Film&Dizi

Gişe Rekorları Kıran Animasyon Filmi: TAY!

TRT isimli oluşumun da katkılarıyla hazırlanan Tay isimli animasyon filmi, vizyonda olduğu ikinci haftanın sonunda gişe liderliğini korumayı başarmaktadır. Açılışını yaklaşık olarak 81 bin kişilik seyircisiyle birlikte yapan animasyon filmi Tay, gişede liderliğini sürdürmeye devam ediyor. 30 Eylül ile 2 Ekim arasında 77.200 kişi tarafından izlenen animasyon filmi toplamda ise yaklaşık olarak 190.000 kişi tarafından izlenmiş durumda.

Tay Ne Zaman Yayınlandı?

Tay isimli animasyon filmi; 23 Eylül tarihinden itibaren vizyonda izleyicileri ile buluşmaktadır.

Tay İsimli Animasyon Filminin Konusu Nedir?

Gişelerde rekoru elinde bulunduran ve halen en fazla izlenen yapım olarak karşımıza çıkan Tay isimli animasyon filminin konusu; Riyah isimli bir tay ile yaşlı bir deve olan Jabal’ın Mekke’den Medine’ye yolculuğunu anlatan bir animasyon filmi olarak karşımıza çıkmaktadır. Safkan bir tay olan Riyah, annesinin ticaretçi bir Medineli’ye satılması üzerine onu arar ve bulmak için çeşitli yolları dener. Ancak bu yolculukta yalnız olmayan Riyah yolculukta ona eşlik edecek arkadaşı ile bir takım serüvenler yaşamaktadır. Animasyon filminde olaylar genel olarak Hicret yolculuğunu anlatmaktadır.

Tay İsimli Animasyon Filminin Hedefi Nedir?

Tay isimli animasyon filmi, yapımcıları tarafından oluşturulurken amaçlanan en büyük hedef; çocuklara ve ilgili animasyon filmini izleyecek olan kişilere peygamber sevgisinin aşılanması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tay İsimli Filmin Yönetmeni Kimdir?

Tay isimli animasyon filminin yönetmeni Nurullah YENİHAN isimli alanında uzman ve profesyonel işler çıkarmakta olan bir yönetmendir. Animasyon filminin yönetmeni olan YENİHAN, film ile ilgili verdiği görüşte; Daha önce yapılan çizgi filmlerde birçok şeyin anlatıldığını ancak peygamber sevgisinin anlatılmadığını söyleyerek, bu açığın bu yapım ile kapanacağını belirtti.

Tay İsimli Filmin Yapımcısı Kimdir?

Tay isimli animasyon filminin yapımcı koltuğunda Mustafa Emre TÜLÜN isimli usta yapımcı oturmaktadır.

Tay İsimli Filmin Senaristi Kimdir?

Tay isimli animasyon filminin senaristliğini Betül YAĞSAĞAN BİRGÖREN isimli alanında başarılı senarist üstlenmiş durumdadır.

Tay İsimli Animasyon Filminin Yapım Aşamasında Kimlerden Görüş Alındı?

Tay isimli animasyon filmi yapılırken ve süreç devam ederken birçok farklı meslek grubundan öneri ve görüş alınmıştır. Bu meslek grupları genel olarak psikologlar ve çocuk gelişim uzmanları merkezli olmuş ve bu meslek gruplarına ağırlıklar verilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.