Apple & İos

iPhone 16 Pro Yeni Sızıntılar ile Dikkat Çekiyor: Daha Gelişmiş Kamera

iPhone 16 Pro yeni sızıntılar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Arka, cam kapak ile ilgili yeni sızıntıların yanına bir de kamera sızıntıları eklendi.

Henüz 15 serisi yeni çıktı ve pek çok kullanıcı 15 serisini satın bile alamadı. Ancak, Apple. Bir sonraki neslin geliştirilmesine henüz 15’in satışları gerçekleştirilmeden kolları sıvadı. Öyle ki, iPhone 15 serisi çıkmadan önce 16 serisi ile ilgili bazı ufak sızıntılar dikkati üzerine çekmeyi başarmıştı.

iPhone 16 serisi ile gelecek olan yenilenmiş arka cam kapak ve bir önceki nesillere göre daha kaliteli, daha yetenekli kamera dikkat çekiyor.

Gelişmiş Telefoto Lens ile Zoom Yeteneği Gelişiyor

Ortaya çıkan iPhone 16 Pro Yeni Sızıntılar bir önceki sızıntılarının tamamen hayata geçmesi ile güven kazanan Digital Chat Station tarafından ortaya atıldı.

İddialara göre, iPhone 16 serisinde bir önceki seriden daha gelişmiş bir Telefoto lensi öne çıkacak. Telefoto lens, çekimlerin kalitesini doğrudan arttırırken. Zoom yapma konusunda da yeni değerler katacak.

1/1.14” değerlerindeki ana kamera ve periskop olarak bilinen telefoto lensi ile karşımıza çıkacak olan cihazın ön kamerası hakkında da har hangi bir bilgi de sunulmuş durumda değil.

Cam ve Plastik Alaşımlı Daha Sağlam, Yeni Nesil Arka Kapak

iPhone 16 serisi ile birlikte arka kapak kavramı tamamen değişikliğe gidebilir. Önceki seriler ile cam arka kapak teknolojisine geçen Apple. Kablosuz şarj konusunda da Cam kapaklardan destek alarak telefonun ince yapısını koruyarak yerleşimler yapabilmişti.

Cam kapakların daha sağlam, normal kullanımda da uzun ömürlü olmalarını ana hedef alarak “G+P Karışımı” olarak da bilinen Glass+Plastic karşımı ile üretimi gerçekleştirecek.

Söz konusu teknolojiyi yakın zamanda Huawei cihazlarda görmüştük. Benzer teknolojilere sahip olarak karşımıza çıkacak olması ilerleyen dönemlerdeki akıllı cihazlarda da benzer alaşımları görebilmemiz için öncülük edebilir.

iPhone 16 Ne Zaman Çıkacak?

iPhone 16 yeni sızıntılar sadece bugün değil, 15 serisinin satışından hemen sonra da kendine sosyal medyada yer bulabilmişti.

Paylaşımlardan en dikkat çekeni, 16 serisinin çıkış yapacağı tarih olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok Apple seven tarafından da desteklenerek “doğru olma payı yüksek” olarak belirlenen çıkış tarihi 2024 Eylül ayı olarak karşımıza çıkmakta.

Söz konusu durumların birer sızıntıdan ibaret olmadığını ve resmi açıklamalar gelmediğini hatırlatmakta da fayda var. Ancak, cihazın teknik özellikleri anlattığımız gibi. Aşağı yukarı tahmin edilebilir durumda.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.