Diğer Yazılarımız

Twitter’da Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Twitter Archive Eraser uygulaması

Bilindiği gibi Twitter dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan bir sosyal platformdur. Bu platform sayesinde birçok habere ve bilgiye anında ulaşılabilmektedir. Ancak twitter hesaplarında kullanıcılar arasında birçok tweet atmak mümkün olmaktadır. Kullanıcılar attıkları tweetleri tek tek silmek mecburiyetinde değillerdir. Peki Twitter’da toplu tweet silme nasıl yapılır?

Twitter 140 karakter ile duygu ve düşüncelerin dile getirildiği bir platformdur. Kullanıcılar bu platformda atmış olduklar tweet, mention ve retweetleri tek tek silerek epey zaman kaybetmektedirler. Çeşitli uygulamalar ile kullanıcılar Twitter hesaplarındaki tweet, mention ve retweetleri en fazla 3200 tanesini silebilmektedir. Ancak Twitter Archive Eraser uygulaması ile hiçbir sınırlama olmadan tüm tweetleri, mentionları ve retweetleri silebilmektedirler. Öncelikle kullanıcılar Twitter Archive Eraser uygulamasını indirip bilgisayarlarına ya da android cihazlarına kurmalıdırlar. Uygulama kurulduktan sonra yapılması gereken ilk işlem Twitter hesaplarından tweet arşivini indirmek olacaktır. Twitter istem yöneticinden tweet arşivini istemek için ayarlar, hesap, arşivini iste sırlamasını takip ederek tweet arşivini indirmek mümkündür. Twitter sistem yöneticisi tarafından arşiv hazırlanınca hesaba ait olan e mail adresine arşiv mail olarak gönderilmektedir. Arşiv mail olarak gelince arşiv mailden bilgisayar masaüstüne alınır.

Twitter Archive Eraser uygulaması

Daha sonra Twitter Archive Eraser uygulaması çalıştırılır. Uygulama çalıştırıldıktan sonra uygulama kullanıcıdan kullanıcı adı ve şifresini istemektedir. Bu bilgiler girildikten sonra giriş butonuna basılarak Twitter’ın doğrulama sayfasına yönlendirilecektir. Bu sayfada kullanıcıya 7 haneli pin kodu verilecektir. Bu pin kodu alınarak uygulamadaki istenen yere yazılır ve uygulama çalıştırılır. Uygulama çalışınca Twitter hesabında bulunan tüm tweetlerin listesi listelenecektir. Burada kullanıcı tarafından silinmesi istenilen tweetler seçilerek yan tarafta bulunan delete ya da sil imlecine tıklandığında seçilen tüm tweetlerin silindiği görülecektir.

 

 

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.