Sosyal Medya

Instagram Canlı Yayınlarına Quiz Özelliği Geliyor! Etkileşimli Canlı Yayın Dönemi Geldi


Instagram canlı yayınlarına Quiz özelliği ekliyor! İnteraktif olma yönünde ilerleyen Instagram, yeni canlı yayın özellikleri ile kullanıcı deneyimini geliştirmeyi planlıyor.

Özellikle canlı yayınlardan para kazanma özelliğinin gelmesi ile birlikte artık kullanıcıların canlı yayınlarda etkileşim kazanma konusunda daha farklı yollar aramasına imkan tanıyor. Canlı yayın sırasında rastgele gelecek sorular ile birlikte Quiz yapacak olan kullanıcılar canlı yayın etkileşiminin artışına neden olacak.

Henüz soruların manuel olarak belirlenip belirlenemeyeceği bilinmiyor. Ancak, gelecek olan hazır “Trivia” sorularını hem yayıncı hem de izleyici ekranlara tıklayarak cevaplayabilecek.

Oyuncular Cevaplarına Göre Puan Alacak

Alessandro Paluzzi ortaya çıkarttığı Instagram sızıntıları ile adını duyurmayı başarmıştı. Gösterdiği sızıntıların doğruluğunun kanıtlanmış olması da Alessandro Paluzzi’ya olan güvenin artmasına neden oluyor.

Twitter profilinde yeni özellik ile ilgili paylaşımlar yapan Alessandro Paluzzi, yeni Trivia Quiz oyununun oynanışını da Instagram kullanıcılarına gösterdi.

  • Rastgele gelecek olan soruları hazır şıklara göre tamamlayın.
  • Puanlar elde edin.
  • Yarışmanın sonunda sıralama tablosunda yer alın.

Her canlı yayın için özel olacak olan sıralama tablosu soruları en çok doğru bilen kullanıcı için bir ödül verilmesini sağlayabilir durumda.

İleriki dönemlerde kendi Quizlerinizi oluşturmanıza imkan vermesi beklenen Instagram. Şu an için kendi soruları ile devam edecek gibi gözüküyor.

Trivia Quiz oyunun nasıl oynandığına dair yayınlanan Tweet’e göz atmak için, Instagram canlı yayın oyunları ile ilgili bilgi almak için Alessandro Paluzzi’nin Twitter sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Trivia Quiz videosuna ulaşmak için Buraya Tıklayın

Sorular Yapay Zeka Desteği ile Mi Oluşturulacak? Instagram Canlı Yayın Oyunları

Alessandro Paluzzi tarafından. Geçtiğimiz günlerde Story ekranında istenmeyen objelerin ve insanların kaldırılabileceği bir özellik sızdırılmıştı. Söz konusu özellik AI destekli olacak ve fotoğraf düzenlemesi konusunda ciddi destek sağlayacaktı.

Meta’nın AI destekli uygulamalar geliştiriyor olması son zamanların en çok dikkat çekenleri arasında. Instagram yeni Quiz özelliği de AI destekli olabilir.

Yapay zekanın hayatımızın neredeyse her alanına entegre olmuş olması dikkat çekiyor. Yapay zeka destekli Quiz oyunu ile neredeyse her dilde otomatik oluşturulan sorular ile Quiz yapabilmek mümkün gibi gözüküyor.

Random ve her konuya hitap eden sorular, kısa ve öz şekilde sorulmakta ve cevap anahtarları sunulmakta. Canlı yayın sahibi ve canlı yayına katılanların ekrana tıklayarak kendi cevaplarını vermesi mümkün durumda olacak.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.