Apple & İos

Iphone 13 Özellikleri Hakkında Her Şey!

Iphone 13 Özellikleri Nasıl Olacak?


Apple ın yeni harikası olan iphone 13 hakkında tüm detayları burada bulabilirsiniz…

Apple, bir aksilik olmadığı taktirde Eylül ayında iphone 13 ile karşımıza çıkacak. Bazı düşüncelere göre Apple bazı büyük yeniliklere geçecek ama Apple bir takım bölümleri değiştirme kararı aldı. Iphone 13, iphone 12 üzerine kurulması planlanıyor ve bunun üzerine de her gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu bilgileri sizler için derledik.

Iphone 13 Özellikleri Nasıl Olacak?

Iphone 13’ün ekranı benzersiz olacak, bilindiği üzere Android tarafından 90 Hz ve 120 Hz olan çıkartılan cihazlar yetersiz bir seviye haline geldi. Iphone 13 ile birlikte 120 Hz ProMotion ekran teknolojisi ile büyük bir adım atacak gibi görünüyor. LTPO panel ile birlikte ekran daha az bir güç tüketimi yapacak ve bu teknoloji Samsung’un elinden olacak. Ekran boyutları ise Iphone 12 ile aynı olması planlanıyor. TrueDepth kamera modülü nihayet X’ten sonra küçülecek gibi görünüyor bunun ile birlikte iphone 13’ün kamera çentiği daha küçük olacak gibi görünüyor. Ram bakımından ise 4 GB RAM kullanılacak çünkü iphone cihazlar inanılmaz ram tüketmektedirler.

Kamera konusunda ise pek bir değişiklik olacağını söylemek zor sadece lens ve diyafram kısmında bir iyileştirme yapılması planlanıyor. Bu kullanılacak olan kamera iphone 12’nin kamarası olacak ve LİDAR tarayıcı artık sadece Pro modellerde değil tüm modellerde olacak gibi görünüyor.

Renk bakımından ise büyük bir değişiklik olmayacak, iphone 12’nin ana tasarımı esas alınmaktadır. Belki renk kısmında biraz daha çeşitlilik olabileceği söyleniyor. Özellikle İphone 13 Pro modelinde mat siyah renginin geri geleceği söyleniyor.

Touch ID parmak izi okuyucusu bilindiği üzere X’ten bu yana kullanılmıyor. Korana virüs yüzünden herkes maske taktığı için yüz algılamada problemler yaşatacaktır bu yüzden iphone 13 ile birlikte Touch ID nin yeniden entegre edilmesi planlanıyor.

Iphone 13 Fiyatları Nasıl Olacak?

Fiyat kısmına gelecek olursak eğer, son iki yılda dünya üzerinde çip miktarı bir hayli azaldı. Bu azalmadan dolayı 2021 yılının sonlarında telefon fiyatlarında bir hayli yükseliş olacak gibi görünüyor. Iphone 13’ ün fiyatına gelecek olursak eğer fiyatı, 999 dolar yerine 1.099 dolardan başlaması bekleniyor. Türkiye’ de 100 dolarlık bir artışın 1500-2000 Tl arası bir artış olacak anlamına geliyor buda Iphone 13 Pro Max fiyatını 20.000 Tl’yi aşacağını gösterir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.