Teknoloji Haberleri

Gmail Görünümünü Herkes İçin Değiştiriyor! Yeni Gmail Özellikleri Nasıl Olacak?

Gmail, Bir Mail Servisinden Daha Fazlası


Gmail görünümünü herkes için değiştiriyor! Yeni gmail görüntüsü eski güncellemelerde olduğu gibi geri dönülebilir tasarıma sahip olmayacak.

Birkaç yıldır art arda tasarım değiştiren Gmail, kullanıcıların eski tasarımda kalabilmesi için özel seçenekler sunmaktaydı. Ancak, 2023 Yılı ile birlikte alınan değişim kararı söz konusu eskiye dönüş şansını da ortadan kaldırıyor.

Öyle ki, Gmail yeni görüntüsü herkes için yayınlandıktan sonra eski görünüme dönme şansı tamamen ortadan kaldırılmış olacak. Peki, yeni Gmail güncellemesi neyi hedefliyor ve kimler için uygun tasarımı yakalamaya çalışıyor.

Gmail, Bir Mail Servisinden Daha Fazlası

Google, “her şeyin uygulaması” düşüncesinde kendini oldukça geliştirmeye devam ediyor. Gmail, görünümünü herkes için değiştirme adımı ile söz konusu düşünceyi daha da destekliyor.

Sadece bir Mail servisi olmak istemeyen, pek çok işi tek bir çatı altında toplamak isteyen Gmail. Ana hedef olarak Şirket ve şirket çalışanlarını seçiyor. Her ne kadar sadece mail işlemleri, dosya gönderme ve alma işlemleri için kullanılıyor olsa da.

Yeni gelen güncelleme ile Gmail artık;

 • Mesajlaşma.
 • Kişiler ile mesaj grupları oluşturma.
 • Sesli sohbet.
 • Görüntülü toplantılar.
 • Toplantı sırasında dosya gönderme, alma, mesaj gönderme ve alma.

Gibi özellikleri de bünyesinde barındırmaya başlayacak. Özellikle, evden çalışma yöntemine geçen şirketler ve oluşumlar için uygun olan güncelleme. Sadece teknik açıdan değil, görünüş açısından da daha katlanılabilir bir görünüşe yöneliyor.

Gmail Sosyal Medya Şirketleri Gibi Mi Olacak? Gmail Çevrimiçi Özelliği Nedir?

Gmail’in şirketler ve küçük işletmeler için alacağı güncelleme hakkında sızdırılmış bazı bilgilere sahibiz. Gmail güncelleme haberleri konusunda belki de en önemli ve dikkat çeken özellik ise. Gmail’in artık Çevrimiçi bildiriminin olduğudur.

Gmail, mesajlaşma ve görüşme konusunda kendini diğer Mail sistemlerinden ayırmaya çalışıyor. Çevrimiçi özelliği ile Mail sahibinin aktif olup olmadığını görme şansınız bulunuyor.

Söz konusu özellik bir seçenek üzerinden ilerliyor ve istenildiği zaman “Görünmez” Moduna geçiş yapılabiliyor. Gmail, Çevrimiçi olma güncellemesi ile birlikte Şirketlerin iletişim konusunda daha iyi adımlar atmasını hedefliyor.

Gmail Yeni Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Google, her servisinde de olduğu gibi. Gmail güncelleme işleminde de önceden bazı testleri yerine getirmeye çalışıyor.

Gmail yeni güncelleme ne zaman gelecek kimler kullanabilecek? Gmail, yeni güncelleme paketleri yayınlandıktan sonra herkes tarafından kullanılabilecek. Ancak, güncelleme henüz resmi olarak yayınlanmış durumda değil ve Google Beta programına katılmış olan kullanıcılara güncellemeler gönderilmekte.

Google, beta programı ile birlikte. Gmail yeni arayüz güncelleme adımlarının ne kadar işe yarar olup olmadığını test ediyor.

Yeni güncelleme tüm kullanıcılara dağıtıldıktan sonra. Alışılmış Gmail görünümüne kavuşmanın bir yolu olmayacak.

Orijinal görünümden farklı şekilde ilerleyecek olan Gmail, daha düz ve sade tasarıma sahip olarak sonuç odaklı olacak.

Gmail Yeni Güncellemesi Size Gelmiş Olabilir!

Gmail yeni arayüz güncellemesi her ne kadar beta testinde olsa da. Bazı kullanıcılar için bu özellik çoktan yayınlanmış olabilir. Özelliği aktif etmek ve/veya sizde olup olmadığını görmek için bu adımları izlemelisiniz;

 • Gmail ile oturum açın.
 • Mail hesabınıza giriş yaptıktan sonra, profil fotoğrafınızın solunda kalan ayarlar sekmesine giriş sağlayın.
 • Chat & Meet seçeneğindeki “Özelleştir” seçeneğine tıklayın.
 • Google Chat ve Google Meet Özelliklerinin önlerine onay simgelerini koyarak ayarları kaydedin.

Gmail, bir kere yeniden başlatılacak ve yeni özelliklere kavuşabileceksiniz. Ancak, yeni özellikler arasında görünüm güncellemeleri olmayabilir.

Söz konusu özellikler, görünüm güncellemesinden daha önce gelmesi planlanan ve toplantı gibi önemli konulara hizmet vermesi amaçlanan özelliklerden sadece birisi.

 • Google Chat üzerinden arama yapılmadan direkt mesajlaşma imkanları sunulmakta.
 • Google Meet üzerinden, direkt olarak ama ve görüntülü toplantılar yapma imkanları sunulmakta.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.