Film&Dizi

Merhaba Filminin Kahramanı: Barış Akarsu Kimdir?

29 Haziran 1979 senesinde gözlerini ülkemizin Bartın isimli şehrinde dünyaya açan Barış AKARSU, şarkıcı ve oyuncu olarak kariyerini sürdürmüştür. Çocuk yaşlardan itibaren müziğe duymuş olduğu ilgi ile birlikte birçok müzik aletine olan ilgisi ile bu aletleri çalmayı da öğrenmiştir. 2004 senesinde profesyonel olarak müzik üretmek adına arkadaşlarının yaptığı ısrarlar üzerine ülkemizde hizmet vermekte olan bir televizyon kanalı olan ATV’de yayınlanan Akademi Türkiye isimli yarışmaya katılım göstermiştir. Bu yarışmada Haluk Levent ve Deniz ARÇAK gibi isimlerle düet yapma şansını elde etmiştir. Yarışmada birinci olarak süreci tamamlayan AKARSU, yarışma sonrasında albüm hazırlıklarına başlamış olup yine aynı yıl içerisinde ilk albümünün kayıtları için çalışmaları tamamlayarak ISLAK ISLAK isimli albümünü aynı sene içerisinde çıkarmıştır. Albüm sonrasında ilk haftada tanıtım konseri yapan AKARSU, okumuş olduğu her şarkı ile milyonlarca kişiyi kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. Birçok farklı başarılı albüme imza atan ve milyonlarca kişi tarafından beğeni ile karşılaşan Barış AKARSU, şarkıcılık kariyerinin yanı sıra oyunculuk da yapmaya başlayarak ilk projesi olan Yalancı Yarim isimli dizinin başrolü olarak oynamaya başlamıştır.

Barış Akarsu’nun Almış Olduğu Ödüller Nelerdir?

  • 2004 yılında Akademi Türkiye Yarışması’nda Birinciliği kazanmıştır.
  • 2005 yılında Olay FM 2005’in En İyileri kategorisinde En iyi Çıkış Yapan Rock Sanatçısı ödülünü kazanmıştır
  • 2005 yılında Future Dergisi’nin Okullarda Yaptığı Anketlerde 2005 Yılının En Sevilen Rock Sanatçısı ödülünü kazanmıştır.
  • 2006 yılında Turuncu Medya Grup Organizasyonlarında Altın Nota Müzik Ödülleri kategorisinde En İyi Pop-Rock Sanatçısı ödülünü kazanmıştır.
  • 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Bilişim Ödülleri kategorisinde Cem Karaca Özel Ödülünü kazanmıştır.
  • 2006 yılında USDER (Uluslararası Sağlık, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Derneği) tarafından yapılan yarışmada Yılın En İyileri Anketi kategorisinde Rock Müzik Dalı Birinciliği ödülünü kazanmıştır.
  • 2006 yılında Expo Kanal tarafından Cem Karaca Özel Ödülüne layık görülmüştür.
  • 2007 yılında 13. Kral TV Video Müzik Ödülleri kategorisinde En İyi Rock Müzik Dalı Birinciliğini elde etmiştir.
  • 2008 yılında FERSA 2007/2008 tarafından yapılan oylamada En İyi Müzisyen ödülünü kazanmıştır.

Barış Akarsu’nun Ölümü

Barış Akarsu 28. doğum günü olan 2007 senesinin 29 Haziran tarihinde, akşam saatlerinde Bodrum ilçesine çok az bir mesafe kala trafik kazası geçirmiş olup, bu kazada araçta bulunan Zeynep KOÇAK ve Nalan KAHRAMAN olay yerinde vefat etmiş olup, Akarsu ise kalbi durmuş olarak kaldırıldığı hastanede tekrar kalbinin çalıştırılması üzerine yoğun bakıma alınmıştır.  Burada beş gün boyunca yoğun bakımda kalmış olan Akarsu, 4 Temmuz 2007 tarihinde hayata gözlerini yummuştur. Oldukça genç yaşlarda, kariyerinin çok başında hayata gözlerini yuman Akarsu, doğduğu şehir olan Amasra’da toprağa verilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.