Androidİncelemeler ve TestlerMobil Alemi

Yeni Google Pixel 5 XL modeli İncelemesi

Yeni Google Pixel 5 XL modeli Teknik Özellikleri

Yeni Google Pixel 5 XL modeli büyük bir merakla bekleniyor. Önümüzdeki 8 ay içinde yani ekim ayına doğru satışa çıkarılacak olan bu telefon modelinin son düzenlemeleri üzerinde çalışmalar sürüyor. Yeni tasarımda kasa arkasındaki kameraların yerleşiminde özgün değişimler söz konusu olacak. Arkada 3 kamera yer alacak. Makinede Snap Dragon 865 olacak ve 5G ağlarını destekleyecek bir modem bulunacak. RAM için 8 GB ve ROM için 128 GB alan düşünülüyor tabi ki bu temel versiyonu için olacak.

Yeni Google Pixel 5 XL modeli Teknik Özellikleri

5G ağlarının çok pil tüketmesi büyük bir sorun. Ama Google bunu çözmek için yeni ve daha büyük kapasiteli bir pil düşünüyor. Resim yenileme hızı olarak 120 Hz gibi büyük bir frekans değeri düşünen firma böylece daha net daha parlak ve oyuncular için daha zevkli bir oyun deneyimi sunan ekran teknolojisini kullanacak. Cihazın diğer varyantlarında 16 GB ram ve 256 GB dahili alan olacak. Bazı yorumculara göre bu telefon modeli kesinlikle s20 Ultra serisinden daha iyi olacak.

Bu yeni telefon modellerinde arka tarafa devasa kamera yerleştirme konusunda bir yarış var. Bu trend nereden ve neden doğdu bilinmiyor. Kamera boyutlarının arttırılması çözünürlük kalitelerinin yükseltilmesi bir telefonun ana görevi değil. O işi zaten video kameralar yapıyorlar zaten. Bu yüzden kamera konusunu özellikle amiral gemisi modellerde biraz abarttıklarını düşünüyoruz. Ama Google de bu trende uymaya çalışacak ve kasa arkasına biri ana kamera, diğeri ultra geniş sensör ve sonuncusu da derinlik kamerası olmak üzere 3 adet sensör yerleştirecek. Şirket şimdiden 3DCAD kaynaklı render ürünleri sanal alemde tasarlayıp müşterilere ulaştırarak onlardan fikir almaya çalışıyor. Cihazın kasa ve ekran boyutu ile ilgili kesin tasarımı gelen yorumlara göre netleştirilecek. Kameraları yerleştireceği kare veya oval bir platform arasında karar vermeye çalışan Google Yeni Google Pixel 5 XL modelinde tasarım yaparken bakalım neler yapacak.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.