Apple & İosMobil AlemiTeknoloji Haberleri

iPhone 16 Özellikleri Sızdırılıyor! iPhone 15 Satılmadan 16 Özellikleri Ortaya Çıktı


iPhone 16 özellikleri sızdırılıyor! Henüz iPhone 15 satışları tamamlanmadan ve daha pek çok kullanıcı iPhone 15 sürümünün çıktığından bir haberken. Apple iPhone 16’nın temel özellikleri sızdırıldı.

Geçtiğimiz dönemlerde iPhone 15’in özellikleri adı altında sızdırılan özellikler, iPhone 15’in çıkışının ardından doğrulanmıştı. Özellikle son dönemlerde yaşanan sızdırılma olaylarının gerçeği yansıttığını göz önünde bulunduracak olursak, iPhone 16 özellikleri sızdırılıyor haberinde de aynı durum ile karşılaşabiliriz.

Tasarımsal özellikler tam olarak sızdırılamamış olsa da ekran gözde oranları, ekran büyüklük oranları ve en önemlisi bağlantı için kullandığı teknolojiler sızdırılmış durumda. İlerleyen günlerde iPhone 16 Modelinin tasarımsal yönünden de sızdırılmalara maruz kalması beklenenler arasında.

Peki, iPhone 16 sızdırılan özellikleri hangileri?

Apple iPhone 16 Sızdırılan Özellikleri

iPhone 16’nın sızdırılan özellikleri genel yapısı itibari ile bilgi verici türden. Ancak, tasarımsal yönünden bir sızıntı şuan için mevcut durumda değil.

iPhone 15 modellerinde kullanılan Wi-Fi6e Özelliğinin iPhone 16 ve 16 Pro sürümlerinde daha gelişmiş versiyonu olan Wi-Fi 7 özelliği ile karşımıza çıkacağı sızdırılan özellikler arasında. Veri alım ve gönderim teknolojisinde bir “devrim” olarak karşımıza çıkacak olan iPhone 16 modelleri;

Wi-Fi ve Hücresel veri hızlarında 5G teknolojinin ulaştığı hızlara ulaşmayı hedefliyor. Özellikle Qualcomm Snapdragon modemlerinden gücünü alacak olan iPhone 16 modelleri, Snapdragon X75 Modemi ile karşımıza çıkacak.

iPhone 16 özellikleri sızdırılıyor haberlerinden sonra ekran oranları da sızıntılara dahil olmayı başardı. Sızıntıların kaynağı;

iPhone 15 modelinde kullanılan 6,7” oranındaki ekranların iPhone 16 modellerinin gelmesi ile birlikte 6,9” oranına kadar çıkacağı yönünde güncellemelerde bulunuyor. Ekran gövde oranının bu denli artacak olması, söz konutu çerçeve boyutlarında küçülmeler görmemize ve ekran oranlarında da büyümeler görmemize neden olabilir.

iPhone 16 iPhone 15’den Performans Açısından Gelişmiş Olacak

Her ne kadar Apple, yeni telefon modellerinde bir önceki telefon modeline benzer işler yapıyor gibi gözükse de. iPhone 14’den 15’e geçişte, neredeyse bir bilgisayar gücünde cihaz çıkartmaları ile gündeme gelmişlerdi.

Apple, iPhone 15’den sonra gelecek olan 16 ve üstü modelleri için de aynı şekilde performans düzeltmeleri yapacak.

Apple iPhone 16 özellikleri sızdırıldı ancak henüz performans açısından olabilecek özellikler sızdırılmış durumda değil;

  • Ekran gövde oranı,
  • Bağlantı modem özellikleri.

Gibi özelliklerin ortaya çıkması, özellikle iPhone 15 sürümünden daha gelişmiş bir Wi-Fi modemine sahip olması ile performans konusunda kendini geliştirmeye başlamış olması hakkında sinyaller sunabiliyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.