AndroidMobil Alemi

Huawei En İyi Telefonu

HUAWEİ MATE RS 10 PORSCHE DESİGN 

Teknoloji üreticilerinin sayısı artmakta ve halihazırda rekabette artmaktadır. Telefon sektörüne giriş yapan Huawei ise kısa bir süre içerisinde büyük başarılar elde ederek pazardaki rekabeti arttırdı ve böylelikle amiral markaların önüne geçmiştir.

Akıllı telefon pazarı gelişen teknolojiyle birlikte daha da güçlenmekte ve Huawei’yi ülkemizde   ne kadar yeni duymaya başlasak da geçmiş macerası epey bir eskidir. Çinliler eskiden beri Huawei kullanıcısı olup ve günümüzde de hala kullanmaya devam etmektedir.

Huawei geniş bir Ar-Ge sistemine sahip olup 21 adet ülkede faaliyet göstermektedir. Çin, Amerika gibi ülkelerde de faaliyeti bulunan firmanın ülkemizde de faaliyeti bulunmaktadır.

HUAWEİ MATE RS 10 PORSCHE DESİGN 

Ürüne ilk olarak baktığımızda, telefonun dizaynı mat ve siyah bir tasarım olarak görmekteyiz. Telefonun arkası seramik bir görünümü vardır. Porsche arabasını andıran tasarımıyla üst sekmek kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Marka ismi ince bir yazı stiliyle alt banda yazılarak tasarım tutkunlarının gözdesi olmuştur. Seri üretiminde pahalı bir üründür. Marka bu seride endüstriyel dizayna yoğunlaşmıştır ve telefonun kutusunu ilk açtığınızda telefonun sertifikası çıkmakta ve bu da sıradan bir kâğıt üzerine yazılmış belge değildir.

Özenle tasarlanmış banka kartına benzeyen bir tasarımdır. Telefonun kutusunun içini incelediğimizde orijinal bir seri bizi bekliyor. Porsche dizayn tasarımı olan modern bir kapaklı bir kılıf çıkıyor. Kutunun içinden birkaç belge daha çıkmaktadır ve ardından dönüştürücü ve iki adaptör kutunun içinden çıkmaktadır. Telefon kutusunun içinden adaptörler ve kulaklıklar çıkmaktadır. Kulaklığı Iphone kulaklığını andırmakla birlikte siyah renkte tasarlanmıştır. Kamera ve sensör kullanımı diğer Mate´lerden farkı yoktur. Arka kamerası dikey formda ve şerit şeklinde ve parmak okuyucu sensörü de bulunmaktadır.

HUAWEİ MATE RS 10 PORSCHE DESİGN  TEKNİK ÖZELLİKLERİ 

  • Ürünün ekran boyutu normal standart telefonların altında olup, ekranı 6.0 inch olarak tasarlanmıştır.  Büyük ekran telefon sevmeyenler için ideal boyuta sahiptir.
  • Kullanıcıları yakından ilgilendiren konulardan birisi dahili depolamadır. Depolama alanı da 256 GB olarak üst segment laptoplara eş değer olduğunun kanısına varabiliriz.
  • Ürünün RAM’ı 6 GB olması kullanıcılar için çok avantaj sağlayacağını belirtebiliriz.
  • Parmak izi okuyucusu mevcut olup, suya dayanıklılığı IPX7 oranındadır.
  • Kamera çözünürlüğü selfie tutkunlarını sevdireceğine benziyor ve 40 MP kadar yüksek çözünürlüklü olarak tasarlanmıştır.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.