Film&DiziGenel

Harry Potter dizi oluyor: HBO Max ve Warner Bros. harekete geçti

Dünya çapında büyük bir hayran kitlesi bulunan Harry Potter serisinin, kitap ve filmlerden sonra bu kez de dizi formatında hayata geçirileceği iddia edildi.

Kitapları ve beyaz perdeye uyarlanan filmleriyle kült bir seriye dönüşen Harry Potter, şimdi de televizyon ekranlarına gelmeye hazırlanıyor.

Bu dünyada geriye kalan tek gerçek sihir fikri mülkiyet ve onun neredeyse doğaüstü para basma yeteneğidir. Medya gruplarının yayın hizmetlerine öncelik vermesiyle, sevilen IP’ler Netflix, Disney + ve HBO Max gibi akış platformları için ilgi, kayıt ve abonelik toplama konusunda hiç bu kadar değerli olmamıştı. En son yayın hizmetinin sahibi olan WarnerMedia, Harry Potter IP’nin haklarını da elinde bulunduruyor ve elbette The Boy Who Lived dünyasını televizyona getirmek için fikirler üretmek istiyorlar.

The Hollywood Reporter‘a göre, bir Harry Potter canlı aksiyon TV dizisi HBO Max‘te erken gelişme aşamasındadır ve akış hizmeti, potansiyel fikirler için yazarlarla “erken aşama keşif toplantıları” düzenlemiş.

Warner Bros. ve HBO Max, Variety’ye yaptıkları açıklamada, “Stüdyoda veya yayın platformunda geliştirilmekte olan Harry Potter serisi yok” dedi, ancak birçok kaynak projenin çok erken aşamalarda olduğunu doğruladı.

Harry Potter kitap serisi tüm zamanların en popüler serilerinden biridir ve serideki yedi kitap dünya çapında 500 milyondan fazla satmıştır. Daha sonra, dünya çapında yaklaşık 8 milyar dolar hasılat yapan sekiz filmlik bir franchise’a uyarlandılar. Ayrıca, 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan beş filmden üçüncüsü ile, ön bölüm yan ürünü “Fantastik Canavarlar” film serisinde bugüne kadar iki film de yer aldı.

Orijinal yedi kitap serisinde bulunan tüm detayları gerçekten yakalayabilecek tek şey bir dizi gibi görünüyor. Sezonda 10 saat süren bölümlerle, S.P.E.W., Peeves ve çok sayıda Quidditch gibi filmlerin bıraktığı her şeyi kapsayan bir dizi kitapların en sadık uyarlaması olabilir.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.