AndroidMobil Alemi

Huawei EMUI 11 Güncellemesi Geliyor!

EMUI 11 Neler Getirecek?


Huawei ile Andorid arasındaki savaş devam etse de huawei Cihazlarını güncel tutmaya devam ediyor. Ülkemizde fiyat performans cihazları ile kendine yer edinen cihazlarının yazılım desteğini elden bırakmıyor. EMUI 11 güncellemesi gelecek cihazların çoğu 1-3 yıllık cihazlar olmasına rağmen huawei tarafından satılıyor, güncelleme desteği sürüyor.

EMUI 11 güncellemesi nasıl yapılır? Sorusuna geçmeden önce şubat ayında verilmesi planlanan EMUI 11 güncellemesi için rootlanmış cihazlar maalesef ki güncelleme alamayabilir.EMUI 11 güncellemesini kendileri manuel olarak yapmış kişiler olabilir onlarda orijinal yazılımlarına dönmeden maalesef ki orijinal EMUI 11 güncellemesini alamayacaklardır. Huawei  tarafından cihazların desteklenmesi, kullanılabilirliğini hâlâ koruması kullanıcılar için güzel bir durum çünkü hem zamanın gerisinde kalmıyor hem de sürekli cihaz satın almakla uğraşmıyorsunuz.

Yeni model cihazlarında sunduğu neredeyse tüm özelikleri EMUI 11 güncellemesi ile eski cihazlarında kısmen veya tamamen kullanılabilir halde sunacak.  Huawei tarafında ise bu güncellemeleri sunmalarının sebebi kullanıcı odaklı olmaları yatıyor.

EMUI 11 Neler Getirecek?

Huawei tarafından Kusursuz Yapay Zekâ olarak adlandırılan özelik konfor katacağı yönünde bir bilgisi mevcut detayları yok. Çoklu Ekran Özelliği ile internet bağlantınız olmasa bile telefonunuzun ekranını direkt olarak bilgisayarınıza yansıtabileceksiniz. Simgelerde ve ara yüz kısmında iyileştirmelere sahip olacak. Karanlık mod zaten EMUI 9 ile sunulmuştu. Dokunuş, Kaydırma, geçiş kısımlarında daha farklı animasyonlarla karşılaşacağız.  En büyük artılarından biri ise tepki ve hız konusunda olduğu görülüyor. Tepki süreleri, Gecikme süreleri aşağıya çekilmiş ve cihazların yavaşlatmak yerine hızlandırılmasına destek çıkan Huawei bu konuda bir alkışı hak ediyor.

 

EMUI 11 güncellemesi Hangi Cihazlara Gelecek?

 

 1. Huawei Mate 20 RS
 2. Huawei Mate 20 X(5G)
 3. Huawei P30 lite
 4. Huawei P20
 5. Huawei P20 Pro
 6. Huawei Mate 10
 7. Huawei Mate 10 Pro
 8. Huawei Mate 10 Porsche Design
 9. Huawei Mate RS Porsche Design
 10. Huawei Mate 20 lite
 11. Huawei P smart 2019
 12. Huawei P smart + 2019
 13. Huawei P smart Pro
 14. Huawei P Smart Z

 

HUAWEI P serisi: P30 Pro, P30, P20 Pro, P20

HUAWEI Mate serisi: Mate 20 X, Mate 20 Pro, Mate 20, Mate 20 RS

HONOR serisi: HONOR 20, HONOR 20 PRO, Honor View20, Honor 10, Honor View10

 Güncellemeler satıcılara, ülkelere göre değişiklik gösterdiğini hatırlatmak isteriz. Cihazınız rootlu ise zaten güncelleme alıp almayacağı tartışılır.  Cihazındaki güncelleme kısmını ara ara kontrol etmeyi unutmayın.

Huawei EMUI 11 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

 Huawei kısmında 3 Şekilde Güncelleme yapabiliyorsunuz, en hızlı olarak HiCare uygulamasından güncelleme geldiğini söyleyebilirim. Cihazınızı güncellemek için diğer yöntemlerden biride bilgisayarınıza bağlayarak HiSuite uygulamasını kullanmak olacaktır. Diğer ve son yöntem olarak ise cihazın ayarlar kısmından yapılan güncelleme olacak ki bu HiCare Yazılımından biraz daha geç olarak güncellemeyi sunuyor.

Güncellemeyi Hızlı Olarak Ve Cihazı Garanti Dışına Çıkarmadan  Cihazınızı Yükseltmek için huawei cihazlarda bulunan “ HiCare “ Yazılımını kullanabilirsiniz.

 • HiCare Uygulamasını acıyoruz Ve Güncelleme Simgesine tıklıyoruz, güncelleme cihazınız için sunulduysa cihazınıza güncelleme adımlarını anlatarak kurulumu geçekleştirecektir.
 • HiSuite Aracılığı ile Güncellemeyi test etmek için cihazınızı kablo ile bilgisayara bağlıyoruz ve telefonumuzdan HiSuite bağlantısına izin veriyoruz. Bilgisayarımızdan  HiSuite  Uygulamasından güncelleme denetle diyoruz.
 • Telefon Üzerinden Güncelleme denetlemek için ise Ayarlar kısmında Sistem ve güncellemeler Ardından Yazılım Güncellemesi Kısmından güncellemeyi kontrol edebilirsiniz.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.