Diğer Yazılarımız

Halı Sahada Görebileceğiniz Olası Tipler

Halı sahayı organize eden kişi

halisaha

Erkeklerin olmazsa olmaz tutkularından birisidir futbol. Bütün erkekler ilgilenmese de birçoğu tarafından büyük ilgi görmektedir. Hafta sonları geç saatlerde ve ya herhangi bir tatil zamanı hemen takımlar ayarlanır mekan ve zaman sorununu da çözdükten sonra kramponlar ve formalar giyilir maçlar oynanmaya başlanır. O bir saatlik süreye ne güzel anılar dahil olur, hatırladıkça mutlu oluruz. Ne hırslı maçlar geçer sonucunda iddia varsa bir de herkes ayrı bir ciddiyette oynar. Yenen tarafın yenilenle alay etmesi ise bu oyunun kuralıdır. Gelelim şimdi her halı saha maçında görebileceğimiz insan tiplerine.

Halı sahayı organize eden kişi

Genellikle arkadaş ortamında otururken eski maçlardan konu açılması ile herkese bir heyecan gelir ve hemen boş halı saha ayarlamaları başlar. Bu şahıs genelde herkes tarafından sevilir ve çevresi geniştir. Hemen bir saat içerisinde eksik olan takım üyelerini telefonla arayarak topladığı gibi bir de daha eskiden maç yaptığı ve ya başka bir grupla düzenli halı saha yaptığı arkadaş grubu içerisinden rakip takımı da ayarlar. Bu tip oyuncular maç içerisinde kötü oynasa bile sonuçta o organize ettiği için kimsenin sesi çıkmaz. Takımın kaptanı olurlar ve kimin nerede oynayacağına karar verirler.

Eski amatör olanlar

Bu arkadaşlarımız eskilerde amatör futbol kulüplerinde oynamışlar fakat yıldızları bir türlü parlamamıştır. Onlara göre torpilleri yoktur ve ya o zamana kadar zaten yaşları çoktan geçmiştir. Maç içerisinde enteresan yeni hareket göstermeyi severler. Oyunu kontrol etmeye çalışsalar da genellikle bencil oynadıkları için pek dinlenmezler.

Defansa gelmeyenler

Bu adamlar maç öncesinde geçen maç böyle gol attım, on golün yedisini ben attım gibi şeyler söyleyip maç içerisinde 1 golü dahi zor atan tiplerdir. Muhtemelen boş kale kaçırırlar ve ileride bir şey yapamayacağını anlayan takım arkadaşları tarafından defansa geçmesi istendiğinde ise egolarına söz geçiremeyip gelmek istemezler. Bir de bunun bir değişik versiyonu da bu adam her kaçırdığında sürekli defansa gel deyip hem o kişinin hem de takımın moralini bozan oyuncudur.

Futboldan anlamayıp sert girenler

Belki de listenin en tehlikelisi bu arkadaştır. Genelde biraz iri olurlar ve futbol oynamasını bilmezler. Bu arkadaşları defansta görmemiz mümkündür, yanından hızlı bir çalımla geçtiğiniz anda bir darbe yıkılırsınız fakat o arkadaş hiçbir şey yok deyip maça devam eder. Ters bir şey söylemeniz halinde ilerleyen dakikalarda ayağınıza tekme yeme ihtimaliniz yüksektir. Bu gibi durumlarda ondan en uzak tarafta oynamalı ve bir dahaki maçlara ya onunla aynı takımda olmalı ve ya bir bahane uydurup gelmemelisiniz. Sizin sağlığınız için daha iyi olacaktır.

Adam eksik diye çağırılanlar

Bu çocuklar günahsızdırlar onların üzerine gitmeyin, muhtemelen iyi oynamıyorlardır zaten onlardan iyisi olsaydı da çağırılmayacak olan kişidir bunlar. Yüksek ihtimal kalede ya da defansta görürüz bunları, hata yapmaya yatkın oynarlar, her iki takımda da bir tane olması idealdir. Son dakikaya kadar bunlara haber verilmez eksik olduğu kesinleşince hatırla gönülle bunları oyuna dahil ederler.

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.