Apple & İosMobil Alemi

iPhone Etkinleştirilemiyor Hatası ve Kesin Çözümü!

Birçok İPhone cihazda etkinleştire sorunu ile karşı karşıya kalınmaktadır. iPhone etkinleştirilemiyor hatası ve kesin çözümü merak eden pek çok kullanıcı vardır. Cihaz etkinleşmediğinde sim kartı hatası  alabilir. Buda cihazın işlevsiz hale gelmesini sağlar. Bunun yanı sıra etkinleştirme hataları ana kartta oluşan sorunlardan da kaynaklanabilmektedir. Özellikle etkinleştirme kilidi kullanılan kullanıcılarda bu hata sıklıkla gözlemlenir.

Etkinleşmenin oluşmadığının en önemli göstergesi cihazın sim kartını tanımamasıdır. Cihazının etkinleşmesi açısından kullanıcının ilk yapması gereken sistem durumunu kontrol etmek olacaktır. Burada kullanıcı aygıtı etkinleştir butonunu görecektir. Ancak bu etkinleştirmeyi yapabilmek için yeşil kutucuğun görülmesi ve tıklanması gerekir. Eğer bu kutu gözlemlenmiyorsa etkinleşme ertelenebilir. iPhone etkinleştirilemiyor hatası ve kesin çözümü aktif bir kullanım için şarttır.

Eğer İPhone veya İPad cihazlarında kullanıcılar etkinleştirme sorunu yaşıyorsa öncelikle cihazı yeniden başlatmalı ve sorunun geçici mi yoksa kalıcı olarak mı yaşandığını gözlemlemelidir. Bazen hatların çekmemesi durumunda da cihazlar sim kartını algılayamayabilir. Bu yüzden kullanıcılar etkinleştirme hatası yaşayıp yaşamadığından emin olmalıdır.

iPhone Etkinleştirilemiyor Hatası

iPhone etkinleştirilemiyor hatası ve kesin çözümü aslında çok basittir. Etkinleştirme hatası durumunda kullanıcı öncelikle cihazını yeniden başlatmalıdır. İnternet bağlantısını kontrol edip özellikle WİFİ üzerinden bağlantı yapılması önemli olacaktır. Bu durumda hücresel veri bağlantısının kapatılması önerilmektedir.

  • macOS ve iTunes yazılımlarının güncel olduğundan emin olun.
  • Etkinleştirme işlemini yapmak için internet bağlantınızı kontrol edin.
  • İphone ve İPad cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve cihazınızı bulun
  • Etkinleştirme oluşurken işlem yapmadan bekleyin.
  • İşlem yaparken yeni bir aygıt olarak ayarla veya yedekten geri yükle uyarıları gözlemlediğinizde cihazı etkinleştirilmiş demektir.
  • iPhone etkinleştirilemiyor hatası ve kesin çözümü oldukça pratiktir. Ancak cihazınız bilgisayara bağlı durumdayken sim hakkında olumsuz bilgiler veriyorsa, örneğim sim kartınızı geçersiz görüyorsa veya uyumsuzluktan bahsediyorsa bu durumda mutlaka mobil operatörden bilgi almak gerekir.
  • Bunun yanı sıra etkinleştirme işleminin başlatılması ile birlikte cihazda etkinleştirme bilgilerinin sağlanamaması veya etkinleştirme için bilgilerin cihazdan sağlanamaması durumunda cihaz kurtarma moduna geçirilmelidir.
  • Cihazınız etkinleştirme işlemine yanıt vermiyorsa Apple destek almanız çok önemli olacaktır.

iPhone Etkinleştirme Hatalarını Nasıl Düzeltir?

iPhone etkinleştirilemiyor hatası ve kesin çözümü merak edilmektedir. Özellikle cihazın kullanılan yazılımlarını güncellemek etkinleştirmek için çok önemlidir. Kullanıcılar cihazlarında sim kartı uyarısı alıyorsa sim kart yuvasını kontrol edin. Gerekiyorsa sim kartı yuvasından çıkarıp tekrar yerine yerleştirin. Genel olarak etkinleştir hatalarının başında sim kartları gelmektedir. Bazen cihazın darbe alması sonucu da sim kartı yerinden oynayabiliyor. Bu durum etkinleştirme hatalarına yol açabilmektedir.

Etkinleştirme yapmak için sim kart zorunludur. Bu yüzden sim kartının takılı olduğundan emin olun. Modele bağlı olarak İphone cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Böylelikle sorun kökten çözümlenebilmektedir. iPhone etkinleştirilemiyor hatası ve kesin çözümü için başka bir yol ise etkinleştirme kilidini devre dışı bırakmaktır. Eğer şifrelerinizi bilmiyorsanız Apple Destek isteyebilirsiniz. Tabiki bu durumda telefonunuz size ait olduğunu kanıtlamanız çok önemli olacaktır.  Bu yüzden cihazda kullanılan şifrelerin kayıt edilmesi çok önemli olacaktır. Etkinleştirme bilgisayar ve İphone cihazların birbirine bağlanması ile kısa sürede çözümlenen bir sorundur. Adımları takip ederek etkinleştirme sağlanabilmektedir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.