Oyun Tanıtımları

Battlerite Hakkında Detaylı İnceleme

Battlerite Dinamikleri

battlerite-1 Oyun Dünya’sına Dota ile girmiş olan ve League of Legends ile zirveye ulaşan, her kitleye hitap eden bir tür olmuştur Moba. E-spora katkısı ve yaptığı bölgesel, yerel ve global turnuvalar ile herkesin dikkatini çekmiş ve bu türdeki oyunları oynayan oyun severlerin birer profesyonel oyuncu olmasının da önünü açmıştır.

Şu an ülkemizde bazı moba türü oyuncuları ciddi paralar kazanabilir ve hatta lisanslı birer sporcu olarak espor kariyerlerini sürdürebilirler. Bugün sizlerle 20 Eylül tarihinde satışa sunulan ve çıktığı günden itibaren bu türün en çok oynanan oyunlarından birisi haline gelen Battlerite ‘ı inceleyeceğiz.

Oyunumuza geçmeden önce yapımcısı olan şirketten bahsetmek istiyorum. Moba türünü seven biriyseniz Bloodline Champions ismini mutlaka duymuşsunuzdur. Bu türe yeni bir soluk ve farklılık getiren bu oyun Stunlock Studios ‘un ismini duyurmasındaki en büyük etkendir.

Bloodline Champions ‘dan edindiği tecrübeler sonrasında biz bunun daha iyisini yaparız deyip ortaya Battlerite ‘ı çıkartan şirketi övmemek mümkün değil gibi duruyor. Oyunumuzda klasik moba oyunlarındaki ana üssü yıkmak yerine, arena havası hakim. Tıpkı eski oyunlarında olduğu gibi bu havayı koruması, oyunun diğer moba oyunlarından farkını ortaya koymasındaki en büyük etken.

Oyunun genel içeriğine bakacak olursak, karakter sayısı yeni çıkan bir oyuna göre yeterli seviye denilebilir. Artı hanesine yazılacak bir diğer özellik ise oyundaki bütün karakterlerin geçmişleri hakkında detaylı bir anlatımın mevcut olması. Bu oyunda karakterlerimiz yakın dövüşçü, menzilli vedestek olmak üzere üç kısımda inceleniyor. Kesinlikle ilk başta eğitimi oynamanızı ve oyunun mekaniklerini öğrenmenizi tavsiye ediyorum eğitimden sonra ise mutlaka birkaç oyun yapay zekaya karşı kendinizi geliştirmelisiniz.

Battlerite Dinamikleri

Battlerite ‘ın dinamikleri kesinlikle öteki moba oyunları gibi değil biraz alışmanız gerekiyor fakat alıştıktan sonra karakterinize hakim olduğunuz andan itibaren arkadaşlarınızla atacağınız düello maçlarından keyif alacağınızı söyleyebilirim. Benim düşünceme göre oyunun yakın zamanda espor tarafı ortaya çıkacaktır, takımlar bu işe yatırım yapabilirler ve ciddi takımlar kuralabilir.

Büyük turnuvalarını görmek isterim açıkçası. Bunlar haricinde oyunun takım maçları yerine benim en çok zevk aldığım kısmı ise arkadaşımla karşılıklı düello yapabiliyor olmam. Her mobada olduğu gibi Battlerite ‘ta da karakterlerin counterları mevcut ve counterlandığınız zaman o oyun size cehennem olabiliyor.

Oyun şu an steamde 31 liraya alıcılarını bekliyor ve erken erişimde, son yıllarda çıkan erken erişim oyunlar gibi değil yalnız geliştiricisi genellikle haftada iki defaya kadar güncelleme getiriyor oyunun arkasında duran bilindik bir firma. Sistem gereksinimi olarak ise ortalamanın altında bir bilgisayar sistemi isteyen oyunumuzu her bütçeden oyuncunun rahatlıkla alabileceğini söylemekten mutluluk duyuyorum.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.