Para KazanmaSosyal Medya

YouTube Kanal Açma: YouTube kanalı nasıl açılır ve Nelere dikkat edilir?

YouTube Nedir, Avantajları Nelerdir?


Dünyanın en çok video paylaşımı gerçekleştiren YouTube, kısa süre içinde milyonlarca kişi paylaşımlarınızı keşfetmekte ve kanallınızın popüler olmasını sağlamaktadır. YouTube üzerinden paylaşım yapabilmek için bir kanal açmanız gerekir. YouTube kanal açma ve bu esnada dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için, yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

YouTube Nedir, Avantajları Nelerdir?

YouTube, 2005 yılında daha önceleri Paypal’da çalışan 3 arkadaş tarafından kurulan bir web sitesidir. 2006 yılında Google tarafından satın alınarak ve sürekli gelişimler sağlayarak daha popüler bir hal almıştır. Milyonlarca kullanıcıya sahip olmanın yanı sıra, kimilerine de gelir kapısı olmuştur.

YouTube kanal açma para kazanma, bu Web sitesinin avantajları arasında yer almaktadır. Gerekli şartları yerine getirdikten sonra kullanıcı, içerik üreterek para kazanma şansı elde eder. Bunun için yapması gereken tek şey; bir YouTube kanallı açarak “para kazanma” butonunu aktif etmesi gerekir. Tabi, para kazanma butonunu aktif edebilmesi için 1000 abone ve 4 bin saat izlenme elde etmesi gerekir.

YouTube Kanalı Nasıl Açılır?

YouTube kanalı, son günlerde milyonlarca kişi tarafından araştırılan bir konudur. Kanal açtıktan ve  YouTube’da para kazanma şartlarını yerine getirdikten sonra “para kazanma butonu” aktif edilir. Ve kanallınıza yüklediğiniz içeriklerin izlenmesinden para kazanma şansı elde edebilirsiniz. YouTube kanalı için yapılması gerekenler;

  • Bilgisayar veya akıllı telefonlar üzerinden YouTube kanalı için; YouTube’ye giriş yaparak, sol üst köşede yer alan “Kanal oluştur” seçeneğine tıklamanız ve ardından kanal özelliklerini yazarak, kanal oluşturma işlemini tamamlamanız gerekir.
  • Ayrıca, YouTube kanalı için gerekli olan tek şey; Gmail hesabıdır. Gmail hesabınız yoksa, bir Gmail hesabı açmanız gerekir.

YouTube Kanalı Açma Ücretli Mi?

YouTube kanalı açmak veya kanal üzerinden para kazanmak isteyen kullanıcı adayları, YouTube kanalı açma ücretli mi, konusunda araştırma yapmaktadır. YouTube, kanal açmak isteyen kullanıcılarından sadece kanal açma için bir Gmail adresi istemektedir. Yani; YouTube kanalı açma tamamen ücretsizdir. Fakat, kanal üzerinden para kazanma işlemi için YouTube’nin belirlemiş olan 1000 Abone ve 4000 Bin izlenme şartını taşımanız gerekir.

 

YouTube Kanalı Ne Kadar Kazandırır?

YouTube kanal açma ve yaş sınırı olmadığından dolayı herkes, YouTube’da kanal açabilir ve kanal üzerinden para kazanabilir. YouTube, milyonlarca kullanıcıya sahip bir web sitesi olmanın yanı sıra; milyonlarca kullanıcıya ya da kanal sahibine gelir kapısı olmaktadır.

YouTube 1000 İzlenme Kaç TL Kazandırır?

YouTube kanalına sahip olanlar; YouTube “para kazanma” butonunu aktif etmelerinden sonra izlenme başına kazanç sağlayacakları gibi, Google Adsense ile reklam ortaklığı yaparak da iki farklı yerden kazanç sağlayabilir. YouTube verilerine göre; 1000 İzlenmeye sahip olan bir YouTube içeriği, 5 ile 20 TL gibi kazançlar sağlamaktadır. Kısacası; izlenme ile kazanç doğru orantılıdır. Ne kadar izlenme o kadar kazanç demek.

YouTube Kanalından Para Kazanma Nasıl Aktif Edilir?

YouTube kanal açma ve para kazanma işlemi yapabilmek için ilk önce; YouTube’nin “para kazanma butonunu” aktif etmeniz gerekir. YouTube’ye giriş yaptıktan sonra sol üst köşede yer alan seçecekler kısmında yer alan “kanal oluştur” seçeneğiyle kanal oluşturmanız ve kanal isimi gibi özellikleri kaydetmeniz gerekir.

Kanal açma işlemi yaptıktan sonra, YouTube kanalınıza en az bir içerik yüklemeniz ve kanalınızın 1000 aboneye ve içeriklerinizin 4 Bin saat izlenmeye ulaşmasının ardından, YouTube Stüdyo uygulaması üzerinden  “para kazanma” seçeneğini aktif etmeniz gerekir. Bu işlemlerden sonra YouTebe’de izlenme başına kazanç sağlayabilirsiniz. İçeriklerin izlenme süresini ve görüntüleme sayısını da YouTube Stüdyo üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

İkinci YouTube Kanalı Açmak Mümkün Mü?

YouTube kanalınız varsa ve ikinci bir kanal açmak istiyorsanız, farklı bir eposta adresine ihtiyacınız olacaktır. İkinci bir eposta adresi edindikten sonra ikinci kanalı açmak için aynı yollu izlemenizden sonra birkaç dakikanızı alacaktır.  Ayrıca, ikinci kanalı açtıktan sonra, ikinci kanal üzerinden de para kazanmak için tekrardan 1000 Abone ve 4.000 Bin saat izlenme şartını karşılaşmanız gerekir.

YouTube Kanalı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Popüler bir YouTube kanalına sahip olmak veya bu kanaldan bir gelir kapısı oluşturmak için, kanal esnasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Kanal açarken dikkat edilmesi gereken noktalar ise şunlardır;

  • Tema: YouTube kanalı açarken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi uygun tema seçimidir. Oyun içeriklerini kapsayan bir kanal açtıysanız bir oyun teması, moda kanalı açtıysanız ise; bir moda teması seçmeniz gerekir. Bu tema seçimleri, kanalınızın daha hızlı popüler olmasını sağlar.
  • Özgünlük: YouTube kanalının popüler ve bol trafik çekmesi için özgün içerikler, kanal açma esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. YouTube motorunun, sizin içeriklere “telif damgası” vurmaması için özgünlük şartı aramaktadır. Tabi, kanal üzerinden para kazanma gibi bir düşünceniz yoksa, telif davası sizi pek ilgilendirmez.
  • Kanal ismi ve kanal açıklama bölümü: Bir YouTube kanalı, her ne kadar özgün ve kaliteli içerikler paylaşsa da, kanal ismi ve kanal açıklama bölümü dikkat edilmesi gereken bir diğer hususlardandır. Kullanıcıların, kanal ismini akıllarında tutabilmesi için dikkat çekici bir ismin kullanılması gerekir. Kanal bölümü ise, kanalınızın daha çekici ve açıklayıcısı olması gerekir.
  • Görsel tasarım: YouTube kanalı açtıktan sonra, daha fazla trafik alması için görsel tasarımların aşırı etkisi bulunur. Dikkat çekici görseller, içeriklerinizin daha fazla tıklanmasına ve her tıklanma oranında kazanç sağlamasına neden olur.
  • İçerik başlığı ve Etiket kullanımı: YouTube kanalı açma ve bu kanaldan para kazanma şansını artırmak için paylaşılan içeriklere dikkat çekici başlıklar ve içeriğin kullanıcılar tarafından hızlı bir şekilde ulaşım sağlanması için doğru etiket kullanımı yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki YouTube, Google’den sonra en büyük web sitesidir. Doğru seçimler, kanalınızın daha fazla popüler olmasını sağlar.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.