Teknoloji Haberleri

Google Pixel Tab Özellikleri Ortaya Çıktı! Google Pixel Tab Ne Zaman Çıkıyor?

Google Pixel Tab Ne Zaman Çıkıyor? Ne Zaman Satılacak


Google pixel tab özellikleri ortaya çıktı! 2015 Yılında ilk Tabletini piyasaya sunan Google, Kendi işletim sistemi ile adeta çığır açacak özellikleri de içinde barındırıyordu.

Performans açısından diğer cihazlara oranla daha stabil olacak olan yeni cihazlar, duyuru sonrasında ortadan kaybolmuştu. 11 Mayıs 2022 Yılında yapılan Google I/O Etkinliğinde. Pixel tabanlı yeni bir tabletin geleceğine dair haberler verilmiş, duyurusu da yapılmıştı. Bu konuda adımlar atıldığı söz konusu tarihten sonra kesinleşmiş oldu.

Ancak, açıklanan tarihten itibaren Google Pixel Tab ile ilgili pek bir içerik yayınlanmadı, hatta tabletin varlığı bile unutulmuştu. Google, farklı bir strateji geliştirerek. Google eko sistemini geliştirecek olan Pixel Watch, ve Diğer Pixel telefon modellerini piyasaya sürmeye karar vermişti.

Google Pixel Tab Ne Zaman Çıkıyor? Ne Zaman Satılacak

2022 Yılının mayıs ayında yapılan I/O etkinliğinde Rick Osterloh tarafından yapılan açıklamalar cihazın çıkış tarihi ile ilgili kafa karışıklıkları oluşmasına neden oldu.

Google, Pixel Tab cihazı ile ilgili kesin tarihler vermemekle birlikte geniş zamanlı “Gelecek yıllarda kullanımda olacak” sözlerini kullanıyordu.

Hal böyle olunca, söz konusu cihazın 2022 yılının son çeyreğinde de çıkmayacağı kesinleşmiş olmuştu. Ön görülen piyasaya sunulma tarihine göre, 2023 Yılının I/O Etkinliklerinde Google Pixel Tab’ı satışta olarak görmemiz mümkün durumda olabilir.

2023 Yılında çıkmasının ön görülmesindeki en büyük etken kesinlikle Google’ın Donanım etkinliklerine önem veriyor oluşu.

Hali hazırda Tabletten önce adımlar atarak eko sistem tamamlamasını sağlamaları da, eko sistemin son parçasının tablet olabileceğini düşündürmekte.

Google Pixel Tab Tasarımı Nasıl Olacak? Google Pixel Tab Görünüşü

Google tarafından yapılan lansman ile birlikte Google Pixel Tab tasarımı nasıl olacak? Gibi sorulara cevap bulmuştuk.

Daha oval köşelere sahip olacak olan tablet, Google tarafından üretilen eski Pixel telefonlara oldukça benzemekte. Her ne kadar sade tasarımlar göz önünde bulunduruluyor olsa da rakibi olan Samsung’un yaptığı tabletlerden farklı olan bir durum da söz konusu olmakta.

Rakip firma olan Samsung tarafından piyasaya sürülen Tab serileri, yeni nesil tasarım ile birlikte neredeyse tamamen çerçevesiz bir hal almaya başlamıştı. Google tarafından işlerin tam aksi yönde gidiyor olması kullanıcıları bir hayli şaşırtmış durumda.

Google Pixel Tab Özellikleri Nelerdir? Google Pixel Tab Yonga Seti

Google tarafından onaylanmış olan bazı özellikler mevcut durumda. Google Pixel Tab, Tensor Yonga Seti ile piyasaya sunulacak bir Pixel tablettir.

Google Pixel 6 Cihazı ile hayatımıza girmeyi başaran Tensor yonga seti, Google Pixel Tab modelinde de karşımıza çıkmayı başarmış durumda.

Yapılan bir başka açıklamalara göre ise, tablet içinde sim kart girişi bulunmayacak. GPS sensörleri, yakınlık ve barometre gibi ölçüm sensörleri de bulunmayacak.

Google Pixel 6’nın kullandığı Yonga setini kullanan Pixel Tab, bazı Google Pixel 6 Özelliklerinden uzak kalan bir cihaz olabilir. Özellikle kamera konusunda düşük performans göstermesi ön görülenler arasında.

Zira, 8Mp değerinde Sony tarafından üretilen tek lensli bir kamera modeli tercih edilmiş durumda.

Google Pixel Tab Fiyatı Ne Kadar ?

Hem Amerika, hem de ülkemiz için en merak edilen sorulardan birisi kesinlikle Google Pixel Tab Fiyatı Ne Kadar? Sorusudur.

Google tarafından henüz fiyat konusunda bir açıklama gelmiş durumda değil. Google Pixel Tab, çıkış yapma zamanına yaklaşan adımlar attıkça fiyatlandırmalar da kendini gün yüzüne çıkartacaktır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.