Genel

Faker SKT T1 Takımına Ortak Oldu

Faker, T1 ile İmzaladığı Sözleşme Hakkında Konuştu

Kariyerini nerede devam ettireceği konusu tartışmalara sebep olan Faker, SKT T1 takımı ile yeni sözleşme imzalayarak takımına ortak oldu.

League of Legends oyununda adı ilk sıralarda anılan Faker, dünya çapında çok büyük kitleye sahip. Birçok oyun severin yakından tanıdığı ve saygı duyduğu bu oyuncu hakkında bazı düşünceler mevcuttu. Avrupa takımlarından herhangi birisine gidip gitmeyeceği ve kariyerine devam edip etmeyeceği merak edilen oyuncu için ortada çeşitli spekülasyonlar dönüyordu.

Ünlü oyuncu daha önce ki açıklamalarında diğer takımlardan çok yüksek teklifler aldığını açıklamıştı. Takımlar oyuncuyu kadrolarına katmak için geçmişten bu yana her zaman büyük uğraş içerisindelerdi. Başarılı oyuncu ise tercihini takımından yana kullandı. SKT T1 takımı ile 3 sezonluk sözleşme yenileyen tecrübeli oyuncu, sözleşmeye göre takımına ortak oldu.

Faker, T1 ile İmzaladığı Sözleşme Hakkında Konuştu

Bazı açıklamalar yapan Faker, takımı ile devam etmekten heyecan duyduğunu belirtti. Riot Games şirketinin izin verdiği maksimum süre ile sözleşme yenileyen oyuncu, 3 yıllık süre sona erdiğinde T1 takımının yönetim ekibinde görev alacak.

Ayrıca T1 takımına oyunculuk haricinde ortak da olan oyuncunun açıklamalarının bir kısmı şu şekilde. “SKT T1 ile devam etmekten heyecan duyuyorum ve dünyanın dört bir yanından beni destekleyen herkes için minnettarım. Takımımı seviyorum ve bu gelecekte yapacağımız etkinlikler için heyecanlıyım”

Faker ve Başarıları

2013 yılında kariyerine profesyonel olarak başlayan Faker, E-Spor denince akla gelen ilk isimlerden birisi. 17 yaşında henüz çaylakken ülkesinde düzenlenen şampiyonada 1.lik elde ederek dikkatleri üzerine çekmiştir. Daha sonra ise takımıyla birlikte dünya şampiyonluğunu kazanmak için Los Angeles’ın yolunu tutmuştur. Ünlü oyuncu SKT T1 takımında ilk yıllarında dünya şampiyonluğunu kazanmayı başarmıştı.

2014 All-Star turnuvasında takımıyla birlikte 1.liği elde etmiş ve yeteneklerini bir kez daha kanıtlamıştı. Aynı yıl içerisinde Çin E-Spor takımlarından 500 Milyon Won teklif almış ancak bu teklifi reddetmişti. 2015 yılında takımıyla birlikte sadece 1 yenilgi almış ve bir kez daha dünya şampiyonluğuna uzanmıştı. 2016 yılında 3. Dünya şampiyonluğu elde eden Faker, en çok şampiyonluk elde eden oyunculardan birisi olmayı başarmıştı. Ünlü oyuncu her ne kadar henüz 4. şampiyonluğunu kazanamamış olsa da dünya üzerinde adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.