Film&Dizi

Fantastik Kore Dizileri

Fantastik kore dizileri heyecanı sevenlere harika bir seyir keyfi sunmaya devam ediyor. Özellikle bu dizilerin konuları aşk ve enteresan hikayelerden oluşuyor. Bizler de sizler için izlemesi keyifli ve bir o kadar da heyecan dolu olan fantastik kore dizilerini inceledik ve sizlere sunduk. Bu diziler 2023 yılının hem en popüler, hem de en çok izleyicisi ekran karşısına çeken diziler içerisinde yer alıyor.

Bu dizilerden bazıları şunlardır.

  • Sikago Tajagi
  • Gu Family Book
  • Faith
  • You Who Came From The Stars
  • Hwarang

popüler ve fantastik olan kore dizilerinin başında yer alıyor. Bu diziler içerisinde yer alan erkek ve kadın oyuncular ise, Kore’nin meşhur ve tanımış olan kişileridir. Bu diziler aynı zamanda IMDB puanı yüksek olan diziler arasında yer alıyor. Bu dizilerin oyuncuları ve konuları hakkında bilgileri ise yazımızı sonuna kadar okuyarak görebilirsiniz.

Sikago Tajagi

IMDB puanı 7.4 olan sikago tajagi kore dizisi, gizemler ile dolu olan Sikago bölgesinde geçiyor. Bu şehirde gerçekleşen olağanüstü olaylar, insanların hayal etmeleri sonucunda meydana geliyor. Filmde ise bu olayların nedenlerini araştıran ve takip eden grup bulunuyor. Bu grup tuhaf olan bu olayların peşine düşmektedir. Bu olayların esrarını çözmeye çalışan bu grup ise, mistik güçlere sahip olan yaratıklar ile karşı karşıya gelmekte ve onlar ile zorlu mücadeleye girmektedir. Korenin en iyi fantastik dizileri arasında yer alan sikago tajagi, güçlü bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Filmin yönetmeni Kim Cheol-kyu Kim Sang-woo’dur. Filmin oyuncuları arasında; Yoo Ah-in, Go Kyung -pyo, Im Soo-jung ve Joo Woo-jin yer alıyor.

Gu Family Book

Fantastik kore dizilerinin başında gelen gu family book, mermaid ile insan arasında olan aşkı konu almıştır. Filmin başlama hikayesi ise kıtada yüzyıllardan beri yaşayan ve birbirlerine aşık olan iki mermaid ile başlamıştır. Filmde bir mermaid insan olarak dünyaya gelmiştir. İnsan olan mermaid diğer aşkı olan kişinin peşine düşer ve bu iki mermaid zamanla insanlar ile iletişim kurarlar. Bu şekilde birbirlerine yardımda da bulunan bu iki mermaidin aşkları ortaya çıkar. Bu ateşli aşk ile devam eden gu family book dizisinin IMDB puanı 8.0 gibi yüksek bir rakama sahiptir. 24 bölüme sahip olan bu dizinin oyuncuları arasında; Dam Yeo-Wool, Lee Sung -Jae ve Cho Seong-Ha yer alıyor. Dizinin yönetmeni Shin Woo-Cheol, Kim Jung-Hyun’dur.

Faith

En iyi fantastik kore dizileri arasında yer alan ve izleyiciyi ekran başına kitleyen faith, modern zamanda köle olan çocuğun hikayesini konu alıyor. Aynı zamanda köle olan bu çocuğun hikayesi, Goryeo döneminde olan yolculuk hikayesi ile birleşmektedir. Filmde fantastik öğelerede yer verilmiştir. Bu öğelerden bir tanesi ise çocuğun hikayesi sırasında efsanevi bir savaşcının olağanüstü güçlerini kullanması gerekir. Bu dizinin aynı zamanda tarihsel bir arka planı vardır. Filmin oyuncuları arasında; Lee Min-ho, Yu Oh-seong, Kim Mi-kyung ve Sung Hoon yer alıyor. Filmin yönetmeni ise; Kim Jong-hak’dır. Faith kore dizisinin IMDB puanı 8.2’dir.

You Who Came From The Stars

Bu filmin konusu bir yıldızdan dünyaya gelen yıldızın Kore’ye düşmesini ve bu yıldızın hayatının değişmesini ele alıyor. Dizide yıldız güncel Kore’ye 400 yıl önce düşmüştür ve bu yıllar içerisinde hayat içerisinde bazı değişiklikler meydana gelmiştir. Dram, aşk ve gizem ile dolu bir hikayeyi anlatan bu kore dizisi, aynı zamanda 8.2/10 gibi yüksek IMBD puanına sahiptir. Filmin yönetmeni Jang Tae Yoo ve Oh Choong-hwan’dır. Dizinin oyuncuları arasında yer alan Gianna Jun ve Park Hae Jin, aynı zamanda Kore film dizilerinin en aranan kişileridir. Diğer oyucu kadrosu ise; Kim Soo-hyun, Kim Chang-wan, Yoo İn-na ve Jun Ji Hyun yer alıyor. Filmin senaristi Park Ji-eun, yapımcılığını ise SBS üstlenmiştir.

Hwarang

Güncel Kore dizileri arasında en popüler olan Hwarang, uzun soluklu yayınlanmış bir dizi olarak dikkatimizi çekiyor. Toplam 20 bölüm halinde ekrana gelmiş olan ve halan izleyici kitlesi bulunan Hwarang kore dizisi, 2015 ile 2016 yılları arasında vizyonda yerini almıştır. Günümüzde de halan eski bölümleri izlenen Hwarang, ilginç olayları barındırıyor. Film Silla Krallığı döneminde geçmektedir. Hwarang’ın Türkçe anlamı ise güzel savaşçılardır. Bu güzel savaşçıların hepsi erkektir. Elit bir grubun hikayesini konu alan Hwarang dizisi, ünlü Koreli dizi oyuncularından oluşuyor. Filmin başrol oyuncuları içerisinde; Go Ara, Minho, Do Ji-Han, Park Seo-Joon ve Joo Yoon-Woo gibi kişiler bulunuyor. Bu önemli ve aynı zamanda Kore’nin en çok izlenen fantastik dizisinin yönetmeni, Yoon Sung-sik ve Kim Yeong-jo’dur. Bu dizinin IMBD puanı 8.5’dir.

Korenin bu diziler haricinde sevilen ve güncel çok sayıda fantastik dizileri vardır. Bu diziler popülerliğini günümüze kadar korumakta ve izleyici kitlesini ekrana çekmektedir. Diğer popüler ve fantastik kore dizileri arasında yer alan, aynı zamanda Korenin geçmiş dizileri arasında en çok izlenen bu filmler, güçlü oyuncu kadrolarına sahiptir.

Günümüzün de en iyi Kore dizisi arasında yer alan bu filmler arasında; Jackpot, My Sassy Girl ve Seven Day Queen vardır. Bu dizileri kısaca tanımak gerekirse Jackpot 24 bölümden oluşmaktadır. 2016 yılında yayınlanmıştır. Dizi aynı zamanda Kore tarihi ile bezelidir. My Sassy Girl ise 32 bölümden oluşan popüler ve fantastik özelliği olan Kore dizisidir. 2017 yılında yayınlanmıştır. Filmin konusu duygusuz olan Gyun-Woo ile her zaman sorun teşkil eden prenses Hyemyung arasında geçiyor. Bu iki kişi arasındaki ilişki hem komik hem de duygusal olarak boy gösteriyor. Kore dizileri içerisinde yer alan Seven Day Queen ise; 20 bölümden oluşan ve 2017 yılında izleyicisi ile buluşmuştur. Kore draması olan bu dizinin konusu, Seven Day Queen ile aşk hikayesi arasında geçiyor. Dizide yedi gün tahtta oturmuş kraliçe vardır ve kral olan Joongjong arasında bir aşk vardır. Filmin başrol oyuncusu Park Min-Young ve Yeon Woo-Jin’dir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.