Oyun DünyasıOyun Tanıtımları

Düşük Sistem İle Çalışan Oyunlar

Düşük Sistem İle Çalışan Oyunlar Nedir?

Teknolojik gelişme sayesinde tüm oyunlar bambaşka bir sistem haline gelmiştir. Çok yüksek güçte oldukları için artık her bilgisayar üzerinden oyun oynanamadığı bilinen bir doğrudur. Düşük sistem ile çalışan oyunlar her zaman en merak edilen konular arasında bulunuyor.

Bu tarz oyunlar sayesinde her oyuncu rahatlıkla oyun keyfini çıkarabiliyor. Öyleyse günümüzde her bilgisayarın çalıştırabildiği ve gayet unutulmaz bir hale gelen oyunları detaylı olarak kontrol edelim. Dilerseniz şimdi bu oyunları yakından inceleyelim.

Düşük Sistem İle Çalışan Oyunlar Nedir?

Bu tarz oyunlar bütün bilgisayar sistemlerinin rahat bir şekilde çalıştırabildiği oyunlardır. İstedikleri düşük sistemden dolayı oyun arayan kişiler için gayet önemli bir hale gelmişlerdir. Şimdi düşük sistem ile çalışan oyunlar grubunda neler bulunuyor? Bir bakalım.

Resident Evil 3

Zombi oyunu sevenler için çok özel bir oyun denilebilir. Çıktığı günden bu yana çeşitli serilere devam eden bu oyun, üçüncü serisiyle birlikte dünya üzerinde gayet ünlü bir hale gelmiştir. Unutulmayan oyunlardan bir tanesi olarak listemizde olan Resident Evil 3, yeni nesil oyunlar kadar etkili olduğu kesin.

Tomb Raider 5 Chronicles

Macera ve aksiyon oyunu olarak ön plana çıkmayı başaran bu oyun 2000 yılında piyasaya sürülmüştür. Pek çok serisi bulunan oyunun en dikkat çekeni ise Chronicles isminde ki serisi olmuştur. Ardından birçok serinin gelmesine rağmen hafızalara kazınmayı başaran nadir isimlerden bir tanesidir.

Need for Speed Underground 2

Araba yarışı dendiğinde Need for Speed serileri elbette unutulamaz. Düşük veya orta sistem gereksinimli oyunlar grubunda olan bu harika yapıt, Underground 2 serisiyle birlikte tüm dünya üzerinde tanınmaya başladı. Gününe göre oldukça kaliteli grafiklerinin yanı sıra oynanış şeklinde de çok farklı olduğu görülüyor.

Wolfenstein Return To Castle

Nazilerin ele geçirdiği dünyayı kurtarmak adına savaşan karakterimiz, pek çok farklı düşmanla karşı karşıya gelecektir. Çeşitli deneyler sonucunda ortaya çıkan yaratıkları yok etme görevi dışında gizli tarikatları aynı şekilde durdurulması gerekiyor. Kale içinde başlaya macera daha sonraları bol aksiyona dönüşüyor.

Call of Duty 2

Savaş oyunlarının en bilinen isimlerinden olan Call of Duty, düşük sistem ile çalışan oyunlar listemizde yer alan en önemli seçeneklerden birisidir. Piyasaya sürülen ilk oyunundan bu yana onlarca serisi ile her zaman dikkat çekmeyi başaran oyunların başında yer alıyor.

GTA San Andreas

GTA ismini her bilgisayar oyuncusu mutlaka bilir. Açık dünya oyunu şeklinde sunulan ender oyunlardan bir tanesi olarak herkes tarafından tavsiye edilir. Aksiyon, macera ve savaş üçlüsünün beraber olduğu bu oyunda çok farklı atmosfer yakalayabilmek mümkündür.

Far Cry 1

Aksiyon ve macera oyunu arayanlar bu oyunda fazlasını bulabilirler. İlk defa çıktığında çok büyük yankı uyandırmayı başaran Far Cry, şimdi günümüzde ise hala özel oyunlar arasında kalmaya devam ediyor. Bir ada içerisinde olan karakterimiz düşmanları bulup durdurması gerekiyor.

Mafia 1

Adı üstünde bir mafya oyunu olarak listemize koyduğumuz bu oyun boyutu 1 GB’den az oyunlar gurubunda kendisini gösteriyor. Bir diğer açık dünya oyunu şeklinde listemizde olan Mafia 1 oyunu, grafik ve oynanış açısından gayet ideal şekilde tasarlanarak oyunculara sunulmuştur.

Half Life 1

Oyun çıktığı anda internet kafelerde yaş sınırı dinlemeden herkes tarafından oynanan en önemli oyunlardan birisidir. Online seçeneği bulunan bu oyun sayesinde arkadaşlarla birlikte oyun keyfi çıkarılabiliyor. Eğer single mod tercih edilecekse, farklı türden yaratıklarla çok büyük bir aksiyon bekliyor diyebiliriz.

Assassin’s  Creed 1

Düşük sistem ile çalışan oyunlar arasında dikkat çeken bu oyun eski tarihte geçen olayları anlatıyor. Ancak günümüzde bulunan makine sayesinde zaman yolculuğu yapan karakterimiz kaderi değiştirmek açısından belirli görevleri yerine getirmeye çalışıyor. Macera ile birlikte aksiyon dolu güzel bir oyundur.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.