Bilgisayar GenelMobil AlemiProgram Tanıtımı Ve İndirim Duyruları

Kullanıcı Gizliliği ve Güvenliği İçin En iyi VPN Servisleri

VPN Nedir?

VPN servisleri, erişim yasağı olan sitelere girmek amacı ile kullanılır. Pek çok kişinin tercih ettiği bu uygulamanın açılımı Virtual Private Network olur. VPN İndir ile akıllı telefon ya da bilgisayara uygulama indirilir ve erişime yasaklı olan internet siteleri ziyaret edilir.

Sanal özel ağ olarak Türkçeye çevrilen VPN, kullanıcın IP adresini anonim hale getirir bu şekilde internet ortamında iz bırakılmamış olunur. Kullanıcı ve sunucu arasında sanal köprü kuran VPN servisleri ayrıca güvenilir ve hızlı veri transferi sağlar.

VPN Nedir?

VPN ile internete bağlanıldığı zaman iki taraf arasındaki olan veri transferi şifrelenir. VPN, üst düzeyde gizlilik ve güvenlik isteyen kurumların işini kolaylaştırır. Devlet kurumlarının yanı sıra şirketlerin de güvenlikleri artar. Dünya üzerinde yaşayan milyonlar tarafından tercih edilen VPN, daha çok yasaklı olan sitelere girebilmek için tercih edilir.

VPN servisleri bir anlamda internet kullanıcısı ve ziyaret edilen web sitesi arasında köprü işlevinde bulunur. VPN kullanımı ile mevcut IP adresi internet servis sağlayıcıları ve casus yazılımlar dâhil pek çok kurumdan gizlenir. Bu şekilde de kullanıcı gizli şekilde internet dolaşır.

Önerilen En İyi VPN Servisleri Nelerdir?

İnternet, insan hayatının büyük bir bölümünü kapladıkça bilgiye ulaşmak da daha kolay geldi. İnternetin yasaklar ile çevrili olduğu ülkelerde de VPN servisleri kullanıcın yanında olur. Yasaktan kurtulma yolu olduğu gibi insana güvenlik, gizlilik ve özgürlük tanır. VPN servisleri, güvenli olması gerektiği gibi kişi bilgilerini de gizli tutması gerekir ayrıca farklı yayınlar ile de uyum göstermesi de önem taşır.

Express VPN

Express VPN ücretsiz sürümü yoktur; ancak uygulama 30 gün içinde para iade hizmeti verir. En iyi ücretli VPN hizmeti sunar ve birinci sınıf VPN hizmeti olarak bilinir. Sınırsız bant genişliği sayesinde saatlerce internette gezilmesine ya da veri transferi yapılmasına olanak tanır. 90’dan fazala ülkede sunucusu olan Express VPN ile pek çok sitenin engeli aşılır.

Android, IOS, Linux, macOS ve Windows işletim sistemlerinde çalışır ayrıca Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Hulu ya da Netflix programları açık iken de çalışmaya devam eder Kimlik ya da kişisel verileri kayıt altına almadığı gibi 256 bit AES şifreleme ile tüm bilgiler güven altında olur. Aynı anda 5 cihazdan bağlantı da ayrı bir avantaj sağlar.

 

Speedify VPN

Speedify, VPN servisleri arasında olup kullanıcının bağlantı bilgilerini şifreler. Oldukça hızlı olan sağlayıcı, kullanıcıya ait verileri kaydetmez. Aylık 1 GB olacak şekilde ücretsiz veri erişimi sağlar; ancak sınırsız veri erişimi için ücretli paketlerin kullanılması gerekir.

Hide Me VPN

VPN sağlayıcısında olması gereken en önemli iki özellik olan güvenlik ve gizlilik Hide Me VPN’de mevcut olur. Dünya çapında en yaygın sağlayıcılardan biri olup dünya üzerinde farklı konumlarda olan ve farklı şirketlerde veri güvenliğinden sorumlu olarak çalışan IT uzmanlarının birleşmesi ile ortaya çıkmıştır.

Tüm akıllı telefonların işletim sistemlerinde, Windows ve Mac işletim sistemlerinde de kullanılabilir.  Ücretsiz veri transferini aylık 2 GB büyüklüğünde hizmete sunar. Premium denilen ücretli paketler ile de sınırsız veri erişimi sağlanır.

Betternet VPN

VPN servisleri arasında kolay bir kullanıma sahip olan Betternet VPN,  ilk defa yasak getirilen sitelere girmek isteyen kişiler tarafından kullanılabilir. VPN servisleri arasında sınırsız veri transferi sağlaması ve kolay kullanımı nedeni ile popüler olur. Firefox ve Google Chrome arama motorlarına tarayıcı eklentisi şeklinde kullanılabildiği gibi Android, IOS, Windows ve Mac işletim sistemlerinde de uyum içinde çalışır.

Proton VPN

İnternet alanında en çok dikkat edilen güvenlik ve gizlilik sağlama konusunda oldukça iddialı olan Proton, VPN servisleri arasında ücretsiz şekilde hizmet verir. Ücretsiz sürümünde de herhangi bir limit bulunmadığı gibi kullanıcıya konum seçme hakkı da tanır.

VPN programı ücretsiz full olması nedeni ile kullanım oranı yüksek olur; ancak hız olarak düşük seviyede olduğu için hız konusuna önem verenler kişiler tarafından tercih edilmez.

Hotspot Shield

Güven odaklı olan program, en iyi VPN ücretsiz uygulamalarından biri olur. Hotspot sayesinde kullanıcının bağlandığı WİFİ ağı şifrelenir. IP adresi gizlendiği gibi bilgisayarın konumu da anonim hale gelir ayrıca veri transfer işlemleri de kaydedilmez. Ücretsiz olarak 500 MB büyüklüğünde veri transferi sunan Hotspot’da konum ayarlamalarının yapılması için ücretli sürümünün kullanılması gerekir.

500 MB ücretsiz veri ve konum seçilememesi sebebi ile pek çok kullanıcı tarafından ücretli sürümü tercih edilir. Google Chrome üzerinde tarayıcı eklentisi olarak da işlev gösterdiği gibi IOS, Android, Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanıma uygundur.

TunnelBear

VPN servisleri arasında Kanada merkezli olan TunnelBear; IOS ve Android işlemci akıllı telefonların yanı sıra Windows ve Mac işletim sistemi olan bilgisayarda kullanılır. VPN deneyimini ilk defa yaşayanlar için doğru adres olan TunnelBear, Opera ve Google Chrome üzerinden de tarayıcı eklentisi olarak işlev görür.

Birçok ülkede sunucusu olduğu gibi hızlı ve kolay bir kullanıma sahip olması ile tercih edilen TunnelBear, aylık 500 MB veri transferinin ücretsiz yapılmasına olanak tanır. Ücretli paketlerinin seçilmesi ile de sınırsız veri paylaşımı yapılır.

Hide My Ass

VPN servisleri arasında yer aldığı gibi proxy sunucusu olarak da hizmet verir. Sunucu hizmeti olarak Türkiye’nin de yer aldığı 63 ülkede hizmet verir. Konum bilgisinin gizlenerek e-mail erişimi sunan Hide My Ass, veri depolama işlemlerini de yerine getirir. Birden fazla protokol sunması ile kullanıcı bağlantısı optimize edilir ve cihaz için en iyi olan seçilebilir.

Programa kayıt olunur iken kullanıcı e-maili ya da kişisel bilgilerin zorunlu olmaması nedeni ile kullanıcın gizliliği daha iyi korunur. Güvenli bağlantı protokolleri ile herkese açık olan kablosuz ağlarda da güvenlik sağlanır.

Opera VPN

Windows, macOS, iOS, Android, Linux işletim sistemleri ile uyum içinde çalışan Opera VPN, Opera arama motorunun uzantısı şeklinde işlev görür. Opera arama motorunda eklenti olarak kullanılabilir ayrıca reklam engelleyici hizmet sunar. Amerika, Avrupa ve Asya üzerinden konum seçmeye olanak tanır ve yerel IP adresini gizler.

Windscribe VPN

Dijital ortamda gizliliğin önemi bilinir. VPN servisleri de bu gizlilik için tercih edilir. Windscribe VPN, internetin kapatılmasından sonraki 3 dakika içinde tüm verileri silmesi ile yoğun şekilde tercih edilir. 11 farklı ülkedeki sunucu hizmetinin yanı sıra aylık 10 GB veri transferi ile ücretsiz hizmet sunar.

Ücretsiz kullanımında reklam engelleme hizmeti verdiği gibi güvenlik duvarı oluşturma olanağı da tanır. Sınırsız veri transferi isteyen kişiler için ücretli paket hizmeti de vardır. Ücretli sürümünde de 50’den fazla konuma erişim bulunur. IOS, Linux, Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanıma uygun olur. Bu VPN servisinin belki de tek dezavantajı Android işletim sistemine uyumlu olmaması olur.

Kötü niyetli pek çok saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin gizliliği ve güvenlik önem taşır. Bankacılık işlemlerinden tüm sosyal medya uygulamalarına ya da iş arkadaşları ile iletişimde de internetin önemi tartışılmaz. Bu nedenlere bağlı olarak akıllı telefonlar ya da bilgisayarlara sıklıkla veri indirilir ve dijital yaşamdaki güvenliği oluşturmak için de VPN servisleri kullanımı önem kazanır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.