Oyun Dünyası

En İyi Hayatta Kalma Oyunları Nelerdir? En İyi Survival Oyunları

Minecraft (2009)


Hayatta kalma oyunları özellikle mücadeleyi seven bir kesime hitap etmekte. En iyi hayatta kalma oyunları olarak nitelendirilebilecek oyunları arayan oyuncular. Listemizdeki en iyi hayatta kalma oyunlarına göz atmalı.

Hayatta kalma oyunları kendi içinde birkaç farklı kategoriye ayrılmakta. Kimisi bir şeyleri inşa etme ağırlıklı olurken kimisi sadece canavarlardan kaçarak hayatta kalmanızı sağlayan türlerden. Listemizde sizler için neredeyse hepsini barındıran hayatta kalma oyunlarını ele alıyoruz.

En iyi survival oyunları arasında bulunan ancak bir nedenden dolayı daha önce adını duymadığınız bazı yapımlar olabilir. Kimileri grafikleri ile göz önüne çıkıyor olsa da kimileri sadece oynanışı ile en büyük hazzı yaşatabilmekte.

Minecraft (2009)

Hayatta kalma ve yapı oluşturma denildiği zaman akıllara ilk olarak Minecraft gelmesi oldukça normal. Bir anda Popüler olmayı başaran ve günümüzde dahi popüler olma serüvenini sürdüren Minecraft bir Hayatta kalma, Craft oyunudur.

2009 Yılında çıkış yapmış olan oyun kare bir dünyada bloklardan istediğiniz her şeyi oluşturabilmenize olanak tanımakta. Sınırın sadece hayal dünyanız olan bu hayatta kalma oyununda çalışan bir bilgisayar inşa etmek bile mümkün durumda.

Küplerden oluşan Minecraft her ne kadar “Lego oyunu, çocuklar içindir” izlenimi nedeni ile pek kişi tarafından denenmiyor olsa da denemeyenlerin pek çok şey kaçırdığını söylemek mümkün durumda.

Rust (2013) – Hayatta Kalma

Listemizin ikinci sırasında Rust bulunuyor. Rust, diğer hayatta kalma oyunlarından farklı bir işleyişe sahip. Başlarda DayZ Çakması olarak yapılması planlanan oyun, yapımcısının “Zombiler ile savaşmaktan sıkıldık” sözü üzerine farklı şekilde geliştirilme aşamasına geçmiş durumda.

Oyunda gerekli itemleri toplamalı, onlarla craft yapmalı, base kurmalı ve diğer oyunculara karşı hayatta kalmalısınız. Evet, bu hayatta kalma oyununda düşmanınız diğer oyuncular ve maalesef diğer oyuncular her zaman tek başına gezmiyor.

Kurduğunuz yaşam alanlarını tuzaklar ile güçlendirmeli, en güçlü silahları yapabilmek için sürekli olarak çalışmalı yaptığınız her şeyi korumak için oyunda uzun süreli vakit harcamanız gerekiyor.

Zorlayıcı yapıda bir hayatta kalma oyunu arıyor, en iyi hayatta kalma oyunları arasından bunu seçmek istiyorsanız üstüne üstlük oynayacak birkaç da arkadaşınız varsa kesinlikle test etmeniz gereken sayılı oyunlardan.

The Forest (2014)

Hayatta kalma ve keşif oyunları denildiği zaman hikâyesi ile ön plana çıkmayı başaran sayılı oyunlardan birisi kesinlikle The Forest’dır.

The Forest, bir kaza sonucu adaya düşmeniz ile başlayan bir hikâye ile başlıyor. Düştüğünüz adada hem hayatta kalmaya çalışıyor hem bu olayın gizemini çözmeye çalışıyor hem de kaçırılan çocuğunuzu bulmaya çalışıyorsunuz.

Oyunun pek çok alternatif sonu bulunuyor. Farklı sonlar sunmasının yanı sıra ada içinde yamyamlar ile mücadele ederek bir şekilde hayatta da kalmanız gerekiyor.

Ağaçları kır, taş topla, bir base inşa et. Yeni silahlar edinmek için zorlu alanlardan geçip adayı keşfet. Macera ruhunu yaşarken hayatta kalmak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir yapım.

Özellikle co-op desteği sunması sayesinde arkadaşlarınız ile de oynamanız mümkün durumda.

Don’t Starve (2013)

Don’t Starve, En iyi hayatta kalma oyunları arasında yer alan. Macera dolu bir yapım. Oyun içinde farklı türdeki canavarlar ile mücadele etmenizin yanı sıra Açlık ve akıl sağlığınızı korumak ile de mücadele etmeniz gerekiyor.

Arkadaşlarınız ile oynamanıza izin veren bu yapım, karikatürize dünyası ile size hem şirinlikler sunacak hem de garip dünyasında ürkmenize neden olacak. Klasik hayatta kalma oyunlarında da olduğu gibi. Eşya topla, yeni bir base inşa et, en güçlü silahlara sahip ol ve hayatta kal mantığında ilerleyen oyun.

Ses efektleri ile de oyuncuları kendine çekmeyi başarmış durumda.

ARK: Survival Evolved (2015)

ARK: Survival Evolved, Survival oyunları arasında en fantastik yapıda olanlarından birisi olabilir. Oyunda, açlık ve susuzluğun yanı sıra Dinozorlar ile de mücadele ederek gelişmeye çalışıyorsunuz.

Tüm bunların yanı sıra, mücadele ettiğiniz dinozorları doğru şekilde yaklaşım yaparak eğitebiliyor, size yardımcı olmasını sağlayabiliyorsunuz.

Pek çok oyuncu kitlesi ve neredeyse sınırsız mod yapısı sayesinde en çok tercih edilen hayatta kalma oyunlarından sadece birisi. Her ne kadar tercih ediliyor olsa da depolama ve grafik konusunda oldukça yüksek sistemlere ihtiyaç duymakta.

Zira oldukça büyük olan açık dünyasında rahatça zaman geçirebilmek için bunlar en büyük şartlardan.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.