Apple & İos

iPhone Bootloop ( Önyükleme ) Çözümü Tüm Modeller

İphone X Bootloop Çözümü

İphone kullanmanın ne kadar kullanışlı olduğunu veya size sağladığı kolaylıkları anlatamayacağım ancak, bu konuda iphoneler de yaşanabilen ve telefonun tepki vermemesine neden olan, sürekli dönüp duran bir siyah ekranda kalan hatanın çözümünü anlatacağız. Bu hatanın adı Bootloop olarak biliniyor. Çoğu telefon tamircisi Bootloop ta kalmış cihazı ya yeni cihaz satmak için bir seçenek olarak kullanıyor ya da cihaza yeni yazılım atılacak deyip gerekenden fazla para alıyorlar. Ancak Bootloop hatasının çözümü çok basit. Tüm cihazlar için Bootloop sorunun çözümünü anlatacağız.

Dönen bir tekerlek ve siyah ekran olarak bilinen Bootloop hatası sizi oldukça rahatsız edecek ve anlık olarak cihazınızı kullanılmaz duruma getirecektir. Bankacılık veya anlık ihtiyacınız olduğu anda bu hata ile durduk yere karşılaşabilirsiniz.

Cihazınıza çağrı, mesaj geliyor ama cihaz Bootloop ekranında siyah arka plan ve dönen teker harici hiçbir şeyi göstermiyor. Ne çağrıyı cevaplayabilirsiniz nede başka bir şey yapabiliyorsunuz.

Cihazınıza yazılım atılması gerekmese de sizi çok az uğraştıracaktır. Cihazınız hangi model olursa olsun çözümü için makalemizi okuyun.

iPhone güncellenirken takıldı “ gibi bir hata yüzünden olmasa da çoğu insan bootloop hatasının çözümü için “ iPhone güncellenirken takıldı “ hatasının çözümü ile hatayı çözmeye çalışıyor. Hataların farklarından birisi olarak cihaz acık çalışıyor ancak ekranda hiçbir şey gelmiyor. Tek görebildiğiniz siyah ekran ve dönen tekerlek.

Bootloop hatası neden oluyor derseniz güncellemeleri wifi üzerinden yapmamanızı ve cihazı şarjı az iken kullanmamanızı öneririz, anlık olarak yaşanan dalgalanmalarda cihazın bootloop ekranına düşmesine sebep olabiliyor.

Hata çözümüne geçmeden önce cihazda bulunan verileriniz silinebilir, cihaza farklı zararlar verebilirsiniz. Cihazdan, tamirden anlamıyorsanız uygulamanızı önermeyiz. Uygulama sırasında ve sonrasında doğabilecek sorunları göz ardı etmeyin! Cihazda daha kötü hasarlara yol açabilirsiniz.

 

İphone X Bootloop Çözümü

Bu Cihazlarda Bu Yöntem sadece Face ID Olan Cihazlarda geçerli olduğunu belirtmek isteriz. Diğer cihazlar için maalesef ki farklı yöntemler mevcut. İşlemleri resimdeki gibi sırası ile yapıyoruz.

Sıralama Olarak İphone x Bootloop çözümü

  1. Sesi artırma düğmesine basın ve bırakın.
  2. Sesi azaltma düğmesine basın ve bırakın.
  3. Ekran tamamen kararıncaya kadar güç düğmesini basılı tutun.
  4. Apple logosu görünene kadar güç düğmesini basılı tutun.

İPhone 7/7 Plus için bootloop çözümü

Apple logosu görünene kadar güç düğmesine ve ana ekran düğmesi yerine ses azaltma düğmesine en az 10 saniye basın.

 

İPhone 6 ve öncesi için bootloop çözümü

Güç düğmesine ve giriş düğmesine aynı anda en az 10 saniye basın ve Apple logosunun görünmesini bekleyin.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.