üyelere ve Yeniden Dönen Üyelere

Netflix, anlaşması gereğince. Hali hazırda temel düzeydeki pakete sahip olan kullanıcılar için paket ve fiyatlandırma değişikliği yapmamakta.

Yani, temel paket kullanıyorsanız kaldırılan temel paket özelliğinden sorunsuz şekilde yararlanmaya devam edebileceksiniz. Fiyatlandırma konusunda da değişiklik olmayacağını belirtmekte fayda var.

Amerika, Kanada ve İngiltere kolunda da öyle. Her ne kadar tek bir cihaz için HD bir görüntü sağlıyor olsa da tek bir kişi için yeterli bir paket olarak görülmekteydi.

Kullanıcılar aboneliklerini iptal etmedikleri sürece ve düzenli ödeme gerçekleştirdikleri sürece Temel paketten yararlanmaya devam edebilecekler.

Temel paketin kaldırılması ve yerine reklamlı paketlerin gelmesi durumu sadece yeni abonelik alacak olan ya da Temel paket sahibi olmayan kullanıcıları etkileyecek. Temel paket fiyatlandırmasından memnun olan ve paket değişikliği yaparak reklamlı modele geçmek istemeyen kullanıcıların söz konusu özelliğin ülkemize gelmeden Temel paket üyeliğini alması oldukça önemli.

Yeni Netflix Paket Ücretleri Neler? Netflix Reklamlı Aboneliği Ne Kadar?

Netflix reklamlı abonelik paketi henüz ülkemizde kullanıma sunulmuş durumda değil. Ancak Amerika, Kanada ve İngiltere kolunda yenilenmiş fiyatlara denk gelmek mümkün durumda.

Amerika, Kanada ve İngiltere tarafında yenilenen fiyatlar ile birlikte işte yeni Reklamlı standart paket, standart paket ve Premium Netflix Paket Fiyatları;

  • Reklamlı Standart Paket: 6.99$
  • Standart Paket: 15.49$
  • Premium Paket: 19.99$

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.