İncelemeler ve TestlerTeknoloji

Everest EverTouch Dokunmatik Monitör

Taşınılabilir Monitörün özellikleri Nelerdir?


Boyutu küçük olan ve PS4’e ve Bilgisayarınıza bağlayabildiğiniz küçük boyutlu monitördür. Amacı çalışmanız gerektiği yerlerde bilgisayarınıza bağlayıp çalışmanızı ya da oyun oynamanızı sağlar.

Taşınılabilir Monitörün özellikleri Nelerdir?

Monitör 1080p ve 60hz, 8ms gecikme süresi, 15,6 inç ve IPS bir ekranı bulunmakta. Cihazda type-c ve güç giriş çıkışı bulunmakta. Cihazda dokunmatik özelliği de bulunmakta. Cihazda harici bir batarya bulunmadığından kullanmak için bir kablo ile bağlamanız gerekmekte. Cihazı almak isterseniz e-ticaret sitelerinde 3000-4000 TL arasında bir fiyatı bulunmakta.

Taşınabilir Monitörün Artıları Nelerdir?

Boyutuna rağmen sunduğu görüntü kalitesi, Monitörde belirttiğim gibi 60hz ve 1080p görüntü kalitesini desteklemekte. Bu küçük boyutta bir monitör için oldukça yeterli. Bu yeterlilikle beraber, ekranın renk ve görüntü kalitesi de üst düzey. Monitörde ölü pixel gibi bir durum yok ve pixelleri de oldukça net. Görüntü kalitesi HDR şeklinde bu da monitöre artı görüntü kalitesi katmakta.
Monitörü yatay ve dikey kullanmak, Monitörün en kullanışlı tarafı da yatay ve dikey bir şekilde kullanıla bilinmesi. Kod yazmak istediğin zaman monitörü dik bir konuma getirip kullanabiliyorsunuz. Kod yazmak için ikinci monitör olarak kullanabilmek monitörü kullanış açısından opsiyonlu yapıyor.

Kullanabildiğiniz platform sayısı, Konsollarınızda ve Bilgisayarınızda rahatlıkla kullanılabiliyor. Eski nesil konsollar 1080p ve 60hz desteklediklerinden cihaz tam optimizasyon olmuş bir şekilde kullanılabiliyor. Bilgisayar tarafında kullana bildiğinizin bir sınırı olmasa da bilgisayarlarınızda da kullanabiliyorsunuz. Yeni nesil konsollarda da aynı şekilde kullanıla bilinmekte.

Dokunmatik olması, Dokunmatik olması da kullanıcıya sağladığı ayrı bir rahatlık. Dokunmatiğin yanında touch pad olarak da monitörü bilgisayarınızda kullanabiliyorsunuz. Dokunmatiği de çok rahat ve akışkan bir şekilde çalışmakta.

İkinci monitör olarak kullanmak, Monitör boyutundan dolayı rahatlıkla taşınılabilir. Çoğu cihazınızda desteklediğinden dışarıda rahatlıkla kullanılıyor.

Taşınabilir Monitör Alınır mı?

Monitörün artıları olduğu gibi eksileri de bulunmakta. Monitörün en büyük eksiği fiyatı. Sunduğu özelliklere göre fiyatı gerçekten uçuk. Şu an bu fiyatlara orta sekment iyi bir telefon temin edebiliyorsunuz. Fiyatı dışında gerçekten kullanışlı bir monitör ve alınabilir. Dışarıda kullanmak için ideal ve fazla yer kaplamıyor. Eğer yeteri kadar bir bütçeniz var ise alınabilir bir monitör.

 

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.