Film&Dizi

Doctor Who Yeni Sezonu Nerede Yayınlanacak?

Yıllardır devam etmekte olan yabancı dizilerden birisi de Doctor Who olarak bilinmektedir. Dizinin yeni sezonu ise farklı bir platformda yayınlanacak. Dünyanın en popüler dizilerinden birisi olan Doctor Who, Tardis ismi verilen bir cihaz ile evrenin ve zamanın farklı bölümlerinde yaşanan maceraları anlatan bir dizi olarak bilinmektedir. Ayrıca rejenerasyon ismi verilen bir sürecin yaşanmasıyla birlikte, sürekli beden değiştirme olayından ötürü de Doktor karakteri sürekli farklı oyuncular tarafından canlandırılmaktadır.

İlgili dizinin yapımcı şirketi olan BBC isimli şirket, 2023 senesinde diziye ait yeni bölümlerin geleceği, bu bölümlerin 3 adet olacağı bilgisini yayınlamış oldu. Yeni bölümlerle ilgili birçok farklı detay varken, en dikkat çekici detay ise; Doktor Davit TENNANT isimli karakterin diziye geri dönecek olmasıdır. Dizi İrlanda ve Birleşik Krallık gibi iki ülkede BBC tarafından yayınlanacak. Kalan tüm ülkelerde ise Disney+ isimli yayın platformu üzerinden yayınlanmış olacak.

Dizinin yeni sezonunun 2023 senesi Kasım ayında geleceği tahmin edilirken, dizinin aynı zamanda bugün yapılan bir paylaşımla dizinin logosunun da değiştiği fark edilmiş oldu. Logo ilk defa değişmiyor olmasına rağmen yeni versiyonu milyonlarca kişi tarafından beğenilmiş durumda.

BBC isimli platformun yöneticilerinden birisi olan Charlotte Moore isimli kişinin yapmış olduğu açıklamada ise;  “Bu İngiliz dizisini dünyanın geri kalanına getirmek için Disney ile yaptığımız ortaklığı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerin Doktor’un destansı maceralarını deneyimlemesini sağlamakta kararlıyız” şeklinde açıklama yer aldı.

Doctor Who isimli dizinin senaristi kimdir?

Doctor Who isimli dizinin senaristi olarak; Russell T DAVİES, Mark GATİSS ve Steven MOFFAT gibi isimler hizmet göstermektedir.

Doctor Who isimli dizinin yapımcısı kimdir?

Doctor Who isimli dizinin yapımcı koltuğunda; Fatih PENHALE, Marcus WİLSON, Steven MOFFAT, Caroline SKİNNER, Mal YOUNG, Julie GARDNER, Phil COLLİNSON, Denise PAUL, Russell T DAVİES, Chris CHİBNALL ve Susie LİGGAT olarak bilinmektedir.

Doctor Who isimli dizinin bestecisi kimdir?

Doctor Who isimli dizinin bestecisi Murray Gold isimli kişi tarafından yapılmaktadır.

Doctor Who isimli dizinin yönetmeni kimdir?

Doctor Who isimli dizinin yönetmen koltuğunda; Joe AHEARNE, James HAWES ve Euros Lyn gibi kişiler yer almaktadır.

Doctor Who isimli dizinin yapım şirketi kimdir?

Doctor Who isimli dizinin yapım şirketi olarak BBC bilinmektedir. BBC’nin açılımı ise “British Broadcasting Corporation” olarak bilinmektedir.

Doctor Who isimli dizinin yeni sezonu ne zaman yayınlanacak?

Doctor Who isimli dizi, 2023 tarihinde yayına alınacak.

Doctor Who isimli dizinin yeni yayın platformu neresi?

Dizinin yapım şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre dizinin yeni sezonuna ait bölümleri Disney+ isimli dijital içerik yayın platformu üzerinden yayına alınmış olacak.

Doctor Who isimli dizisi oyuncuları kimler?

Dizinin efsanevi oyuncu kadrosunda Camille CODURİ, Anna Maxwell MARTİN, Tamsin GREİG, Mark BENTON, Christine ADAMS, Simon PEGG, Shaun DİNGWALL, Florence HOATH, John BARROWMAN ve Noel CLARKE gibi isimler yer almaktadır.

Doctor Who isimli dizisi ne zaman yayınlanmaya başlandı?

Doctor Who isimli dizi ilk olarak 1963 senesinde yayınlanmaya başlanmıştır. Bu versiyonu üzerine yapılan yeni çekimler ile 2005 tarihinde modern versiyonu da yayına alınmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.