Film&Dizi

İlgi Çeken Cem Karaca’nın Gözyaşları Filmi Fragmanı, Konusu, Oyuncu Kadrosu

Cem Karaca’nın Gözyaşları Filmi ne zaman çıkacak, 26 Ocak’ta sinemaseverler ile buluşacak olan film, fragmanı ile şimdiden merak uyandırdı. Film; müzik kariyeri, tarzı ve hayatıyla ilham veren sanatçılardan olan Cem Karaca’nın yaşamını anlatıyor. 2024 senesinin belki de en çok beklenen filmin çekimleri, Karaca’nın doğup büyüdüğü semt olan Bakırköy’de gerçekleşti.

Sosyal medya kullanıcıları arasında yeni afişi ve yayınlanan fragman ile filmin, iddialı bir yapıma benzediği konuşuluyor. Özellikle İsmail Hacıoğlu’nun fragmandaki performansı, sosyal medyada beğeni toplamaya devam ediyor. Tamirci Çırağı, Namus Belası, Resimdeki Gözyaşları gibi birbirinden kıymetli eserlere hayat veren sanatçının hayat hikayesi anlatılıyor

Cem Karaca’nın Gözyaşları Filmi Konusu

Filmin müzik direktörlüğü Cem Öğet tarafından yerine getirilirken Dondurmam Gaymak ve Iftarlik Gazoz filmleri ile tanınan Yüksel Aksu da filmin yönetmen koltuğunda bulunuyor. Cem Karaca’nın Gözyaşları filmi yapımcılığını Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya üstleniyor. Onur Böber, Özden Uçar ve Emrah Saltık tarafından çıkan senaryosunun yazıldığı film, sanatçının gençliğini, hayatını ve müzik kariyerini anlatıyor.

Şarkılarında komünizm propagandası yaptığı iddia edildiği için sanatçı, yargılama süreci yaşamıştır. İlgili dönem yurt dışındadır ve Türkiye’de sırada 12 Eylül askeri darbe olmuştur. Yargı sürecinin tamamlanması için Karaca’nın geri gelmesi beklenmiş olup sanatçının bu talebi reddetmesi üzerine 1983 yılında vatandaşlıktan çıkarılmıştır.

Film, aile hayatından başlayarak müzik kariyeri, aldığı eğitiminler, yurtdışındaki yaşamı perspektif sunuyor. Anadolu rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca’nın hayatında iz bırakan anları, başarılarını, sürgün zamanlarını, aşklarını, hasret çekişlerini, özel dünyasını, müzik hayatını ve inişli çıkışlı yaşamını sinemaseverler ile buluşturuyor.

Cem Karaca’nın Gözyaşları Filmi Oyuncuları

Cem Karaca, tam anlamı ile müzik dehası olup şöhreti Türkiye sınırlarını aşan bir sanatçı olup Anadolu rock efsanesi olarak geçiyor. Sanatçı, gerçek hayat hikayesi ile ekrana geliyor. Yaşadığı hayattan esinlenerek hazırlanan film, oyuncu kadrosu ile de ilgi çekiyor. Deneyimli ve halk tarafından sevilen isimleri bir araya getiren film, şimdiden sosyal medya kullanıcılarının gözdesi oldu.

Yayınlanan fragman ile dikkati üzerine çeken filmin başrolleri İsmail Hacıoğlu, Yasemin Yalçın ve Fikret Kuşkan tarafından paylaşılıyor. Bu isimler dışında Melisa Aslı Pamuk, Meral Çetinkaya, Buçe Buse Kahraman, Melisa Döngel gibi isimler de senaryoda bulunuyor. Cem Karaca’yı İsmail Hacıoğlu, canlandırırken baba Mehmet Karaca’ya ünlü oyuncu Fikret Kuşkan anne Toto Karaca’ ya Yasemin Yalçın ile hayat veriyor.

26 Ocak tarihinde tüm ülkedeki sinema salonlarında gösterime girmeye hazırlanan film, sanatçının gerçek hayat hikayesini anlattığı gibi müzikseverlere de unutulmaz bir müzik dinletisi vaat ediyor. Sinemaseverler, Anadolu rock müziği efsanesi olan ismin etkileyici hayatını izlemek için gün sayıyor.

Cem Karaca’nın Gözyaşı filmi danışmanlığını yapan Emrah Karaca, Cem Karaca’nın son eşi İklim Karaca’nın film hakkında yürütme durdurma talep etmesi üzerine açıklamalarda bulundu. Film ile ilgili izin alınmadığını belirten İklim Karaca, mahkemeye başvurarak yürütme durdurma kararı almaya çalıştı.

İklim Karaca’ya karşı Emrah Karaca, “5-6 sene önce Cem Karacadan kalma şarkıların hakkını üümüyle sattığını ayrıca tek amacın Cem Karaca filminin çekilmesi olduğunu ifade etti ve kendisinden izin almamızı gerektirecek bir durum yok” dedi.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.