Gündem Haberleri

Corona Virüsü Durmuyor! Ölümler 13.000’den Fazla

Dünyayı saran koronavirüs yaşamımızı durma raddesine kadar getirdi. Bazı ülkeler sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Dünya çapında ölüm oranı 13.000’den fazla ve her gün artmaktadır.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan bu virüs, başta Çin’in önemli tedbirler, karantinalar almasına yol açtı. Fakat dünyaya yayılan virüs, Dünya Sağlık Örgütü, tarafından pandemi (salgın) ilan edilmiş durumda. Sağlık boyutu kadar ekonomik boyutu olan bu durum ülkeleri milyonlarca dolar zarara soktu.

Hayatını kaybeden Kişi Sayısı : 13.000

Ülkemiz de gün geçtikçe salgın ve ölüm oranı da artmaktadır. Dünya da ise İtalya, İspanya gibi ülkelerde bu durum çok daha kötü durumda, dünya çapında salgına yakalanan kişi sayısı 310. 550 , hayatını kaybeden kişi sayısı ise 13.100 civarındadır.

Rusya İtalya’nın zor durumlarında 8 tıbbi araç ve özel steril araçların yola çıktığını belirtti. Rusya ise virüs belirtisi gösteren kisi sayısı 310 , ölüm sayısı ise sadece 1, şehir ise Moskava’da olduğunu açıkladılar.

Endonezya ise önemli sayılacak önlemler aldı. Salgına yakalanan kişi sayısı 500 civarında ölüm ise 40 civarındadır. Aldığı önlemler; bütün maşeri (kamusal) etkinlikler ve kalabalık yapabilecek herhangi bir topluluk veya etkinlik organizasyanu iptal etti.

Bu verilen rakamlar mutlaka değişecektir.

Çin’de Herhangi Bir Vaka Artışı Yok

Çin’de Hubei eyaletinde başlayan bu salgın, artık artış göstermiyor. İyileşen hastalar da hayli fazla durumda, üst üste dört gün boyunca hiçbir virüslü hastaya rastlanılmadı. Bu vaka sayısının artmaması önlemleri azalttığı anlamına gelmiyor aksine artırılmış durumda, uçaklar da, garlarda hala sıkı önlemler var.

 

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkiye’de ölüm sayıları da yükseldi. Pandemi sebebiyle fuar sektörü sekteye uğradı. Biran önce aşının bulunup ölümlerin bitmesini temenni ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.