Sosyal Medya

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?


Instagram hesabına eşim ardından “hikaye” menüsüne giriş yapıp, galerinizden seçtiğiniz herhangi bir görüntüyü hikaye olarak tanımlayabilirsiniz. Görüntülediğiniz hikaye ekranını ise yukarı kaydırdığınızda, “müzik” simgesini görüntüleyebilirsiniz. Bu simgeye tıkladıktan sonra ekranda sıralanacak olan şarkılardan birini tercih edip, “paylaş” komutuna onay verdiğinizde, müzik eklediğiniz hikayeyi paylaşabilirsiniz.

Instagram hikayeye müzik ekleme işlemini yaparken listeden parça seçimi yapmak yerine belirli bir parçaya doğrudan erişmek de mümkündür. Aklınızdaki belirli bir şarkıya, müzik seçeneğine tıkladıktan sonra ekrana gelen arama çubuğunda ilgili şarkı adını aratarak ulaşabilir, daha sonra paylaşıma onay verebilirsiniz.

Müzikli Instagram Hikayesi Nasıl Çekilir?

Mobil cihazınızın galeri bölümünden seçim yapmak yerine yeni bir görüntüyü hikaye olarak atamak istiyorsanız, pratik adımlarla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Müzikli Instagram hikayesi çekmek için yapılacaklar şu yöndedir:

  • Mobil cihazınızdan Instagram uygulamasını açıp, şifre ve e-posta bilginiz ile hesaba giriş yapın.
  • Instagram profiline erişim ardından sayfanın sağ üstündeki kamera simgesine tıklayın.
  • Ekrana gelen seçenekler arasından “hikaye” başlığına tıklayın.
  • İşlem ardından video kaydını başlatın.
  • Çekim sırasında ekrana gelen “çıkartmalar” seçeneğine tıklayın.
  • Menü içerisinde görüntülediğiniz “müzik“ sembolünü seçerek, açılan arama çubuğuna aklınızdaki parça adını yazın.
  • Ulaştığınız parça adı üzerine tıkladıktan sonra ekrana gelen “uygula” komutunu seçin.
  • Son olarak “paylaş” butonuna tıklayıp, işlemi tamamlayabilirsiniz.

Pratik adımlar sayesinde yeni oluşturduğunuz bir videoyu müzikli hikaye şeklinde paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikayeye Eklenen Müzik Kaç Saniye?

Instagram hikayeye müzik ekleme işlemi başarıyla tamamlandığında, şarkının hikaye boyunca sadece 15 saniye çalması sağlanır. Bu yüzden Instagram hikayesi oluşturulurken genel olarak parçaların en çok sevilen 15 saniyelik bölümlerinin hikayeye eklenmesi tercih edilir. Instagram story alanındaki müzik ekleme bölümünden pek çok yerli ve yabancı şarkıya erişim sağlanabilmektedir. Ancak bu şarkıların 15 saniyeyi aşan sürede hikayeye eklenmesi telif hakkını doğuracağından, Instagram daha uzun süreli bir eklemeyi uygulamaz.

Instagram Hikayeye Müzik Ekledim, Sesi Gelmiyor!

Instagram hikayenize başarılı bir şekilde parçayı ekledikten sonra ses konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, ses seçeneğini kapalı unutmuş olabilirsiniz. Bu gibi bir durum yaşamamak için hikayeyi paylaşırken ekrana gelen ses imajına tıklayıp, “açık” seçeneğini aktifleştirmelisiniz.  Instagram hikayeye müzik ekleme işleminde bu kontrolü sağlamak ses sorunlarını ortadan kaldırır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.