Film&Dizi

Demon Slayer 3. Sezon

Demon Slayer Konusu


Demon Slayer, türkçeye çevrilmiş ismi ile İblis Keser anime dizisi en çok sevilen animelerden biri olarak dikkat çekmektedir. Akıllara kazınmayı başaran ve bu sayede de oldukça iyi bir izleyici kitlesine ulaşan Demon Slayer dizisi şu ana kadar gelen sezonları ile izleyiciyi ekranlara kitlemiştir. Bu sebeple de Demon slayer 3. sezon herkes tarafından merakla beklenmektedir.

Demon Slayer Konusu

Demon Slayer anime yapımının üçüncü sezonuna geçmeden önce dizinin nasıl bir konu işlediğinden de bahsetmek gerekir. Pek çok kişi henüz Demon Slayer dizisini izlemediği için konusunun ne olduğunu bilmek istemektedir.

Demon Slayer dizisinde yer alan kasaba halkı hayatını korku ile geçirmektedir. Bunun sebebi ise kasabanın ormanlarının derinlerinde insanlar ile beslenen iblislerin olduğuna inanılmasıdır. Tüm bunlardan dolayı da kasaba halkı geceleri asla dışarıya çıkmaya cesaret edememektedir. Bir gün iblis keserin geleceğine ve ormanların derinliklerindeki iblisleri yok edeceğine inanılmaktadır.

Tanjirou isimli genç delikanlı ailesiyle birlikte mutlu mesut yaşayan bir gençtir. Babasının ölümü ile birlikte mutlulukları sarsılmış olsa da kalan annesi ve kardeşleri ile birlikte mutlu olmayı tekrardan başarmışlardır. Ne yazık ki bu mutlulukları uzun sürmeyecektir. Tanjirou bir saldırının sonucunda kız kardeşi dışında ailesindeki tüm fertlerin katledilmesine engel olamamıştır. Bu acı dolu durumdan sonra ise kendisi dışında yaşayan tek aile bireyi olan kız kardeşi de bir iblise dönüşmüştür. Yine de kardeşinin az da olsa insani belirtiler göstermesi Tanjirou’yu iblisler ile savaşmaya iter. Hem kendisi, hem kız kardeşi hem de kasaba halkı için bir İblis Keser’e dönüşür.

Dizinin ilk 2 sezonunda bu olaylar ve sonrası konu olarak ele alınmıştır. Dizinin ilerleyen sezonlarında da heyecanın kaldığı yerden devam etmesi beklenmektedir. Bu sebeple de Demon slayer 3. sezon ne zaman sorusunun cevabı oldukça merak edilmektedir.

Demon Slayer 3. Sezon Ne Zaman ?

Demon Slayer bu senenin şubat aylarında ikinci sezonu ile izleyicisinin karşısına çıktı. Bu sezonda nefes kesen maceralar sonunda ana kahramanımız yine işin içinden sıyrılmayı başardı. Bu heyecan dolu sezondan sonra da herkesin aklındaki soru şüphesiz ki demon slayer 3. sezon ne zaman sorusudur. Bu sorunun cevabının netlerim netleşmediği de merak edilen bir konudur.

Demon Slayer 3. sezon fragmanı ikinci sezonun bitimi ile birlikte yayınlandı. Yeni sezon için pek ipucu içermeyen fragmanda daha çok diğer 2 sezonda yaşanılanları özetleyecek görüntüler yer aldı. Yine de fragmanın sonunda üçüncü sezon için heyecanın üst seviyede olacağı belirtildi. Fragmanın yayınlanması da anime severleri daha da heyecanlandırdı. Pek çok kişi, fragmanın yayınlanmasının demon slayer 3. sezon ne zaman sorusunun kısa bir süre içerisinde cevap bulacağını belirttiği düşüncesini ileri sürdü.

Demon Slayer 3. sezon hakkında tüm olanlara rağmen henüz net bir bilgi bulunmamaktadır. Çeşitli varsayımlar olsa da yapımcı firma resmi olarak tarihi henüz açıklamadı. Yine de en geç 2023 senesinin ortasına kadar 3. sezonun yayınlanması bekleniyor. Bu anime dizisinin muhtemel yayın tarihi için Ocak 2023- Haziran 2023 aralığını verebiliriz.

Demon Slayer 3. sezon ne zaman sorusu hakkında net olarak tarih veren kişiler ve benzeri sayfalar, anime severleri kandırmak amaçlı paylaşımlar yapmaktadır. Bu sebeple bu bilgilere itibar etmemelisiniz. Ne yazık ki Demon slayer 3. sezon hakkında bilinen bilgiler tüm bunlarla sınırlıdır. Yine ek bir bilgi olarak Demon Slayer dizisinin üçüncü sezonunda manga serisinin 100 ile 127. sayıları arasında yaşanan olaylar anlatılacaktır.

Demon Slayer Yayın Bilgileri

Demon Slayer, ilk bölümüyle 6 Nisan 2019 tarihinde izleyici karşısına geçti. Toplamda 26 bölümden oluşan ilk sezonun sonunda 28 Eylül 2019 tarihinde sezon finali yaptı. Dizinin ikinci sezonu ise 10 Ekim 2021 tarihinde başlarken, sezonun final tarihi ise 13 Şubat 2022 oldu. Bu sezon ise toplam 18 bölüm sürdü. Demon Slayer, kısacası şu ana kadar 44 bölümü ile izleyicinin karşısında oldu. Dizinin üçüncü sezonunun kaç bölüm süreceği ise merak konusu olmayı sürdürüyor.

 

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.