Oyun Dünyası

Clash Royale Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Sevilen kart oyunlarından olan Clash Royale bilgisayarda nasıl oynanır? Sorusu, oyun zevkini PC formatında yaşamak isteyenlerin cevap aradıkları soruların başında geliyor. Mobil teknolojiler için yapılan bir oyun olsa da Clash Royale oyununu bilgisayarınızda da kolaylıkla oynayabilirsiniz. Emülatör uygulamaları sayesinde oyunu daha büyük bir ekranda hem Mouse hem de klavye ile oynamanın zevkini yaşayın.

Clash Royale Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Clash Royale Supercell firması tarafından iOS ve Android platformları için hazırlanmış sevilen oyunlardan biridir. Tüm dünyada severek oynanan oyun, çevrimiçi oyunlardan biridir. Oyunun temelinde ise eldeki kartların kullanımıyla rakiplerin kulesini yıkma hedefi bulunuyor.

Mobil cihazlar için geliştirilmesi nedeniyle halihazırda oyunun PC formatı bulunmuyor. Ancak emülatör uygulamaları, bu gibi oyun ya da uygulamaların bilgisayar üzerinden kontrol edilmesine de imkân tanıyor. Oyunu bilgisayarınızda oynamak için aşağıdaki basit adımları izlemeniz yeterli olacaktır. clash Royale bilgisayarda nasıl oynanır? Sorusunun tüm detayları şöyledir;

  • Bir emülatör uygulaması olan BlueStacks %’i cihazınıza indirmekle başlayın.
  • Emülatör uygulamasının üzerine çift tıklayarak kurulumu başlatın. Karşınıza çıkan “Şimdi kur” seçeneğine tıklayın.
  • Play Store uygulama mağazasına girerek, hesabınıza giriş yapın.
  • Google Play Store arama kısmına “Clash Royale” yazarak oyunu bulun ve üzerine tıklayın.
  • Oyunu yükledikten sonra BlueStacks 5’în ana sayfasına gelin. Burada karşınıza Clash Royale simgesi çıkacaktır. Bu simgeye tıklayarak oyunu bilgisayarda açmanız yeterlidir.

Bu adımları tamamladıktan sonra oyunu bilgisayarınızda oynayabilirsiniz. Kurulum esnasında uygulamayı kısmen özelleştirmenizde mümkündür. Yükleme yaparken varsayılanı tercih etmeniz halinde, zaten ihtiyacınız olan tüm ayarlar otomatik olarak yükleniyor. Ekstra bir şey yapmasanız da gerekli ayarlar ihtiyacınıza yönelik kurulmaktadır.

Oyun Hakkında İşe Yarar Bazı İpuçları

Bir strateji oyunu oynuyorsanız, doğru hamleler yapma konusunda dikkatli davranmanız gerekiyor. Oyunumuzda bir strateji kart oyunu olduğundan, faydalı hamleleri zamanında yapabilmek önem taşıyor.

Oyunun başında elinize iyi bir kart gelmesi halinde, öncelikli hamleyi karşı taraftan bekleyebilirsiniz. Karşınızdaki kişinin oynadığına göre sizde gardınızı buna göre alarak kendinizce stratejiler geliştirebilirsiniz.

Bir başka strateji ise savunma yapmaktır. Hamleler kadar doğru yerde yapılacak savunmalarda önemlidir. Elinizdeki korumak için yapacağınız savunmalar sizi başarıya taşıyabilir. Kulenizi korumanın öncelikli hedefleriniz arasında olması gerektiğini unutmayın. İksir miktarını oyun genelinde dikkate alarak uygun zamanlarda savunma ve ataklar yapmaktan çekinmeyin.

Yeni stratejiler geliştirmek için TV Royale bölümünü de dikkate alabilirsiniz. Burada izlediğiniz oyunlardan kendi oyun stilinize uygun stratejileri geliştirebilir ve başarı oranınızı artırabilirsiniz. Diğer yandan size uygun olan kartların peşine düşmekte oyundaki adımlardan biri olmalıdır.

İşinize yarayabilecek kartların seviyesini artırmak için uğraş vermeniz gerekiyor. Sizin stilinize uygun en iyi yöntemleri not alarak bunlar üzerinde ilerlemeye çalışmanız, sonraki süreçte rakiplerinizi alt etmek için faydalı olabilir. Son 60 saniyelik bölümde ise yapılan atakların oyun kazandırabilecek öneme sahip olduğu unutulmamalıdır. Tüm bunlara dikkat etmeniz sizi bir adım ileriye taşıyacak ve kazanma oranını artıracaktır.

Clash of Clans Benzeri Oyunlar 2022 Listesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.