Film&Dizi

Demon Slayer 4. Sezon

Demon Slayer Önceki Sezonlar Ne Oldu ? 


Demon Slayer, türkçeye çevrilmiş hali ile İblis Keser, oldukça ünlü bir anime dizisidir. Yayınlandığı ilk sezondan bu yana geniş bir izleyici kitlesini yanina çekmiş bir yapım olan Demon Slayer’ın dördüncü sezonu da merakla beklenmektedir. Bu merakla pek çok kişi demon slayer 4. sezon ne zaman gibi aramalar yapmaktadır.

Demon Slayer dördüncü sezonundan bahsetmeden önce, önceki sezonlarda neler olmuştu bir hatırlamak gerekir.

Demon Slayer Önceki Sezonlar Ne Oldu ?

Demon Slayer, bundan önce toplam 3 sezonu ile yayında oldu. Bu 3 sezonda da oldukça heyecanlı ve ekrana kitleyen pek çok olay yaşandı. Bu olaylar ışığında da dördüncü sezonda neler yaşanacağı hakkında varsayımlar yapılmaktadır.

Öncelikle bir manga roman serisi olarak çıkan Demon Slayer, daha sonra anime dizisine çevrilmiştir. Bu anime dizisi de oldukça sevilen bir yapıma dönüştüğü için yeni sezon eklemeleri gelmiştir ve gelmeye devam etmektedir.

Dizinin konusuna göre bir efsane söz konusudur. Kasabada yasayan halk da bu efsaneye inanmaktadır. Efsaneye göre şeytanlar geceleri ormanların arasında gizlenmektedir. Bu sebeple de kasaba halkı gece olduğu zaman dışarı çıkarmamaktadır. Fakat, bir rivayete göre de bir iblis avcısı geceleri bu şeytanları avlamaktadır. Bir gün ise bu efsane gerçeğe dönüşür. Genç bir delikanlı olan Tanjirou, bu kana susamış şeytanları tek tek avlamaya başlar.

Babasını küçük yaşlarda kaybeden Tanjirou, annesi ve kardeşleri ile yaşamaya başlar. Babasının ölümü hepsini sarsmış olsa da beraber tekrar mutluluğu bulmaya başlarlar. Fakat, bu mutlu günler Tanjirou’nun ailesinin vahşice katledilmesi ile sona erer. Tanjirou kız kardeşi dışında tüm yakınlarını kaybetmiştir. İşin trajedik kısmı olarak kız kardeşi de bir iblise dönüşmüştür. Buna rağmen kardeşinin biraz da olsa insani özellikler gösteriyor olması Tanjirou’yu iblislerle savaşmaya iter. Artık iblis avcısı efsanesi bir gerçeğe dönüşmüştür.

Demon Slayer anime dizisinin ilk 3 sezonunda bu konuya bağlı olarak olaylar gelişmiş ve ilerlemiştir. Şimdi de dördüncü sezon merakla beklenmektedir.

Demon Slayer Dördüncü Sezon Ne Zaman ?

Yayınlanan ilk üç sezon sonrası dördüncü sezonun ne zaman geleceği oldukça merak konusudur. Bu konuda çeşitli varsayımlar olsa da net bir bilgiye henüz ulaşılamamıştır. Ayrıca, yapımcının verdiği bilgiye göre üçüncü sezona eklenecek yeni bölümler olacaktır. 2023 senesinin ilk yarısında üçüncü sezon için birkaç bölüm eklemesi bekleniyor. Bu da demon slayer yeni bölüm ne zaman sorusuna cevap niteliği taşımaktadır.

Üçüncü sezon için gelecek yeni bölüm eklemelerinden sonra ise dördüncü sezon hakkında daha net bilgilerin verilmeye başlanacağı söylenebilir. Anime severlerin ve çeşitli uzman görüşlerine göre ise 2024 ya da 2025 senesi içinde Demon Slayer’ın dördüncü sezonunun geleceği konuşuluyor. Yine de tam net bir bilgi verilemeyecek bu anime dizisi için demon slayer yeni sezon ne zaman sorusu merak konusu olmaya devam edecektir.

Demon Slayer Önemli Bilgiler

Demon Slayer, öncelikle bir manga serisi olarak çıkmıştır. 2016 senesinden 2020 senesine kadar süren bir manga serisi olmuştur. Bu süreçte toplam 23 cilt olarak yayınlanmıştır. Bu manga serisine bağlı olarak da Demon Slayer anime dizisi çıkmıştır.

Demon Slayer anime dizisi ise ilk olarak 2019 senesinde yayınlanmaya başlamıştır. Dizisinin ilk 2 sezonunda manga serisinin ilk ciltlerindeki konular işlenmiştir. Şu an 3 sezonu olan Demon Slayer’ın dördüncü sezonu da büyük bir merakla beklenmektedir. Diziye ek olarak Demon Slayer anime filmleri de izleyicileri beklemektedir.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.