Teknoloji Haberleri

Google Chrome 76 geldi, Flash uygulamasını zorlaştırıyor ve ödeme duvarlarından kaçmayı daha kolay hale getiriyor

Google Chrome’un en son büyük özelliği Chrome 73 ve 74’te karanlık moddu ve sürüm 75 çok fazla not getirmedi, ancak bugün kararlı biçimde ortaya çıkan Chrome 76, bilmek isteyebileceğiniz bazı sinsi özelliklere sahip.

Adobe Flash 2020 yılına kadar gerçekten ölmeyecek ve şu anda her büyük tarayıcı tarafından birkaç yıl boyunca bir şekilde engellenmiş olsa da, Chrome 76 bir adım daha ileri gidiyor. Yalnızca tek tek Flash öğeleri varsayılan olarak engellenmez, ancak şimdi tüm tarayıcı özelliği de varsayılan olarak kapalıdır. Beta sürümünü seçip chrome: // settings / content / flash komutunu seçtiyseniz, 9to5Google’a göre açık, yerine “Önce Sor” ayarının çevrilmiş olduğunu görmelisiniz.

Başka bir gizli gizli ayar: Google Chrome geliştiricisi Paul Irish, web sitelerinin artık Chrome tarayıcınızın Gizli Modda olduğunu tespit edemeyeceğini söylüyor. Bu, sizi sonsuz sayıda ücretsiz hikaye okumaktan alıkoymak ve bir abonelik için ödeme yapmaya yönlendirmek için bu algılama şemalarını kullanan The New York Times gibi yayıncılar için acı olacak.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.