Film&Dizi

Cobra Kai

Cobra Kai Konusu


Cobra Kai, Netflix platformunda yayınlanan bir amerikan dizisidir. Dizi bir dövüş sanatları dizisi olduğu gibi komedi ve aksiyon sahneleri ile de dikkat çekmektedir. Dizi, The Karete Kid film serisinin devamı niteliği taşımaktadır.

Cobra Kai Konusu

Cobra Kai isimli bu dizide konu 1984’te yapılan bir karete turnuvasından izler taşımaktadır. 1984’te düzenlenen bu turnuvada yaşananlardan 30 sene sonrasında iki ezeli rakip bu sefer dövüş kulübü açarak birbirlerine rakip olurlar. Eski günlerdeki gibi rekabetleri kızışır.

Lawrance, Cobra Kai isimli dövüş okulunu açarak yeni öğrenciler eğitmeye başlamıştır. LaRusso da aynı şekilde ona rakip olacak bir dövüş kulübüne sahiptir. Bu ikili, kariyerleri sonrası eğitmen olarak da rakip olur. Bu rekabetin sonu ise Lawrance’ın dövüş okulunun başına Cobra Kai eski kurucusunun geçmesi ile gelir. Bu durum da Lawrance’ın canını epey sıkar. Bu yaşananlardan sonra ise iki rakip bir araya gelir ve Cobra Kai’ye rakip olarak birlikte hareket etmeye başlar. Bir zamanların büyük rakipleri yavaş yavaş dost olmaya başlar.

Cobra Kai Oyuncular

Cobra Kai oyuncular da kadro olarak oldukça ünlü ve başarılı isimlerin bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Dizide yer alan oyuncular bu diziden önce de yer aldıkları projeler ile adından söz ettirmiş isimlerdir.

Cobra Kai oyuncular arasında başroller Ralph Macchio ve William Zabka olmuştur. Macchio, LaRusso karakterine hayat verirken, Zabka ise Lawrance karakterini canlandırmıştır. Bu ikisi isim de dizide gösterdikleri oyunculuklar ile takdir toplamayı başarmıştır.

Dizide yer alan diğer oyunculardan bazıları ise Courtney Henggeller ve Xolo Mâriduaña olmuştur. Bu ikili de dizi kadrosunun olmazsa olmazı olmayı başarmış ikisi isimdir. Bu isimler dışında da Mary Mouser, Jacop Bertrand ve Tanner Buchanan gibi başarılı oyuncular da Cobra Kai oyuncular arasında yer almaktadır.

Cobra Kai Yayın Bilgileri

Cobra Kai dizisi ilk olarak 2018 senesinde yayınlanmaya başlamıştır. Dizinin ilk bölüm tarihi ise 2 Mayıs 2018 olarak kayıtlara geçmiştir. Bu ilk bölüm sonrasında oldukça sevilen bir yapıma dönüşen Cobra Kai, şu ana kadar tam 4 sezonu ile izleyicinin karşısına geçmiştir.

Dizinin bir bölümünün dakikası 22 dakika ile 47 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Şu ana kadar ise toplam 4 sezonunun yanı sıra 40 bölümü ile Netflix platformunda yerini almıştır. Oldukça beğenilen ve izlenilen bir yapım olduğu için de Netflix listelerinin üst sıralarına ulaşmayı başarmıştır.

Cobra Kai Dördüncü Sezon

Cobra Kai severler dizinin dördüncü sezonu hakkında da merak içindeydi. Bu sebeple de Cobra Kai sezon ne zaman gibi bilgilere ulaşmayı amaçlamaktaydılar. Bu sorunun cevabı 2021 senesinin sonunda yanıt buldu. Cobra Kai sezon ne zaman sorusunun cevabı Aralık 2021 oldu. Bu ayda yayınlanmaya başlayan dördüncü sezon da diğer sezonlar gibi çok sevildi.

Şimdilerde ise beşinci sezon hakkında merak ve heyecan duygusu arttı. Beşinci sezonun yayın tarihi de son açıklamalardan sonra kesinleşti. Cobra Kai 5. sezonu ile 2022 yılının Eylül ayında izleyicisinin karşısına çıkacak. Dizinin beşinci sezonunun da büyük bir izleyici kitlesini kendisine çekmesi bekleniyor.

Cobra Kai Diğer Detaylar

Cobra Kai’nin oyuncu kadrosu kadar işin arka planında yer alan kişiler de önem taşımaktadır. Cobra Kai dizisinin bu derece başarılı ve popüler olmasında oyuncu kadrosu kadar emekleri olduğu söylenebilir.

Cobra Kai’nin yönetmen koltuğunda alanında parmakla gösterilen bir isim olan Katrin Goodson yer almıştır. Yönetmenlik koltuğunda yer alan bir diğer isim ise Bob Wilson olmuştur. Dizinin müzikleri ile ilgilenen bestekarların Zach Robinson ve Leo Birenberg olduğu dizide yapımcı firma Sony Pictures Televison isimli firma olmuştur.

Oldukça fazla sayıda farklı ülkede seyircileri ile buluşan dizinin birden fazla dağıtımcı firması olmuştur. Bu dağıtımcı firmalar Netflix, Youtube Premium ve Youtube Red olmuştur.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.