Diğer YazılarımızFilm&DiziGenel

Keşfetmemişlere: TLC Kanalı ve Programları

Televizyon dünyasında girişi ile dikkatleri üzerine çeken TLC programları birçok izleyici tarafından günümüzde tercih edilmektedir. Yayınladığı içerik yelpazesi o kadar geniş ki yediden yetmişe birçok izleyiciyi bünyesinde barındırmaktadır. Yurt dışında olduğu kadar ülkemiz içerisinde de beğeni ile izlenmeye devam etmektedir. Kimi zaman güldürürken kimi zaman merak duyulan konulara yanıtlar veren içerikler üretilmektedir.

TLC, tam adıyla The Learning Channel ülkemiz içerisinde yayın hayatına çok yeni katılanlar arasında yer alıyor. Yayınlanma tarihi 2015 yılını gösteren kanal kısa süre içerisinde birçok izleyiciye kendisini beğendirmiş durumdadır. Adından da anlaşılacağı üzere belgesel tarzında programları izleyiciye ulaştırmaktadır. İçeriklerin ilgi çekici olması ve normal programlara kıyasla daha eğlenceli bir aktarım sağlaması bireylerin beğenilerini kazanmaktadır.

 

TLC Türkiye Hangi Kategorilerde İçerik Sunmaktadır?

 

TLC programı birçok farklı konu ve yönden içerik sunmaktadır. Kişiler kendilerine uygun bulduğu ya da merak ettiği programlara bu anlamda kolaylıkla ulaşabilmektedir. Kategorilerde oluşturulan zenginlik ve sürekli üretim neticesinde kişiler severek takip etmektedir. Ülkemiz içerisinde televizyon programları arasından sıyrılarak belirli bir kitle elde etmesinin sebepleri arasında bu durumlar bulunmaktadır.

TLC Türkiye, oluşturduğu programları site üzerinden şu kategorilere ayırmıştır:

  • Belgesel,
  • Sıra dışı hayatlar,
  • Yemek,
  • Evlilik,
  • Suç ve araştırma,
  • Yaşam,
  • Ev dekorasyon,
  • Film

Verilen içerikler ağırlıklı olarak belgesel niteliği taşımaktadır. Ancak hayatın içerisinden alınan ve ilgi çekici konular olması neticesinde belgeselden daha eğlenceli bir hava yarattığı da görülmektedir. Kişilerin sıkılmadan keyifle öğrenmesini sağlamaktadır.

 

İlgi Çekici TLC Programları 2020 Listesi

 

Daha önce bu kanal ile karşılaşmayan ya da denk gelip diğer içerikleri merak eden bireyler için TLC programları 2020 listesini sizler için oluşturduk. En çok izlenen ve sıra dışı programlara buradan erişebilirsiniz ancak tüm listeye TLC internet sitesi üzerinden ulaşmanız da mümkündür.

 

1.Ağır Yaşamlar

Ülkemiz sınırları içerisinde en çok izlenen TLC programı olarak gösterilmektedir. Yayın hayatına 2012 yılında giren program o günden bugüne kesintisiz olarak devam etmektedir. Kişiler tarafından bu kadar izlenmesinin sebepleri arasında şüphesiz bireylerin gerçek yaşamda sağladığı değişiklikler olmaktadır. Amerikalı cerrah Younan Nowzaradan, başrol olarak yer almaktadır. Kendisine gelen kilo problemli hastalar ile ilgilenmektedir.

Program içeriği genel olarak 200 kilo üzerindeki bireylerin yaşamından sıkılıp doktor başvurusu ile başlamaktadır. Dr. Now tarafından verilen diyet süreci ile ameliyata hazır olan bireyler ameliyat sonrası kilolarından kurtulmaktadır. Anlattığımız ile kalmayarak kiloların altında yatan psikolojik sebeplere, aile desteklerine de değinen program birçok farklı bakış açısı sunmaktadır. Yeni sezon ile Ağır Yaşamlar Şimdi Ne Yapıyorlar? programı ile de daha önceki hastaların günümüz durumları anlatılmaktadır.

 

 

2.Rüya Gibi Evler

 

TLC programları Rüya Gibi Evler ile izleyicilerin karşına çıkmaktadır. Tarek ve eski eşi Christina öncülüğünde büyük değişimlere tanık olmak mümkün. Harap halde aldıkları evleri, dış ve iç dekorasyonlarını planlayarak tadilata sokmaktadır. Oluşacak değişimin merak duygusu izleyicileri ekrana adeta kilitlemektedir. Geliştirilen planlarda kimi zaman zıt düşmeleri ve sonucunda olacak durumun büyülü görüntüsü ile büyük değişimler ortaya koyulmaktadır.

 

3.Çöp Evler

 

İzleyicilerin programı izlerken ‘Yok artık bu kadarı da nasıl olabilir?’ diyerek sürekli şaşırmasına imkân veren bir programdır. Adından da anlaşılacağı üzere bireyler yaşam alanlarını aklınıza gelmeyecek şekilde her türlü eşya ile doldurmaktadır. O kadar ileri boyuta gitmektedir ki kişinin yaşam alanı bile neredeyse kalmamaktadır. Tabi bu durum için onlar için normal gelse de görünen maalesef o değildir.

İstifçilik olarak bilinen ‘biriktirme bozukluğu’ psikolojik rahatsızlığı bu TLC programı ile gözler önüne serilmektedir. Her ne kadar kişiler için bu durum komik ya da atlatılması kolay olarak görülse de gerçekler o yönde olmamaktadır. Program temelde fark ettiği ya da başvuran kişilerin yaşam alanlarında incelemeler yapmaktadır. Sonrasında uzmanlar kişilerin altta yatan travmalarına ulaşarak bu durumun üstesinden gelmelerine yardımcı olmaktadır.

 

4.Doktor Çıbanım

 

Kanal içerisinde hastalarla ilgilenilen bir diğer program da Doktor Çıbanım’dır. Uzman doktor Lee, bireylerin sahip olduğu dermatolojik rahatsızlıklarla ilgilenmektedir. Kistler, siğiller aklınıza gelebilecek her türlü durumu ele almaktadır. Yaptığı operasyonlarla kişilerin mevcut sorunlarından kurtulmasına yol açarken kişilerin deri altından neler çıktığını gördükçe şaşkınlık yaşayacaksınız. Bireyler yorumlamalarında rahatlık hissi yaşadıklarını söylerken kimiler için rahatsız edici de olabilmektedir.

 

5.Temizlik Bağımlıları

 

TLC programları arasında yer alıp beğeni kazanılan hatta ülkemizde de uyarlamasına denk geldiğimiz programlardan birisidir. Program içerisinde ileri düzey temizlik düşkünü bireyler bulunmaktadır. Bu kişiler İngiltere’de kimi evlere girerek buradaki pisliklerden kurtulmaya çalışır. Ancak bu evler sanıldığı kadar normal olmamakla birlikte temizleyenlerinde takıntıları neredeyse OKB düzeyindedir. Temizlenme sürecini izlerken yaşanan rahatlama ile kişilerin sahip olduğu takıntılar izlenme nedenleri arasında yer alıyor.

 

6.Benim Belalı Kedim

 

Hayvan severlerin ve evcil dostu olanların kesinlikle izlemesi gereken bir program! Kedilerin davranışlarından anlayan uzman Jackson Galaxy kedilerinden şikayetçi olan yardım isteyen bireylerin evlerine konuk olmaktadır. Yanında getirdiği gitar kutusunun içerisinde kedileri ikna etmek ve onları gözlemlemek için çeşitli malzeme bulundurur. Hem şikayetçi bireylere hem de izleyicilere kediler hakkında bilinmeyenlerden bahsetmektedir. Canavar görünümlü kedilerin içerisinden adeta bir melek çıkarmaktadır.

 

TLC Canlı İzle Fırsatı

 

Diğer televizyon kanalları gibi TLC programları da internet üzerinden izleyicilere sunulmaktadır. Kişiler televizyona erişim sağlayamadığında ya da kaçırdığı programları TLC canlı izleme sitesinden ulaşabilmektedir. Dilediğiniz her an içerisinde programlara erişebilmek ve çeşitli konular hakkında bilgi edinmek mümkün olmaktadır. Sizlerde bu imkândan faydalanabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.