Para KazanmaWebmaster

Blogunuza Trafik Nasıl Çekilir?

Her blogger kendi blogunu başlatır, yazılar yazar ve blogunu en iyi hale getirmek için her şeyi yapar ama eğer blogunuza trafik ve izleyici sağlamıyorsa, o zaman gerçekten hayal kırıklığı yaratır. Ancak endişelenmeyin, aşağıda verilen adımları izlerseniz blogunuza trafik çekmek oldukça kolaydır. Blog trafiğiniz varsa, AdSense ve diğer Reklam ağlarını kullanarak Para Kazanmak kolaydır . Birçok kişi, yalnızca kaliteli gönderilerin ve iyi SEO’nun blogunuza trafik çekmenin yolları olduğunu düşünür, ancak blogunuza trafik çeken ve blogunuzun sizin için iyi bir alexa sıralaması ve başarı hikayesi elde etmesine yardımcı olan daha fazla yol vardır. İşte blogunuza trafik çeken şeyleri düşünmenin bazı yolları:

Kaliteli Gönderiler ve İçerik : Her zaman yalnızca harika içeriğe sahip kaliteli gönderiler yazmanız önerilir ve dili çok fazla trafik alır çünkü insanlar onları beğenir ve blogunuzu tekrar ziyaret eder.

İyi SEO ve Google İndeksleme : SEO, google gibi arama motorlarından organik trafik almak için en önemli araçtır. Her zaman yayınlarınızın Google’da Dizine Eklendiğinden emin olun, blogunuzu optimize etmek için Google Web Yöneticisi Araçlarını kullanabilirsiniz.

Konuk gönderilerini diğer alakalı bloglara yazma : Misafir gönderileri, blogunuza trafik çekmenin başka bir harika yoludur. Konuk gönderileri yazmak için popüler ve alakalı siteleri kullanın ve trafik almak için bloglarınızın URL’sini bunlara bağlayın.

Facebook Sayfası : Facebook, Sosyal trafik elde etmek için en önemli sosyal araçtır. Facebook’ta blogunuzun bir hayran sayfası ve grubu oluşturmak, blogunuz hakkında gönderi yayınlarken size büyük trafik sağlayabilir.

Twitter : Twitter, hashtag kullanarak sosyal medyada viral olmak için başka bir araçtır. Böylece blogunuzu tweet’lerle bağlayarak trafik almak için twitter’ı da kullanabilirsiniz. Ayrıca trafik almak için sosyal hesaplarınızı diğer sosyal sitelerde yapmalısınız.

Sitelerde yorum yapmak : diğer sitelerde yorum yapmak da blogunuza trafik almak için en iyi ve en kullanılan yollardan biridir. İlk yorum yapan siz olmaya çalışın ve trafik almak için etkili yorumları kullanın.

Forumlara Katılın : Çok ziyaretçisi bulunan forumlara katılarak ve blogunuzu tanıtarak trafik almak için kullanabileceğiniz birçok Forum vardır.

Posta Listesi Oluşturun : Blogunuzda yeni bir gönderi olduğunda e-posta almak için insanlara abone olun ve bu size değerli trafik sağlar. İnsanların kolayca abone olabilmesi için blogunuzda FeedBurner gibi bir abonelik aracı kullanın.

Bir Çekiliş Başlatın : Bir çekilişbaşlatmak, insanları blogunuza çekmek ve onları düzenli bir ziyaretçi yapmak için de harika bir araçtır.

Blogunuzu Dizinlere gönderin : Kullanılabilir birçok web veya sosyal dizin türü vardır, bloglarınızın URL’sini bunlara göndermeniz önerilir.

Blogunuza Reklam : Web’deki blogunuzun reklamını yapmak için Google AdWords, Facebook Reklamları, İnstagram Gönderileri gibi platformları kullanabilirsiniz.Blogunuzu reklam ver size büyük trafik verir ama yatırım için paraya ihtiyacınız var.

Soru-Cevap sitelerindeki  soruları cevaplayın : Soru sorulup cevap verilebilen platformlarda size benzersiz trafik kaynaklarından biri olabilir. Ayrıca zekice yapılmış bir pazarlama taktiği ile soru cevap platformlarında daha verimli hit kaynaklarina ulaşabilir. Soru cevap sitelerinde zekice bir adımla sitenizin diğer sosyal mecralarda da etkileşime girmesini sağlayabilirsiniz.

Mobil Uygulama Oluştur : iOS, Android vb. için mobil uygulama oluşturmak, blogunuza daha fazla insanı çekmenize yardımcı olabilir.

Sosyal Yer İmi : Sosyal yer imi bloğunuz için güzel bir trafik kaynağı olarak kullanılabilir, blog yazılarınızı Digg, stumbluepon ve reddit gibi sosyal yer imi sitelerine blog yazılarınızın linkini eklemeten geçiyor. Sosyal yer imi siteleri ile aracılığıyla sitelerinizde hit kaynağı oluşturmak çok kolay olabilir bu yöntemi gözden kaçırmamak gerekebilir.

Bunun gibi başka faydalı makaleleri mi arıyorsunuz? Eğer öyleyseniz, daha fazlası için bugün sitemizin geri kalanını kontrol ettiğinizden emin olmalısınız!

Yorumlarda bu dizi hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. İçerik hoşunuza gittiyse ilginizi çekebilecek Makale Yazarak Para Nasıl Kazanılır – Seo Nedir – Makale Nasıl Satılır? yazımızı okumanızı öneririz.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.