AndroidMobil Alemi

Oppo Garanti Sorgulama Adımları Nasıl Gerçekleşir?

Oppo Garanti Sorgulama Adımları Nelerdir?

Kullanıcıların merak ettiği konular arasında yer alan Oppo garanti sorgulama işlemleri, gayet basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu işlemi yapmak isteyen kişiler ise diğer markalarda da söz konusu ulan pratik adımları takip etmeleri gerekiyor.

Garanti sorgulama adına tam olarak ne yapacağını bilmeyenler için detaylı bir şekilde tüm açıklamaları yapacağız. Şimdi hep beraber bu önemli markanın cep telefonlarının garanti sorgulamasını yapmak için neler gerektiğini yakından takip edelim.

Oppo Garanti Sorgulama Adımları Nelerdir?

Oppo garanti servisi için cihazlarını göndermek isteyenler kesinlikle ilk önce garanti durumunu sorgulamaları gerekir. Bu işlemi yapmak için de sunacağımız pratik yöntemler kullanılmalıdır. Sorgulama yapmak adına gereken adımlar şu şekildedir;

  • Sorgulama adımlarını uygulamak için IMEI numarasının bilinmesi gerekiyor. IMEI numarası bilmeyenler için aşağıda bu bilgileri detaylı olarak paylaşacağız.
  • Numaranın öğrenilmesinin ardından cihazın markasının resmi internet sayfasına giriş yapılmalıdır.
  • İnternet sayfasına giriş tamamlandıktan sonra destek sayfasına giriş gerçekleştirilmelidir.
  • Bu sayfanın alt tarafında bulunan garanti durumu sekmesi üzerine tıklama gerçekleştirilmelidir.
  • Oppo garanti sorgulama adımını tamamlamak adına tıklanan sekmenin ardından IMEI numarası sistem içerisine girilmelidir.
  • Son olarak ekrana garanti durumu gözükecektir.

Söz konusu adımların takip edilmesiyle birlikte gayet basit ve pratik şekilde işlem tamamlanacaktır. Genel olarak ülkemizde 2 yıl süreyle garanti sunuluyor. Ancak belirli şirketler süreyi uzatmak için çeşitli türden teklifler ile kullanıcılara yardımcı olabiliyorlar.

Oppo Garanti Sorgulama İçin IMEI Nasıl Öğrenilebilir?

Cihazın garanti sorgulama işleminin yapılmasında bazı firmalar IMEI numarasını şart olarak koşmaktadır. Bu nedenle mutlaka bu numaranın öğrenilmesi gerektiğini bildiğimiz için sizlere en kolay şekilde IMEI numarası nasıl öğrenilir? Açıklayacağız. Gerekli olan işlemler şu şekildedir;

  • Numara, 3 tür yöntem vasıtasıyla öğrenilebiliyor. Numaraya ulaşabilmek adına ekran üzerine *#06# yazılması yetecektir.
  • İkinci yöntem ise cihazın kutusu olarak bilinmelidir. Bazı firmalar bu numaraları kutu üzerine yazıyorlar. Cihaz satın alındıktan sonra kutu bir kenarda duruyor ise buradan kolayca ulaşılabilir.
  • Üçüncü yönteme bakıldığında ayarlar ön plana çıkıyor. Cihazda yer alan ayarlar sekmesine tıklayıp o bölüme girerek, istenen numaranın öğrenilmesi oldukça mümkündür.

Bahsetmiş olduğumuz yöntemler aracılığıyla cihazın numarası basit şekilde öğrenilebilir. Bu sayede Oppo garanti sorgulama işlemi için hiçbir pürüz oluşmayacaktır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.