Oyun DünyasıOyun Güncellemeleri

Hâlâ Oynanıyor!

Aradan 4 sene geçmesine rağmen ben de dahil olmak üzere hala oynanan ve satın alınan oyun GTA V rekora doğru gidiyor.

Geçtiğimiz günlerde GTA V’in 85 Milyon’dan fazla kopya sattığını açıklayan Rockstar Games zirveye çok yaklaştı. Çıktığı yılın (2013) en çok satan oyunu olması yeterli gelmemiş olsa gerek ki en çok satan oyunlar arasında 3. sıraya yerleşti.

Peki oyunun bu kadar çok satmasının nedeni neydi? SinglePlayer’ı modlamak da bir yere kadar. O zaman başlar direk oyunun Online moduna çevriliyor.

 

Birkaç ayda bir hatta neredeyse her ay gelen yeni güncellemeler ile oyun, size bir içeriği bitiremeden yeni bir içerik sunuyor. Steam üzerinde 800 saate yakın oynama sürem olmasına rağmen bazı mini oyunların ne olduğunu ben dahi bilmiyorum.

Modlar ve içerikleri bir yana bırakırsak kendisi aynı zamanda açık dünya oyunlarının da en iyi örneklerinden biri. Tanıdığı özgürlükleri de düşünecek olursak insanlar bu yüzden de tercih etmiş olabilirler. Kendisi aynı zamanda AAA oyunlarda da en çok satan konumuna yerleşti. -Wikipedia üzerinden aldığım bilgilere dayanarak öğrendim ki GTA V’ten önce en çok satan AAA oyunları Diablo III ve The Elder Scrolls V: Skyrim’miş.-

Rockstar’ın bu kadar çok satan oyunundan sonra çıkaracağı yeni oyun için de heyecanlar tavan yaptı.

Red Dead Redemption 2 de GTA V gibi bir açık dünya oyunu olacak. İlk oyunun bile haritası GTA V’in haritasından büyük olduğu söyleniyordu. Aynı zamanda sevilen de bir oyundu ki bu da yeni oyuna gözlerin dikilmesine yol açtı. Eğer başarıya ulaşırsa en çok satan oyunlar arasında 2 Rockstar yapımı görmeye hazır olun.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.