Mobil Alemi

Huawei Enjoy 20 ve Huawei Enjoy 20 Plus Özellikleri Nelerdir?

2020 yılının Eylül ayında Çin merkezli Huawei şirketi tarafından düzenlenmiş olan bir etkinlikte iki yeni ürünün duyurusu yapıldı. Duyuruları yapılmış olan ürünler, Huawei Enjoy 20 ve Huawei Enjoy 20 Plus’tır. Yeni duyurulan telefonların tüm detaylı özellikleri bilinmese de, bu telefonlar hakkında pek çok önemli bilgi şirket tarafından basın ile paylaşıldı…

Huawei Enjoy 20 Özellikleri Nelerdir?

Orta sınıf bir telefon modeli olan Huawei Enjoy 20, 6.6 inç genişliğinde, HD + çözünürlük standartlı bir LCD ekrana sahiptir. Ekran içinde, 8 MP çözünürlüğü bulunan bir ön kamera vardır. Telefonun arka kısmında ise üç adet kameradan oluşan bir kamera bölmesi bulunur. Bunlardan birinci arka kamera 13 MP, ultra geniş açılı kamera 5 MP ve derinlik kamerası ise 2 MP çözünürlük değerine sahip.

Android 10 işletim sistemi ve EMUI 10.1 arayüzüne sahip olan telefonun işlemci modeli ise MediaTek Dimensity 720’dir. 128 GB büyüklüğündeki depolama alanı ve 8 GB boyutundaki RAM haricinde, maksimum 10 Watt gücünde hızlı şarj özelliği bulunan telefonun batarya kapasitesi 5.000 mAh olarak biliniyor.

 

Huawei Enjoy 20 Plus Özellikleri Nelerdir?

Huawei Enjoy 20 Plus, sahip olduğu bazı farklılıklardan dolayı Enjoy 20’nin bir üst modeli olarak bilinmektedir. Örneğin bu telefonun 180 Hz dokunma hassasiyeti, 8 GB RAM alanı, 48 MP ana kamera çözünürlüğü, 8 MP ultra geniş açılı kamera çözünürlüğü ve 16 MP ön kamera çözünürlüğü gibi özellikleri, Enjoy 20’nin sahip olduğu özellikleri geride bırakmaktadır.

Bunların dışında olarak, 4.200 mAh batarya kapasitesinin yanı sıra tam 40 Watt gücünde hızlı şarj desteği de bulunuyor. Enjoy 20 modeli aynı olarak 128 GB dahili depolama alanına ve Android 10 tabanlı EMUI 10.1 arayüzüne sahip olan bu ürünün ekran genişliği 6.6 inç ve ekran çözünürlük standardı ise FHD + olarak bilinmektedir. Ayrıca Huawei Enjoy 20 Plus’ın işlemci modeli de tıpkı Enjoy 20’nin işlemcisi gibi MediaTek Dimensity 720’dir.

Huawei Enjoy 20 ve Huawei Enjoy 20 Plus Fiyatı Ne Kadardır?

Piyasaya tanıtılmış olan bu yeni ürünlerin fiyatları, sahip oldukları RAM boyutuna bağlı olarak değişmektedir. Örneğin Huawei Enjoy 20 fiyatı, 4 GB ya da 6 GB RAM boyutu tercihine göre değişirken, Huawei Enjoy 20 Plus fiyatı, 6 GB ya da 8 GB RAM boyutu tercihine göre değişebilmektedir. Bu ürünlerin fiyatlarının ise yaklaşık olarak şu şekilde olacağı tahmin edilmektedir:

Huawei Enjoy 20 (4GB RAM): 1.850 Türk Lirası + Resmi vergiler
  • Huawei Enjoy 20 (6 GB RAM): 2.060 Türk Lirası + Resmi vergiler
  • Huawei Enjoy 20 Plus (6 GB RAM): 2.500 Türk Lirası + Resmi vergiler
  • Huawei Enjoy 20 Plus (8 GB RAM): 2.720 Türk Lirası + Resmi vergiler

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Özellikler gerçekten tanıtılmış, Huawei Enjoy 20 plus’un ülkemizde çok satacağını düşünenlerden biriyim.

  2. Özellikler gerçekten tanıtılmış, Huawei Enjoy 20 plus’un ülkemizde çok satacağını düşünenlerden biriyim..

  3. Huawei şuan çalkantılı gibi. Trump ‘ın açıklamaları sonrasında Çin ‘e ambargo koyacağım söylentiler işin gerçeği tekrardan samsung a geçiş yapmak zorunda kaldım.
    Huawei nin bilgisayarları fena değil bu arada. Tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.