Sosyal Medya

WhatsApp Gruplara Özel Video Görüşmesi Düğmesi Ekledi

Abone Ol

WhatsApp Gruplara Özel Video Görüşmesi Düğmesi Ekledi

WhatsApp şimdi dört veya daha az üyesi olan gruplar için özel bir video görüşmesi düğmesi ekledi. Şirket, bu hamlenin koronavirüs yüzünden evde karantina ortasında kapalı olan kişilerle temas halinde kalmak için grup çağrıları başlatmayı kolaylaştırdığını düşünüyor.

Whatsapp, Twitter hesabından yapılan açıklamada “4 veya daha küçük gruplar için WhatsApp’tan grup araması başlatmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırdık. Grup sohbetinizden, sohbetteki herkesle doğrudan bir görüşme başlatmak için video veya sesli arama simgesine dokunun! ”

Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, 4’ten az üyesi olan gruplarda özel bir video görüşmesi düğmesine sahip olursunuz. Daha önce, kullanıcılar arama düğmesine dokunmak, aranacak kişileri seçmek ve video veya sesli arama düğmesini seçmek zorundaydı. WhatsApp sesli / görüntülü arama sırasında bir seferde yalnızca dört katılımcıyı desteklediğinden yöntem daha büyük gruplarla aynı kalır.

Bu düğmeyi dörtten az katılımcı içeren gruplarda görmüyorsanız, WhatsApp uygulamanızın Google Play Store veya App Store’da bulunan en son sürüme güncellendiğinden emin olun. Bu herhangi bir tür olması gereken bir özellik olmasa da, video görüşmeleri için WhatsApp’a güvenirseniz ekstra kolaylık getirebilir.

Bu, WhatsApp’ın bu koronavirüs durumundaki insanlar için hayatı kolaylaştırma çabalarından biridir. Şirket, platformda dolaşan yanlış bilgilerle savaşmak için iletilen iletileri ve yeni ileti iletme sınırlarını doğrulamak için bir arama düğmesi üzerinde çalışıyor. Facebook’a ait şirket, ağ yükünü azaltmak için WhatsApp durum video görüşmelerine 15 saniyelik bir zaman sınırı koydu.

Abone Ol

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir