Sosyal Medya

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Engeli Nedir?


Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi için ilk olarak Instagram profilinize erişim sağlamanız gerekir. Profil sayfanızdan ise “Profili Düzenle” başlıklı menüye giriş sağlamalısınız. Menü içerisinde sıralanan seçenekler arasından “Kullanıcı Adı Adımları“ başlığını tercih etmelisiniz. Hemen ardından görüntülediğiniz “Kullanıcı adı değişikliği” komut başlığına tıklayıp, açılan boşluğa yeni kullanıcı adını girerek, kayıt onayı verebilirsiniz. İşlem aşamaları sonunda Instagram hesabınıza ait kullanıcı adınızı başarıyla değiştirmiş olursunuz.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Engeli Nedir?

Instagram kullanıcı adı değiştirme engeli, hesap sahipleri tarafından değil Instagram tarafından profile tanımlanan bir engeldir. Sürekli olarak kullanıcı adı değişikliği yapılan hesaplar bir süre sonra Instagram tarafından sahte profil olarak tanımlanabilirler. Bu gibi bir durumda Instagram, hesaba ilişkin kullanıcı adının değiştirilmesini engeller. Instagram tarafından koyulan bu engel 14 gün sürer. 14 günlük süre ardından kullanıcı ismi değişikliği yapmak amacıyla 2. kez işlem gerçekleştirilebilir.

Instagram Kullanıcı Adı Değişikliği Yapılamayan Durumlar

Instagram hesabı olan bir kişi 14 gün süre içerisinde tam 2 kez kullanıcı adı değiştirmişse, 3. kullanıcı adı değiştirme talebi uygulama tarafından kabul edilmez. Instagram hesap sahiplerinin sıklıkla karşılaştıkları kullanıcı adını değiştirememe sorununun kaynağı da çok sayıda isim güncellemesi yapılmasıdır. 14 günde 2 ‘den fazla değişiklik talebi yapanlar, kullanıcı adlarını bir kez daha güncelleyemezler.

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Olmalı?

Özellikle yüksek takipçi sayısına ulaşmak isteyen ve fenomen olmak isteyen Instagram kullanıcıları, uzun kullanıcı adlarını tercih etmemelidirler. Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi yapılırken daha çok kısa, dikkat çekici ve akılda kalıcı isimler profil için tercih edilmelidir. Ek olarak, isim ile birlikte çok sayıda noktalama işareti kullanılması önerilmez. Eğer farklı karakterlere yer verilmek isteniyorsa, kullanıcı adı sonunda yıldız, nokta gibi tek bir karakter kullanılması tercih edilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.