Apple & İos

iOS 13’ün yeni FaceTime özelliği otomatik olarak sizin için göz teması kurar

Apple‘ın en yeni iPhone’ları olan iOS 13 yazılımı, akıllı pil şarjı, Apple ile giriş yapma ve daha iyi konum izleme kontrolü gibi bazı şık özelliklerle doludur. Şirket herkese açık beta sürümünü piyasaya sürse de, yeni özellikler denenmedi.

Üçüncü geliştirici beta sürümünde, ekranınıza baksanız bile, doğrudan kameraya bakıyormuş gibi görünmenizi sağlayacak bir FaceTime özelliği sunulmuştur. Buradaki bazı garip şeyler. Kartal gözlü bir uygulama tasarımcısı olan Mike Rundle, Twitter’a dikkat çekti: Bu özellik, doğrudan baktığınız diğer kişi için bir illüzyon yaratmak için gözlerinizi yapay olarak yeniden düzenliyor

FaceTime ile röportaj yapan veya bir iş görüşmesine katılan kişiler için bu harika. Genelde konuşmalar insanlar kamera yerine ekrana bakarken biraz kapalı görünür. Dolayısıyla, bu küçük ayar arama deneyimini iyi bir önlemle artırabilir.

Bazı kullanıcılar bu özelliği test etti ve onlar için iyi çalışıyor. Reddit hakkındaki yorumlara göre, bu özellik yalnızca iPhone X’ler, Xs Max ve Xr için geçerlidir.

Apple’a, bunu nasıl yaptıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir e-posta gönderdik ve öyküyü buna göre güncelleyeceğiz. Umarım, bu özellik yakında herkese açık beta kullanıcılarına aktarılır ve daha fazla kişi bunu test edebilir

      

                         gecbunlari.com

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.