Sosyal Medya

İnstagram Bana Soru Sor Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

İnstagram Bana Soru Sor Özelliği Nasıl Kullanılır?


İnstagram bana soru sor özelliği, İnstagram kullanıcılarının en sevdiği özelliklerden biridir. İnstagram kullanıcıları bu özellik ile hem kendileri hakkında merak edilen sorulara cevap verebilecekleri gibi, kendileri de takipçilere sorular sorabileceklerdir. Birçok kişi tarafından severek kullanılan uygulama eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için ne önemli alternatifler arasında yer almaktadır.

İnstagram bana soru sor özelliği uygulamada aktif hale getirilmesi ile pek çok kullanıcı uygulamayı nasıl kullanacağını merak etmektedir. Oldukça basit yöntem ile uygulama kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.

İnstagram Bana Soru Sor Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnstagram’da takip edilen kişiler hakkında merak edilen sorular uygulamaya güncelleme gelmeden önce DM yani Direkt Mesaj üzerinden sorulabilmekteydi. Güncellemenin gelmesinin ardından İnstagram hikaye üzerinden soru sorabilmek mümkün olmaktadır.

Takipçi sayısı fazla olan hesaplara DM ile mesaj göndermek, sorulan soruların görülebilmesi için olumsuz etki yaratmaktadır. Bu tür hesaplara çok fazla mesaj gönderen olacağından hesap sahibi gelen mesajların tamamını göremeyecektir. İnstagram uygulamasına yeni gelen soru sorma özelliği ile gönderilen soruların görülme olasılığı daha da artacaktır.

İnstagram hikayelerine bana soru sor özelliği eklemek isteyenlerin bazı talimatları yerine getirmeleri gerekmektedir.

  • İstenilen video ya da resim hazırlandıktan sonra sağ üst köşede çıkartmaların yer aldığı simge seçilmelidir.
  • Sayfanın açılmasının ardından sorular yazan seçeneğe tıklanması gerekmektedir.
  • Açılan sayfa üzerinde soru sorulacak olan kısım yer alacaktır. Bu kısma gelinmesi ile takipçilerin hangi soruları soracağının belirlenmesi gerekmektedir.
  • Gerekli tüm düzeltmelerin yapılmasının ardından hikaye paylaşımı yapılabilecektir.

İnstagram bana soru sor özelliği ile kendisine soru sorulan kişi, sorunun kim tarafından sorulduğunu görebilmektedir. Hesap sahibinin İnstagram hikaye üzerinden sorulan soruya cevap vermesi durumunda sorunun kim tarafından sorulduğu diğer kişiler tarafından görülememektedir. Soru soran kişinin bu durumu dikkate alması gerekmektedir.

İnstagram üzerinden soru sormak isteyenler, soru sormak istedikleri hesabın hikayesine tıklayarak açılan ekranda ‘’bir şeyler yaz’’  kısmına sorularını yazabileceklerdir.

İnstagram Bana Soru Sor Özelliği İle Nasıl Cevap Verilir?

İnstagram kullanıcıları kendilerine gelen soruları bildirim ve beğeni bölümünde kolaylıkla görebileceklerdir. Sorulan sorulara cevap vermek isteyen hesap sahipleri cevapla seçeneğine tıklayarak sorulara cevap verebileceklerdir. Sorulara cevap vermek istemeyenler soruları silebileceği gibi hiçbir cevap da vermeyebilirler.

İnstagram Bana Soru Sor Uygulaması İçin Arka Plan Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Uygulamanın arka plan düzenlemesi tamamen hesap sahibinin kendi istek ve tercihine bağlı bir durumdur. Kullanıcı arka plan için galeriden fotoğraf seçebileceği gibi kamera yardımı ile hemen görüntü ayarlaması yapabilir.

İnstagram bana soru sor özelliği İnstagram uygulamasının kullanıcılara sunduğu özelliklerden sadece biridir. Uygulama birçok kullanıcının hesaplarını kontrol etmesine yardımcı olmakla birlikte birçok yeniliği de kullanıcılarına sunmaktadır. Her gün milyonlarca aktif kullanıcısı olan İnstagram uygulaması ile keyifli zamanlar geçirilebileceği gibi uygulama üzerinden kazanç sağlamak da mümkün olmaktadır.

 

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.