Film&Dizi

Evde İzlenecek En İyi 5 Salgın Filmi

Ölülerin Şafağı - Dawn of the Dead (2004)

Corona virüs resmen dünyanın çoğunu gönüllü veya istemsiz evde karantinaya zorladı. Corona virüsün küresel yayılımını tahmin etmemiştik, bu da ülke çapında kilitlenmelere, hasta ve risk altındakiler için kendimizi eve kapatmamıza ve eğlence mekanlarının süresiz olarak kapatılmasına neden oldu.

Sonuç olarak, salgın temalı filmlere ilgi yeniden canlandı.Ancak bu toplumsal çöküş, sıkı yönetim ve kıyamet tasvirlerini çok ciddiye almayın sonuçta çoğunlukla bilimsel gerçekler üzerinde kaybolan eğlenceli abartılı filmler.

Bu nedenle ister içeride takılıp kalmış olun, isterse sadece ilgili bir kaçış bulmaya çalışın, şu anda yayınlanabilecek salgınlarla ilgili en iyi filmlerin bir listesini derledik.

Ölülerin Şafağı – Dawn of the Dead (2004)

2004 yapımı Zack Snyder filmi, dünyayı ele geçiren bir zombi virüsünden kurtulan bir grup etrafında dönüyor. Grup, herkesi bir zombiye dönüştüren enfeksiyondan kaçmak için bir alışveriş merkezinde barınak alıyor. Yönetmen George A. Romero’nun 1978 filminin yeniden yapımı.

IMDB – 7.3

Maymunlar Gezegeni’nin Yükselişi – Rise of the Planet of the Apes (2011)

Şu anda izlemek istediğiniz bir tür salgın filmi değil. Ancak film, zeki Sezar’ın önderliğindeki bir maymun ordusunun saldırdığı bir dünya senaryosunu yakalar. Filmin sonu oldukça iç açıcı olduğu için bu filmi küçük çocuğunuzla bile izleyebilirsiniz.

IMDB – 7.6

Dünya Savaşı Z – World War Z (2013)

Marc Foster tarafından yönetilen Dünya Savaşı Z, tüm insanları zombilere dönüştüren ölümcül bir salgın virüsü durdurmak için zamana karşı yarışan eski Birleşmiş Milletler çalışanını gösteriyor. Bu bilimkurgu gerilim filmi, 2 saatlik çalışma süresinin tamamında sizi tutacak.

IMDB – 7

Ben Efsaneyim – I am Legend (2007)

Robert Epille (Will Smith) sadık yardımcısıyla birlikte New York City, bu destansı pandemik filmde hayalet bir kasaba haline geldi, Sam, insanları ölümcül mutantlara dönüştüren bir virüs salgınından hayatta kalmaya çalışıyor.

IMDB – 7.2

Salgın – Contagion (2011)

Bu yıldızlarla süslü destansı salgın film, dünyanın mevcut durumunu son derece gerçekçi bir şekilde anlatıyor. 2011’de gösterime giren ve Oscar ödüllü film yapımcısı Steven Soderbergh tarafından yönetilen bu film, paranoyayı dünyanın mevcut senaryosu hakkında kesinlikle artıracak.

IMDB – 6.7

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Televizyonları açtığımızda insanların nasılda avmleri, kafeleri, eğlence mekanlarını tıka basa doldurduğunu görebilir ve tehlikenin farkında olmayan milletimizin ölümle burun buruna geldikten sonra akıllanacağı anlık olarak sürecek. İyileşme sonrası tekrardan yaşadığı eski sağlık problemi unutacakları da maalesef acı gerçek. Korona yı atlayanlar tekrardan AVM lere gidebilecek kadar eşek cesaretini gösterebiliyor. Ders almazlar bunlar.
    Yaşadıklarından bile ders almayan insanoğluna nasihat vermek manasız.
    Keşke belirttiğiniz filmleri dikkate alsalarda evlerinde dursalar, oysa filmler her ne kadar hikâye ürünleri olsa da aslında gerçekleri de andıran kesitlerin ta kendisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.